Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wielkanocna Walia 18.04-...


Mikołaj

Rekomendowane odpowiedzi

Uradzilśmy wypad do Walii na Wielkanoc, okolice Aberystwyth/Borth. Wyjazd 18.04 - kemping na 1-2 noce (zależy kto ile będzie mógł poświęcić czasu), śpiewy, tańce, grill, skoki do wody z wysokiej skały i temu podobne atrakcje :teehee::crutch:

Dopisujemy pomysły, zmiany, ideologie partyjne itp :)

Odnośnik do komentarza

Przejrzeliśmy z Helen kilka kempingów w nadmorskiej Walii i sporo jest już porezerwowanych na wielkanocny weekend. Proponuje zatem poszerzyc zakres potencjalnych miejscowek i wrzucam 2 dodatkowe propozycje:

Shropshire Hills - park krajobrazowy na pograniczu Walii i Anglii, kemping £5 od osoby, sa toalety i prysznice, i uwaga! można palić ogniska (na brytyjskich kempingach to jest rzadko kiedy dozwolone), drewno na opał £4

http://www.browfarmcampsite.co.uk/

Druga propozycja to słynne pogórze Cotswolds i kemping, który akurat moge osobiscie polecic bo z niego korzystalem w zeszlym roku.

£18 od namiotu (2 osoby, £4 za dodatkowa osobe)

http://www.farpeakcamping.co.uk/camping/index.html

Czysto, spokojnie, duzo przestrzeni, toalety, prysznice i atrakcja w postaci sciany wspinaczkowej

Odnośnik do komentarza

Ok Ladies and Gentlemen. Skoro zaproponowalem podczas spotkania, Wilkanocny wyjazd, tak wiec podejmuje sie zorgnizowania tego przedsiewziecia. Trase jest juz ustalona ;) ! Jutro wykonam tel w sprawie campingu. Kierunek, jak byl pierwotnie obrany, nie zmienia sie, czyli Walia. Mam tylko pytanie do kolegow, ktorzy beda miec pasazerki. Czy dzienny przebieg okolo 350 km pomiedzy gorkami, jest dla Was do przyjecia??? Jesli jutro potwierdze camping, linki do google maps wraz z trasa, zostana zamieszczone wkrotce :) Mam nadzieje, ze trasa sie spodoba :) Pozdrawiam. Darek

Odnośnik do komentarza

Moglbys podac nazwe miejscowosci? Zostaje Aberystwyth? My lecielibysmy lekkim tempem polnocna nitka i spotkali na miejscu

Odnośnik do komentarza

Camping zalatwiony :) £7 jedna osoba, £12 dwie osoby. Oczywiscie wszystko bedzie jeszcze do przedyskutowania :) W zaleznosci od ilosci opadow jakie nawiedza jeszcze Anglie, uzaleznione jest miejsce postawienia namiotow na campingu. Jesli w kwietniu byloby duzo opadow, to bedziemy na glownym polu. Jesli bedziemy mieli szczescie i pogoda sie ustabilizuje, mamy zalatwiony tzw secret camping. Jest to czesc oddzielona od reszty, berdziej dziko, ale z dostepem do snitariatow. Bylibysmy tam tylko my, z mozliwoscia palenia ogniska :) To byla druga informacja :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Camping zalatwiony :) £7 jedna osoba, £12 dwie osoby. Oczywiscie wszystko bedzie jeszcze do przedyskutowania :) W zaleznosci od ilosci opadow jakie nawiedza jeszcze Anglie, uzaleznione jest miejsce postawienia namiotow na campingu. Jesli w kwietniu byloby duzo opadow, to bedziemy na glownym polu. Jesli bedziemy mieli szczescie i pogoda sie ustabilizuje, mamy zalatwiony tzw secret camping. Jest to czesc oddzielona od reszty, berdziej dziko, ale z dostepem do snitariatow. Bylibysmy tam tylko my, z mozliwoscia palenia ogniska :) To byla druga informacja :) Pozdrawiam.

Spoko, ale nie badz juz taki tajemniczy i podaj prosze www kempingu zeby kazdy mogl zobaczyc co i jak

Odnośnik do komentarza

Hej. Dzisiaj pelna propozycja.

Wyjazd w piatek 18.04. Kazdy wyjezdza ze swojego miejsca zamieszkania ispotykamy sie przed Cheltencham na wysokosci Andoversford, rozwidlenie A40 z A436. Ztego miejsca podrozujemy razem. Trasa, poprzez Forest of Dean, nastepnie przepiekny Brecon Beacons National Park i na camping. Z mojego miejsca zamieszkania trasa wynosi okolo 334 km, wiec mamy sporo czasu na jej pokonanie. mozemy czesto sie zatrzymywac w ladnych miejscach.

Trasa dzien 1

https://maps.google....,2,3,4&t=m&z=11

Camping: http://www.oakgroveretreats.co.uk/

Wybralem ten camping z dwoch powodow. po pierwsze, znam, bylem. Po drugie, nie bedzie problemu z powrotem, nie bedzie trzeba zrywac sie bardzo wczesnie, gdyz odleglosc nie jest duza. Ze wzgledu, na to, ze przybedziemy w rozsadnych godz, na spokojnie przygotujemy wszystko do grilowania i spedzimy mily wieczor z kielbaskami i odrobinka piwka ! piwko

Dzien drugi.

pojedziemy do Snowdoni, odwiedzimy najwyzsz szczyt w Walii- Snowdon, zachaczymy o wybrzeze nad Atlantykiem i powrot, do bazy. Trasa wyniesie okolo 350km. Na miejscu zdecydujemy czy wracamy w niedziele, czy moze w poniedzialek.

Trasa dzien 2

https://maps.google....0&sz=16&t=m&z=9

Ze wzgledu na to, ze jade solo, wiec moge zabrac cos wiecej. Mam na mysli, jednorazowe grile oraz kielbaski, poniewaz mam pod nosem polski sklep, wiec nie mam problemu z zakupami :)

Czekam na opinie. Darek

Odnośnik do komentarza

O ile ubranka i buciki motocyklowe nikomu nie przeszkadzaja, to oczywiscie mozemy sie powspinac. Jest kilka szlakow. Najkrotszy zajmuje cos ponad godz. Byloby fajnie, stanac na szczycie :)

Odnośnik do komentarza

Z tego co mi mowili wspolpracownicy Swondon jest piekny i warto tam polazic, na wszelki wypadek wezme obowie inne niz moto-buty :-)

Odnośnik do komentarza

Moze jednak warto rozwazyc 6 osobowy mobile home? £70/doba w tygodniu wielkanocnym wychodzi niecale 12 od osoby za nocke... namioty tez sa ok, ale co jak bedzie lalo 3 dni? Darek, mozesz przedzwonisz do wlascicieli i zapytasz czy maja jeszcze cos wolnego na 18-20.04?

Odnośnik do komentarza

Namioty zostaja w domu :) Dach nad glowa zalatwiony. Ja na okres wielkanocny, bardzo tanio! Jedna noc £10 p/p. zabieramy spiwory.

Odnośnik do komentarza

Moze ustalimy miedzy soba co kto wezmie z narzędzi? Różnie bywa na wyjazdach, a Walia w Wielkanocny weekend to jak Francja w sierpniu - wszystko pozamykane. Ja mogę wziąć np kable rozruchowe, nożną pompkę do opon i miernik ciśnienia.

Może ktoś weźmie mały zestaw nasadówek i imbusów, ktoś inny kilka śrubokrętów itp

Wiadomo, z narzędziami jest jak z prezerwatywą, lepiej mieć przy sobie i nie potrzebować, niż odwrotnie :innocent:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...