Skocz do zawartości
Forum Burgmania

doradztwo:) jaki skuter AN400?


Mati_K

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o kupowanie to nie zadaje pytań w stylu, czy warto kupić taki bo sprzedawca ma tanio i się napaliłem. Napaliłem się bo ładnie wygląda, mały przebieg i za małe pieniądze. Nie tędy droga.

Moja CB500 jest z 1997r. / ojej już prawie 18 lat / - i kupowałem ją 4 lata temu. Sprawdziłem, popytałem, przetestowałem i to było to.

Na allegro są "kupy" średnio po 4500zł ale też są ładne od właścicieli po 6 tys zł wzwyż.

Ja za swoją też będę chciał powyżej średniej allegro ponieważ znam wartość motocykla.

Jeździłem trochę SilverWingiem 600, ale narazie dla mnie za duży. Zacznę przymiarkę od ciut mniejszych.

Odnośnik do komentarza

Na te pytania jest masa odpowiedzi na forum.

Wystarczy poszukać a nie tylko za każdym razem pytać.

Co do sprzętów sprowadzanych to jeżeli w zasięgu twoich możliwości są tylko "rozsądne " ceny Włoskich sprzętów to możesz mieć problem z kupieniem skuta w dobrym stanie.

Te dobre są droższe.( dlatego z Niemiec często są właśnie droższe tak jak krajowe)

Modele od K7 (2007 rok) nie spalają oleju tak jak zdarza się to modelom wcześniejszym.

Generalnie ważne w jakim jest stanie.

Pamiętaj że Włosi robią często 15-20 tyś. km w sezon więc policz ile km powinien mieć standardowo rocznik który ci się spodoba.

Niska cena często wynika z tego że właśnie nadszedł czas wymiany wszystkich drogich elementów(wariator,sprzęgło,pasek,klocki,opony) a suma może przekroczyć 3-4 tyś zł.

Odnośnik do komentarza

Witam . Zobacz sobie goscia który ma firmę Janosik on sprzedaje skutery i nie tylko . Ja u niego kupiłem Burgmana 2005r w bardzo dobrym stanie , facet nawet przywiózł mi go do poznania po przedpłacie. Jestem z niego bardzo zadowolony nic przy nim nie robiłem poza wymianą klocków filtra i oleju. . wszystkie plastyki bez pęknięc i ukrytych wad takich jak spawanie . Po jeżdzie próbnej byłem mile zaskoczony i od razu wiedziałem ze to jest to co chcę mieć.W piatek będę sprawdzał pasek w jakim jest stanie jezeli bedzie zjechany to wymieniam na orginalny .. A tak co do Pani z Piły , to też tam byłem i niestety byłem zawiedziony jej Burgmanami. Ona niby sprzedaje z Panem który ma akcent włoski ale nic mi nie mogła powiedziec na ich temat. Jak sie spytałem czy miał wymieniony pasek to powiedziała że nie wie , natomiast jak spytałem czy spala olej to odpowiedzieli że nie spala ,co jest bzdurą bo burki spalają olej i o tym powinna wiedzieć . Po jeżdzie próbnej od razu stwierdziłem że sprzegło bierze jakoś przy wysokich obrotach czyli miało starte okładziny . Ogólnie dałem sobie spokój z zakupem u tych osób.

http://janosik.otomoto.pl/suzuki-burgman-400-2005r-M3327829.html zobacz tu ja tam kupiłem jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza

Rozważ taką propozycję; za te pieniądze możesz mieć z polskiego rynku DT 300 o mocy 30KM i o wadze 165kg netto z 2010roku. Ja mam takiego (2012rok) a przedtem miałem burgiego 650 Executive i powiem ci jedno, już nie wrócę go burgmana. Z biegiem czasu coraz bardziej jestem do niego przekonany. To są skutery przez nas nie doceniane.

Panowie, wypowiadajcie opinie ale tylko własne. Nie generalizujcie, że taki czy inny model ma takie czy inne przypadłości. Przeczytałem , że burgmany biorą olej. Ja miałem burgiego z 2004 r i przez trzy lata oleju nie brał wcale. Od zmiany do zmiany (12000km) nie ubyło ani grama a palił przy tym od 4.1l/100 do 4.6l/100. zależy czy to było miasto czy trasa.

Maxx.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...