Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wyjazd do Szwecji z StenaLine


Termi_N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy na krótki (1-3 dni) wyjazd do Szwecji z SL w okresie maj-czerwiec z Wielkopolski ktoś ma ochotę - dot. propozycji pierwotnej umieszczonej w podróżach przez Nuridera - problem się rozmył wskali globalnej zalewu Szwecji?

Odnośnik do komentarza

Do ogarnięcia. Trzeba będzie podzwonić i się popytać.

W wlkp posądzam, że będzie mało chętnych to może podłączyć się pod np. grupę łódzką albo warszawską.

EDIT:

Dla 1 osoby z 1 motorem w terminie 29 maj (21.00-9.00) - 1 czerwiec (20.30-90.00) w kabinie 4 osobowej to koszt 596 zł tam i z powrotem.

Dla 2 osób z 1 motorem w terminie 29 maj (21.00-9.00) - 1 czerwiec (20.30-90.00) w kabinie 4 osobowej to koszt 974 zł tam i z powrotem.

Termin przykładowy.

Do poczytania http://www.stenaline...ja-na-motocyklu

Za SL:

Obowiązuje różna cena:

- osoby od pierwszej do czwartej, cena od 299zł na osobę,

- osoby od piątej do dwunastej, cena od 149zł na osobę,

Do wybranych rejsów obowiązuje dopłata w wysokości 50zł na osobę, w jedną stronę.

Czyli będzie w miarę tanio jak zrobi się rezerwację na min. 5 (nie więcej niż 12) osób.

Odnośnik do komentarza

Jasne chodzi o przesondowanie kto w ogóle jest chetny na taki wypad. Samemu jest się na straconej pozycji. Kilku chętnych i się koszty rozłoży. Z Gniezna będą na pewno 2 burki z plecaczkami. Nic nie stoi na przeszkodzie aby się przyłączyć do innej większej grupy np. z Łodzi czy Gdańska.

Odnośnik do komentarza

Do ogarnięcia. Trzeba będzie podzwonić i się popytać.

W wlkp posądzam, że będzie mało chętnych to może podłączyć się pod np. grupę łódzką albo warszawską.

EDIT:

Dla 1 osoby z 1 motorem w terminie 29 maj (21.00-9.00) - 1 czerwiec (20.30-90.00) w kabinie 4 osobowej to koszt 596 zł tam i z powrotem.

Dla 2 osób z 1 motorem w terminie 29 maj (21.00-9.00) - 1 czerwiec (20.30-90.00) w kabinie 4 osobowej to koszt 974 zł tam i z powrotem.

Termin przykładowy.

Do poczytania http://www.stenaline...ja-na-motocyklu

Za SL:

Obowiązuje różna cena:

- osoby od pierwszej do czwartej, cena od 299zł na osobę,

- osoby od piątej do dwunastej, cena od 149zł na osobę,

Do wybranych rejsów obowiązuje dopłata w wysokości 50zł na osobę, w jedną stronę.

Czyli będzie w miarę tanio jak zrobi się rezerwację na min. 5 (nie więcej niż 12) osób.

Polecam jeszcze konkurencję - trochę dłużej się płynie, ale chwilami jest taniej... Na tej linii jest opcja: darmowe fotele lotnicze (możliwość przekimania za darmo na swoistej sali zbiorowej)...

Odnośnik do komentarza

Polecam jeszcze konkurencję - trochę dłużej się płynie, ale chwilami jest taniej... Na tej linii jest opcja: darmowe fotele lotnicze (możliwość przekimania za darmo na swoistej sali zbiorowej)...

Można obserwować. Nie ma jeszcze podanych terminów sprzedaży tańszych biletów.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1 (piątek):

Poznań - Gdańsk

Trasa: http://goo.gl/maps/GYFSw (ok. 300km)

Dzień 2 (sobota):

Małe tournee po skrawku Szwecji + zwiedzanie Kalmar

Trasa: http://goo.gl/maps/kXd2r (ok. 190km)

Finał na wyspie Olandii.

Dzień 3 (niedziela):

Tornee po Olandii ze zwiedzaniem (mur Karola X, Lange Jan - latarnia morska, Eketorp, Zamek Borgholm, Puszcza Trolli)

Trasa: http://goo.gl/maps/qYg44 (ok. 385 km)

Dzień 4 (poniedziałek):

Gdańsk - Poznań

Trasa: http://goo.gl/maps/GYFSw (ok. 300km)

Koszty: bena + prom + spanie + zwiedzanie -> do przeliczenia

Jasne chodzi o przesondowanie kto w ogóle jest chetny na taki wypad. Samemu jest się na straconej pozycji. Kilku chętnych i się koszty rozłoży. Z Gniezna będą na pewno 2 burki z plecaczkami. Nic nie stoi na przeszkodzie aby się przyłączyć do innej większej grupy np. z Łodzi czy Gdańska.

Masz 2 x 2oo i 4 osoby. Ja w chwili obecnej jestem w fazie planowania, ale zakładając, że jadę to już jest 5 osób i 3 x 2oo. I można już pomyśleć o tańszej opcji.

Odnośnik do komentarza

Można obserwować. Nie ma jeszcze podanych terminów sprzedaży tańszych biletów

Jeżdżę na tej trasie rodzinnie na 4oo. Nie tyle terminy co są opcje tańsze (zaplanowany dzień powrotu i stosunkowo wczesna przedpłata). W porównaniu ze StenaLine o ileż dłuższa droga morska, a czas przepływu jakby szybszy... No i ląduje się kilkadziesiąt km od Sztokholmu... Jazda szwedzkimi drogami to rozkosz - darmowe autostrady, a widoki?!

Odnośnik do komentarza

Odradzam Polferries - straszne dziadostwo. Stena trzyma fason.

Conajmniej dziwne stwierdzenie - Stena trzyma fason ale tylko z ceną ,a poza tym brudne kabiny i kiepskie jedzenie

Odnośnik do komentarza

Conajmniej dziwne stwierdzenie....

Możesz się z nim nie zgadzać, ale to nie czyni mojego stwierdzenia dziwnym.

Mało który prom oferuje luksusy. Natomiast Polferries oferuje smród (wykładziny przez lata wchłonęły hektolitry wszelkich płynów fizjologicznych i nie tylko) i tabuny "turystów" walających się pokotem gdzie popadnie.

Odnośnik do komentarza

Marek-wiem co mówię bo pływam do Szwecji często około 12-razy w roku i oczywiście że się z tobą nie zgadzam-tak jak ty możesz nie zgadzać się ze mną .Ale przecież nie będziemy się licytować :detective:

Odnośnik do komentarza

Moje doświadczenia estetyczne z Polferries też nie sa najlepsze ale to nie miejsce by dyskutować o estetyce :) . Zależy też jaką trasę się wybierze . Za SL przemawia cena -niecale 200 zł /os za obie strony(12 os) z miejscem w kabinie . Na stronie Polferries do końca maja najtańsza opcja kierownik +moto to ponad 600 zł. Spanie na fotelu vs spanie w kabinie też robi róznicę ...

Odnośnik do komentarza

Mało który prom oferuje luksusy. Natomiast Polferries oferuje smród (wykładziny przez lata wchłonęły hektolitry wszelkich płynów fizjologicznych i nie tylko) i tabuny "turystów" walających się pokotem gdzie popadnie.

Bo obydwie linie zdominowane są przez TIR-asów i roboli. Ale są kabiny LUX (w nich Nowi Ruscy sypiają). A mi się marzy wyjazd do Szwecji kołami - trochę dłuższa droga i trochę mostów....

Odnośnik do komentarza

Bo obydwie linie zdominowane są przez TIR-asów i roboli.

Przy takich marnych promocjach jakie mają obaj przewoznicy wcale się nie dziwie że większość pływa tylko biznesowo.

Polferries ma tylko kilka statków ale Stena przy nich to kompletne dziadostwo promocyjne. Ceny często wyższe niż w UK czy Norwegii

Odnośnik do komentarza

Kiedyś pływał piękny katamaran- prom M/S Delphin (Rostock- Trelleborg)... Pamiętam że trasę do S robił w 3 godziny... To był prom, a nie jakaś "stalowa trumna" ;) ...

Odnośnik do komentarza

dr.big w Polsce też była podobna jednostka M/S Boomerang :) 4 godzinki i na drugim brzegu.

Ale gdzie pływa teraz nie mam pojęcia :(

Odnośnik do komentarza

Bo obydwie linie zdominowane są przez TIR-asów i roboli. Ale są kabiny LUX (w nich Nowi Ruscy sypiają). A mi się marzy wyjazd do Szwecji kołami - trochę dłuższa droga i trochę mostów....

Też mi się marzy tylko że to nie jest wyprawa na 2-3 dni jak i po minimalnych kosztach - do tego trzeba się modlić o pogodę bo jak będzie coś szalało to Cię na mosty nawet nie wpuszczą. Jak przemyślę ten pomysł w szczegółach (trasa, koszty, czas) to dam znać.

Odnośnik do komentarza

Traska dla koneserów małego poganiania na kołach do Skandynawii myślę że mogła by wyglądać następująco: przez Niemcy najdalej do Szwecji przez mosty duńskie gdzie:

- dojazd by liczył trasę do Karlskrony (punkt wyjścia Poznań) z preferencją dróg nadbrzeżnych np. tak

- na dokładkę można ją uzupełnić o jakieś atrakcje szweckie w liczbie sztuk nieograniczonej np. przejażdżka po Olandii i powrót do Karlskrony by skorzystać z trasy promowej do Gdyni.

Można oczywiście pójść na całość i przecisnąć się całym wybrzeżem i próbować objechać całe M. Bałtyckie przez Finlandię i wschodnie państwa aż ponownie do kraju ale to zajmie trochę czasu i ja na taką wyprawę się bym nie pisał.

Nawet wariant krótki to daje min 5 dni:

- dojazd do Karlskrony to min 1300 km

- zwiedzanie Olandii to kolejne 400 km

- min 3 noclegi: Niemcy/Dania i 2 w Szwecji - w końcu trzeba zobaczyć Szwecję na spokojnie (niektórzy twierdzą że podróż przez Danię jest nudna więc poganiają)

- powrót StenaLine'em do kraju

Koszty:

- paliwo to min 700 zł

- noclegi to min 600 zł

- bilet promowy to 150 do 200 zł/os (zakup dla większej grupy)

- 2 mosty płatne: ok 40 Euro

- + żarełko i inne wydatki

więc trochę się tego razem nazbiera. Można oczywiście pewne załażenia przyciąć: namiot, własne żarełko itd.

Ja myśląc koła i Szwecja to widziałbym to właśnie w taki sposób. Do tego musi jeszcze być znośna pogoda bo na mosty czasami nie wpuszczają gdy warunki są niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza

Termi_N jest jeden problem ta durna promocja Steny działa tylko z Gdyni do Karlskrony . Odwrotnie już Nie :(

Dokładnie. Nie trzeba trzaskać od razu trasy 1300km to raz, a dwa finansowo pęknę . Będę proponował pozostanie (jeśli mamy się ruszyć na północ) przy trasie z mojego postu #5.

Odnośnik do komentarza

To była forma dygresji i propozycja tylko dla marzycieli - niektórym z nas się marzy taki wyjazd przez mosty i to nie koniecznie zaraz -:)

W tym roku jestem za wyjazdem i powrotem przy pomocy promu - latanie 2oo tylko po samej Szwecji - minimalizujemy oczywiście potrzebny czas i pieniążki.

Strona SL pozwala na zaplanowanie podróży tylko z Karlskrony do Gdyni na motorku i podaje rzeczowe kwoty ale może prawda jest inna.

Odnośnik do komentarza

Termi_N śmiało można zaliczyć most nad Sundem i nie kulać 600km przez nudne Niemcy. Wykorzystując przy tym promocje Steny

Startując z Karlskrony przez Malmö i dalej Kopenhaga (droga 152 super) do Helsingor prom do Helsingborga, Kalmar itd. wycieczka na dwa dni i nie tylko dla marzycieli ;)

zarys trasy

https://www.google.c...7fa!1m0!1m0!3e0

Odnośnik do komentarza

To całkiem, całkiem propozycja nie przeczę - wielkie dzięki SKOLI. Może nie na 2 dni - bo musiałby to być lot a nie przejażdżka (przecież w końcu jest co zobaczyć w Szwecji) tylko na więcej ale bardzo godna przemyślenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...