Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Odcinkowy pomiar prędkości


Cormoran

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Myślę że temat wart poruszenia.

NIe wiem jak będzie z Nami skoro tablice mamy z tyłu ?

Poniżej link do ciekawego artykułu.

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Odcinkowy-pomiar-predkosci-ujawniono-lokalizacje,wid,16404162,wiadomosc.html?ticaid=112327

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Głowa będzie jak radar , teraz będziemy się oglądać kto i gdzie na nas poluje , z jednej strony śmietniki , radary w krzakach,

policjant z laserem ukryty w lesie i teraz odcinkowe pomiary ....jak żyć hehehe

Sądzę że kamery będą rejestrować pojazdy z przodu i z tyłu , więc następna maszynka na zarabianie kasy

Będzie jak z fotoradarem , ludzie będą ładnie jechać przez pomiar a potem znowu jazda , więc nic to nie zmieni

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego czy faktycznie w tym miejscu nadmierna szybkość stanowi realne zagrożenie czy jest to zwyczajnie sposób na zarabianie kasy.

Mam kolegę z młodych lat, człek na wskroś prosty, słoma wiechciami z papci wychodzi, ale poza tym ma nieziemską krzepę. 20 lat temu zalany po pewnej dyskotece ruszył do domu, niestety zmylił azymut i ruszył w przeciwnym kierunku.

Po 16 kilometrach odzyskał wizję, zorientował się gdzie jest, krew zawrzała i ruszył z powrotem ........... wyrywając z fundamentami WSZYSTKO co drogowcy na tych 16km postawili. Eskalacja emocji w towarzystwie takich osobników jest niewskazana, więc jak kiedyś dostana mandat to różnie może być, nawet mocniejsze fundamenty mogą się nie ostać.

Odnośnik do komentarza

Kask mój, kurtka moja, motocykl też mój.

Aha! Tego dnia to ode mnie pożyczył skuter Feng Yuanzheng.

Proszę tu jest jego adres:

䉠䉀䇛䇄䉺

220-12654 䄃䄱䅼

䋼䊹䊌䋴

Dziękuję i przepraszam za kłopot.

Odnośnik do komentarza

Niedlugo ten numer nie przejdzie.

"Jedną z popularnych metod był tzw. „łańcuszek”. Właściciel samochodu, który otrzymał korespondencję z ITD, o popełnienie wykroczenia oskarżał inną osobę, ta nie przyznawała się i podawała, że sprawcą jest ktoś zupełnie inny - i tak aż do przedawnienia. Inni o przewinienie oskarżali kogoś z zagranicy. Jeśli była to osoba spoza Unii Europejskiej, szanse na ściągnięcie należności były niemal zerowe. Jeszcze inni list od ITD po prostu ignorowali, albo odmawiali wskazania sprawcy. W ostatnim z tych przypadków części kierowców udało się uniknąć mandatu; ITD nakładało karę nie za przekroczenie prędkości, a za niewskazanie sprawcy wykroczenia, właściciel samochodu odmawiał jej przyjęcia, natomiast przed sądem argumentował, że służba ta nie ma uprawnień do karania za to wykroczenie.

Bałagan prawny i skłonność Polaków do wykorzystywania każdej możliwości w celu uniknięcia kary sprawiły, że skuteczność ITD była niezadowalająca. Z tym jednak koniec. Nowelizacja przepisów o ruchu drogowym, która trafiła do Sejmu, zakłada istotne podniesienie kwot mandatów za wykroczenia zarejestrowane przez fotoradary. Co więcej, w razie odmowy podania danych sprawcy bądź niemożności wyegzekwowania od niego należności, mandat będzie musiał zapłacić właściciel samochodu. Z tego powodu znikną punkty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości wyłapane przez fotoradar. W ten sposób właściciel auta, który pożyczy samochód osobie zbyt lubiącej szybką jazdę, nie straci prawa jazdy ze względu na jej wybryki. Niestety, będzie musiał słono zapłacić."

Przyjdzie zamontowac w kozie silowniczek od zamka centralnego

przy tablicy rejestracyjnej :)

Odnośnik do komentarza

Co by nie powiedzieć w tym wątku to każdy zrobi jak uważa:)-romum wszak posiadamy i z niego korzystamy.

Widzisz znak ''pomiar prędkości na odcinku....'' i jedziesz zgodnie z przepisami:)-chyba że lubisz zbierać punkty i wymieniać je na ORLENIE i innych takich hehe

Ps.robi zdjęcia z przodu i z tyłu,dla ciekawskich.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ograniczenie jest konieczne z uwagi na ukształtowanie drogi, skrzyżowania i inne zagrożenia to w porządku. Niestety z własnych doświadczeń wiemy, że znak ograniczający prędkość nader często stawiany jest zupełnie przypadkowo, chyba tylko w celu "wkurzania kierowców" i zarabiania kasy. Do odcinkowych metod pomiaru prędkości zapewne szybko przywykniemy, a nowe technologie nieco w tym pomogą. Ponadto może nie wszędzie zdjęcia będą robione również od tyłu. Trzeba będzie jeszcze bardziej uważać. Maro

Odnośnik do komentarza

Niedlugo ten numer nie przejdzie.

"[...] W ten sposób właściciel auta, który pożyczy samochód osobie zbyt lubiącej szybką jazdę, nie straci prawa jazdy ze względu na jej wybryki. Niestety, będzie musiał słono zapłacić."

Przyjdzie zamontowac w kozie silowniczek od zamka centralnego

przy tablicy rejestracyjnej :)

Pewnych "pomników" prawa raczej nie odważy się nikt obalać. Idziemy dalej tym tokiem? Proszę bardzo... Pamiętasz Bulba, jak pożyczyłeś mi tydzień temu siekierę? No to szykuj się na 25 lat odsiadki za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem... ;) ;) ;)
Odnośnik do komentarza

Niedlugo ten numer nie przejdzie.

Co więcej, w razie odmowy podania danych sprawcy bądź niemożności wyegzekwowania od niego należności, mandat będzie musiał zapłacić właściciel samochodu. Z tego powodu znikną punkty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości wyłapane przez fotoradar. W ten sposób właściciel auta, który pożyczy samochód osobie zbyt lubiącej szybką jazdę, nie straci prawa jazdy ze względu na jej wybryki. Niestety, będzie musiał słono zapłacić."

No to będą musieli bardzo wykręcić wszystkie kodeksy, włącznie z konstytucją, bo jest powiedziane, że nie można karać niewinnego. Jak można mnie ukarać za przekroczenie prędkości, gdy ja wtedy siedziałem przed kompem i pisałem post na Burgmanii? Chyba, że pożyczanie czegokolwiek w tym kraju będzie karane.

Pamiętasz Bulba, jak pożyczyłeś mi tydzień temu siekierę? No to szykuj się na 25 lat odsiadki za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem... ;) ;) ;)

Też świetny przykład.

Zresztą, u nas wszystko możliwe, skoro teraz, po stwierdzeniu lekarza, że nie jesteś według niego taki, jaki powinieneś być, możesz siedzieć dożywotnio w odosobnieniu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na wszystko znajdzie się sposób.

Cytat z wp (http://tech.wp.pl/ka...,wiadomosc.html):

Dawid Nowicki z Yanosik.pl twierdzi, że aplikacja jest już przygotowana na odcinkowy pomiar prędkości. "Ostrzeże zarówno o zbliżaniu się do strefy objętej pomiarem jak i średniej prędkości, z jaką został pokonany dotychczasowy fragment drogi. Jeśli będzie ona przekraczała dozwoloną - wyświetli się na czerwono."

Zrozumiałbym te wszystkie próby pomiarowe, gdyby to chodziło o bezpieczeństwo, jednak jakoś nie mam co do tego przekonania. Nie wierzę, że zarówno posłowie jak i policjanci nie jeżdżą "normalnie", a tylko zgodnie z przepisami :(

NIe wiem jak będzie z Nami skoro tablice mamy z tyłu ?

Ciekawe jak będą montowane kamery, może ktoś wie?

Jak na masztach tak jak zwykłe fotoradary to chyba nie ma obawy, natomiast jak na kratownicach jak do viatollu to mogą być ustawione w dwie strony, ale jak to ruszy to się dowiemy.

I tak czasem warto zdjąć nogę z gazu (hmm... jakby to przełożyć - dłoń obrócić w przód ;) ???)

Odnośnik do komentarza

W wakacje Generalna Inspekcja Transportu Drogowego uruchomi dwa kolejne systemy, których celem staną się kierowcy: monitorowania przejazdu na czerwonym świetle oraz odcinkowy pomiar prędkości.

Czytaj więcej na http://motoryzacja.i..._campaign=other

Łączę podobne wątki. Proszę używać wyszukiwarki i nie dublować tematów. Administracja

Odnośnik do komentarza

No cóż... Janosik i inne tego typu aplikacje dostaną nową funkcjonalność... Uwaga! Odcinkowy pomiar prędkości! Zwolnij do .... km/h lub zatrzymaj się na .... minut.

Odnośnik do komentarza

A czy to już działa, bo słyszałem że dopiero od nowego roku

O ile się orientuję, to jeszcze nie we wszystkich zaplanowanych miejscach, ale w niektórych miejscach już działa.
Odnośnik do komentarza

Dziwne, artykuł wygląda na "świeży" a wynika z niego że odcinkowy pomiar na obwodnicy Tarnowa jeszcze nie działa :blush:

Nie wiem jak to zweryfikować, ale ........... jest oznaczenie tablicami INFO, są kamery - ja zakładam że tam też działa.

EDIT: a tak mi się jeszcze nasunęło patrząc na tą mapę.

Czy te odcinkowe pomiary prędkości to jest zemsta władzy która odeszła na tych co głosowali inaczej :)

Odnośnik do komentarza

Może tak się zdażyć :) . W zachodniopomorskim, pomiędzy Miękowem, a Babigoszczą odcinek pomiarowy stoi od kilku miesięcy... Zbudowali system, ale "zapomnieli" pociągnąć do niego napięcia :D :D :D ... No i tak sobie stoi... Ale ostatnio kopali w pobliżu jakieś rowy, to może kable już są...

Odnośnik do komentarza

Aktualnie działające odcinkowe pomiary prędkości.

Na reszcie odcinków nadal brak prądu :P

- Łosiów, droga krajowa 94, odcinek o długości 2,15 km

- Łuszczów, DK 82; 2,9 km

- Karniewo, DK 60; 1,79 km

- Zwierki-Zabłudów, DK 19; 3,88 km

- Kluki, DK 74; 1,51 km

- Kolbuszowa, DK 9; 3,45 km

- Krościenko Wyżne - Iskrzynia, DK 19; 1,4 km

- Lubin, DK 3; 1,95 km

- Strachówka - Warmiaki, DK 50; 2,65 km

- Gorzyce, DK 78; 0,99 km

- Gorzyce, DK78; 0,85 km

- Wilcza – Nieborowice, DK 78; 2,2 km

- Radlin, DK 74; 4,05 km

- Rybitwy - Polesie, DK 7,;1,98 km

- Szymaki, DK 7; 1 km

- Pawłowo, DK 7; 1,65 km

Odnośnik do komentarza

A widział ktoś odcinkowy pomiar prędkości z dwiema kamerami na jednym pasie, to znaczy z ustawionymi na najazd i wyjazd na każdym pasie, czyli w sumie osiem na 2 bramkach? Bo ja ostatnio przegapiłem odcinek pomiarowy w Radlinie i zastanawiałem się czy przyjdzie zdjęcie. Z tego co udało mi się ustalić pierwsze systemy były skonfigurowane tylko na najazd przed każdą bramką na każdym pasie, czyli w sumie po 2 kamery na każdej bramce. Żeby system mógł identyfikować motocykle muszą być dodatkowe kamery na odjazd, czyli minimum 4 na każdej bramce(obsługującej 2 pasy). Zgłoszenie problemu do dostawcy systemu nastąpiło już po przetargu i dostawca miał zaproponować poprawki i odwrócenie kamer, żeby mogły rejestrować motocykle. W Radlinie są tylko po 2 kamery na bramkach, czyli system rejestrujący tylko najazd na jednym pasie według mojego rozumowania motocykli nie identyfikuje. No chyba, że łapie odjazd motocykla z bramki kamerą w z drugiego pasa. Nie mniej sądzę, że nie, bo dostawca systemu wspominał o odwracaniu kamer, czyli de facto o dołożeniu ich celem identyfikacji na odjeździe. Póki co nic mi nie przyszło, mam nadzieję, że jest tak jak piszę.

Tak wyglądają bramki w Radlinie:

I jeszcze to, ale nie wiem, czy aktualne:

http://www.brd24.pl/infrastruktura/odcinkowy-pomiar-predkosci-gitd-odwroci-kamery-motocyklistow/

Odnośnik do komentarza

Tak patrząc na długości tych odcinków to tragedii nie ma.

Można przez te 2-3 kilometry jechać wolniej, a może z czasem przyjdzie przyzwyczajenie, żeby zwalniać na ograniczeniach (gorąco, chyba głupoty gadam :kwasny: )

Odnośnik do komentarza

Z motocyklem na szczęście jeszcze jest tak, że numery są gdzie indziej niż facjata kierownika, no i trudno aby nałożyli przepis niezasłaniania twarzy garnkiem....

Jedynym realnym batem na kierownika dwóch kółek jest fizyczny patrol/funkcjonariusz wykonujący sumiennie swoje obowiązki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...