Skocz do zawartości
Forum Burgmania

W marcu na św. Kazimierza wyciągajmy 2oo z pod pierza


MAKI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Tak zacząłem od przysłowia , ale chyba czuć już tą wiosnę .

Śniegi jak spadną , to chyba tylko na krótką chwilę .

Wyciągajmy swe rumaki i heja zaczynajmy nowy sezon.

Poszedłem wczoraj do garażu :

- odpiąłem aku z ładowania (podpięty był 3 m-ce pod ładowarką Lidlowską )

- kilka razy pokręciłem rozrusznikiem i pstryk zapalił cieszyłem się bardzo ale na krótko booo !!

po jakichś 3 min z prawej strony na wysok. kolektora wydechowego zaczął kapać olej bezpośrednio na rozgrzany kolektor. Smrodu i dymu było w całym garażu ! . Szybko wyłączyłem 2oo i z nerwów otworzyłem browca na pokrzepienie. :msn-cry: Siedziałem , myślałem , szukałem w kompie przyczyn , No nie stety z tych nerwów ( i było póżno ) zamknąłem garaż i poszedłem wkur...ny do roboty. Ale co to za robota - jak cały czas myślę o tym wycieku .

Co to może być ? skąd ten wyciek ?

Wiem , wiem jak nie rozbiorę plastików to i się nie dowiem ! a może wy macie jakieś pomysły zanim do tego się zabiorę ?

No i wychodzi na to że na Kazimierza 2oo nie ujrzy słońca .

Oby to nie było coś poważnego ! :msn-cry:

No i tak zaczynamy marzec :blush:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

garaż murowany nie ogrzewany ( jak wchodziłem do garażu było +7 ) a w układzie płyn chłodzący na pół z płynem do 80 st.- to raczej chyba nie przymroziło.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale zastanawia mnie inna rzecz, jak po piwku poszedłeś do roboty? :ninja:

Nie - noo Czarku tak odrazu niee - mineło ok. 3 godz . A tak w ogóle to przy aucie grzebałem i przy okazji chciałem rozruszać po zimowym śnie 2oo.

Odnośnik do komentarza

ooo to nieładnie burek się zachował... Krzychu a może jest tam jakiś czujnik i spod niego kapie,Ty już kiedyś miałeś chyba jakiś wyciek,wtedy co plastiki malowałeś... ps.a tak na marginesie to w tytule postu wkradł Ci się chyba mały błąd... :fish:

Odnośnik do komentarza

czytając temat przypomniałem sobie, że u mnie również coś kapało w zeszłym sezonie na rurę wydechową i wtedy dymił... Jednak kapało tylko gdy burek stał na stopce pochylony na bok - czyli jest tam jakaś nieszczelność.. gdy stał na centralnej w/w objawów nie było. jak to zwykle bywa miałem to sprawdzić ale zapomniałem. ten temat mi dopiero przypomniał..

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jednak kapało tylko gdy burek stał na stopce pochylony na bok - czyli jest tam jakaś nieszczelność.. gdy stał na centralnej w/w objawów nie było. jak to zwykle bywa miałem to sprawdzić ale zapomniałem. ten temat mi dopiero przypomniał.

Ten sam przypadek miałem i ja w tamtym roku , a w tym roku stojąc na centralce pokapało i to w ciągu 3 min . plama się zrobiła na 20cm .

Odnośnik do komentarza

czytając temat przypomniałem sobie, że u mnie również coś kapało w zeszłym sezonie na rurę wydechową i wtedy dymił... Jednak kapało tylko gdy burek stał na stopce pochylony na bok - czyli jest tam jakaś nieszczelność.. gdy stał na centralnej w/w objawów nie było. jak to zwykle bywa miałem to sprawdzić ale zapomniałem. ten temat mi dopiero przypomniał..

mam jedno pytanie,jak na bocznej stópce odpaliłeś burka,skoro kapalo na gorący tłumik...? ;-)
Odnośnik do komentarza

mam jedno pytanie,jak na bocznej stópce odpaliłeś burka,skoro kapalo na gorący tłumik...? ;-)

najpierw nakapało, a ja odpaliłem dopiero potem i jak rozgrzała sie rura to zaczęło dymić

Ten sam przypadek miałem i ja w tamtym roku , a w tym roku stojąc na centralce pokapało i to w ciągu 3 min . plama się zrobiła na 20cm .

powiesz mi skąd ci pokapywało i jak temu zaradziłeś?
Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem dzisiaj z Mirkiem z Hajnówki o tym kapiącym oleju.

Doktor Mirek powiedział że to kapie z pod pampy wodnej .

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem dzisiaj z Mirkiem z Hajnówki o tym kapiącym oleju.

Doktor Mirek powiedział że to kapie z pod pampy wodnej .

ale czy Mirek ma na myśli kapanie w "przechyle", czy sytuację Makiego - wycieku na centralce?

ale czy Mirek ma na myśli kapanie w "przechyle", czy sytuację Makiego - wycieku na centralce?

cofam pytanie. A może ktoś się orientuje ile u Mirka kosztuje regeneracja i uszczelnienie pfrzedmiotowej pompy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...