Skocz do zawartości
Forum Burgmania

pantheon vs spacy


Gość J23PL

Rekomendowane odpowiedzi

Cze?ć!

Znalazłem dwa skuterki: panteona i spacy - rocznik 99 i 98. pojemno?ć 125 - panteon 2t, a spacy 4t. No i mam problema ;) - z jednej strony panteon kusi, z drugiej z tego co wiem to spacy to takie brzydkie kacz?tko, ale niezawodne, no i ten oszczędny i trwały 4t. Jutro jadę je oblukać - s? jakie? haczyki w tych modelach - bo o panteonie sporo na forum jest , ale o spacy mało. Co Wy by?cie brali zakładaj?c teoretycznie , że stan jest taki sam. Ceny - panteon 3700, spacy 3500. Do pantheona jest przy okazji troche czę?ci, - go?ciu mówi, że co? było potrzebne i kupił jaki? nieużytek.

Pozdrawiam

J23

Odnośnik do komentarza

Witam Cię J23PL .Zacznij może od czego? zdziału ogłoszeń Klubu, sprzęty klubowiczów s? znane,sprawdzone itd.A jak wcze?niej czytałem szukasz czego? bardziej kobiecego , to pomy?l o Vespie ;) .Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza

No cze?ć!

Hi hi - bardziej kobiecego od czopera (choć to rzecz gustu - wielu twierdzi, że np. honda rebel 125 jest kobieca) - nie koniecznie musi być wespa. Napewno nie wezmę żadnego jong pi ponga. W ogłoszeniach s? fajne sprzęty, ale mój budżet jest mocno ograniczony. Dlatego szukam czego? w miarę taniego, a markowego. Po do?wiadczeniach z tanim heksagonem wiem, że tanio?ć ma swoj? cenę (kurcze, ale slogan wymy?liłem :ph34r: )

Pozdrawiam

J23

(znowu nadaje)

Odnośnik do komentarza

Dr.Big ma ape leonardo za 3400 (ze wszystkim - sporwadzenie itp ok 4000 bedzie)

Pavson ma za 5700 majesty 125

Pawko ma za 5500 majesty 250.

Do wyboru do koloru. Sprzety sprawdzone, zadbane i godne uwagi.

Czego chciec wiecej? Te 2000zł wiecej sa chyba warte rozpatrzenia szczegolnie, ze jak sam powiedziales, taniosc ma swoja cene.

Lepiej chyba dolozyc pare k PLN i jezdzic niz zaoszczedzic na zakupie a pozniej pluc sobie w brode wydajac dwa razy wiecej na reanimacje maszyny i zmarnowany czas w garazu zamiast na drodze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wieczór. Moja wielka przyjaciela ma spacy od dwóch lat i jak na razie nic mu się nie dzieje, a że człek z niego postury potężnej (głównie w obwodzie) i wiek już poważny to i na wygodę zwraca uwagę. Poważnie mówi?c, jest to chyba raczej niegłupi pomysł, chyba, że potrzebujesz szybki skuter to spacy jako "osiołek roboczy" może być za wolny.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Co do Spacy bo nim jezdzilem troszku, sympatyczny wolek roboczy, nie do zdarcia. Wada to kolka jak od taczki (malusienkie), hamulec w nodze, tu mnie zaraz zbesztaja fani helixa :ph34r: no ale dla mnie to wada, brak bagaznika pod siedzeniem bo to co jest to raczej trudno nazwac bagaznikiem. Zalety, malo pali, manewrowosc godna rowerka (skreca prawie pod katem 90 stopni), gabarytowo rewelacja chyba tylko Kymco Agility moze sie rownac w korkach ze Spacy. Lekkie do bolu, niezawodne jak diabli. Panteon hmm nie potrafie cos konstruktywnego powiedziec bo przejechalem sie ale nie moge powiedziec ze jezdzilem, a to dla mnie zasadnicza roznica. Dla mnie minimum tysiac km mowi o danym skuterze cos wiecej niz przejechalem sie.

Odnośnik do komentarza

Witajcie!! Zbesztaj? Ciebie wła?ciciele Vespy i paru innych starych skuterów. Na kólka nie narzekaj, bo Lambretta miała osiem cali i jeĽdziła.

ps. Zbiorę kilku obrońców!!! !guns

Odnośnik do komentarza

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Po sprawie - zakup dokonany - Pantheon jest mój. Miałem niezły orzech do zgryzienia, bo spacy jest w prowadzeniu super - silniczek cyka, chodziła jakby bardziej miękko, manewrowała się wspaniale, ale: owiewka była pęknięta, plastiki też w nienajlepszym stanie, ale głównie - do pantheona był praktycznie drugi w czę?ciach - brakuje tylko plastyków z przodu, cylinder dam do szlifu i bedę miał zapasowy silnik :(. Zbiera się fajnie, pali na dotyk, wygl?da ładnie - ma drobne wady w mocowaniu plastików, ale "to sie wytnie"

Mam pytanko: Aktualnie mam odł?czony podajnik oleju, a olej jest dolany do benzyny - go?ciu, który mi sprzedał skuta - w sumie okazało sie , że ziomek i mamy wspólnych znajomych - ?wiat jest mały - mówił, ze spotykał sporo skuterków - dwusuwów zatartych po tym jak układ podawania oleju odmówił posłuszeństwa. Co o tym my?licie?

Pozdro

J23

Odnośnik do komentarza

To jest całkiem możliwe niestety..

Garatuluję wyboru choć to nie 4T.

Pantheon to chyba najładniejszy skuter w tej klasie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Gratuluje nowego nabytku i mam nadzieje ze uporasz sie szybko w jego reanimacji whist

Odnośnik do komentarza

dobry wybór! :D "latałem" Pantheonem dwa sezony...jest bezawaryjny,wygodny (fajnie ze ma te schoweczki,skrytki -no i pod siedziskiem sporo miejsca) i naprawde dostojnie się prezentuje (ci?gle kto? mnie zaczepiał i pytał o niego;) silnik 2T jest bardzo dynamiczny...chodz troszke gło?ny jak dla mnie...nie wybrał bym spacy gdybym miał taki wybór to nawet bym się nie zastanawiał... :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...