Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rejestracja >50cc na 50cc


Gość jtd

Rekomendowane odpowiedzi

Na pocz?tku chciałem powitac grupe jako iż to jest mój pierwszy post, mam nadzieje ze nie ostatni !scooter Przejde od razu do rzeczy czy mogliby?cie podzielić się swoimi opiniami na temat rejestracji skuterów o wiekszej pojemno?ci niż 50cc jako motorowery. Plusy tej operacji chyba zna więszko?ć. Minusami zas mniej osób się przejmuje, dlatego chciałbym też by?cie napisali jakie konsekwencje(?) mog? spotkac kogo? kto ma tak zarejestrowany skuter. Czy miał kto? z was problemy z tego powodu? Jak wygl?da sprawa z ubezpieczeniem kiedy udział w kolizji/wypadku ma osoba kieruj?ca taki pojazd? Temat jest do?c ciekawy a na googlach i forach mało o tym się pisze. Licze na odzew i Pozdrawiam.

Poczytaj sobie, jak chcesz, na ten temat na "googlach" lub gdzie indziej. Na forum ten temat nie jest szczegolnie lubiany, a jednoslady tego typu odpowiednio traktowane.

Na pewno nie znajdziesz tu pomocnych informacji. Temat zamykam.

dr.big

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bylo by milo gdybys wypelnil profil i troche sie przedstawil.

Co do rejestracji wiekszego skutera na motorower to zmartwie cie, ale jestem najwiekszym wrogiem takich rozwiazan. Co do konsekwecji to pewnie ze sa, o ile jezdzisz i nie powodujesz zagrozenia w ruchu drogowym to jakos ci ujdzie. Problem zaczyna sie kiedy zostaniesz zatrzymany do kontroli przez policjanta ktory zna sie na skuterach a uwierz mi takich wcale nie brakuje lub co gorsza spowodujesz kolizje czego oczywiscie nie zycze. Pojazd jest wtedy zatrzymywany do badan technicznych i dostajesz mandat a takze grozi ci sad grodzki za poruszanie sie bez uprawnien plus za oszustwo przy rejestracji. Tak samo przerabane ma urzednik ktory dokonal takiej rejestracji. Do tego skarbowka moze upomniec sie za zalegly podatek i oszustwo przy rejestracji. Najwieksze problemy pojawia sie w czasie wypadku a nie kolizji, kiedy ktos zostanie ranny z twojej winy. Kolokwialnie mowiac dopiero wtedy masz przesrane. Bo grozi ci z kilku paragrafow kara wiezienia. Jak wiec widzisz blacha motorowerowa na motocyklu to wcale nie takie lekkie przestepstwo. To juz chyba lepiej jak masz kategorie B a jezdzisz moto, wtedy gorozi ci mandat za brak uprawnien 500 zl. Nie ma to jednak zastosowania przy kolizji. Do tego w kazdym przypadku nie dziala ubezpiecznie wiec wjechanie np w nowego Mercedesa SL spowoduje naprawe na twoj koszt i to nie maly bo kwoty za naprawde drobne naprawy siegaja 20-30 tys zl.

A teraz sam ocen czy warto zrobic prawko i nie kombinowac czy lepiej jednak liczyc "ze mnie i tak sie zawsze uda wylglac".

ps.

jesli liczysz ze znajdziesz na tym forum recepte jak popelnic przestepstwo to sie mylisz !scooter

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...