Skocz do zawartości
Forum Burgmania

automat


ortos

"Automatyczna skrzynia biegów w motocyklu? To trochę jak maratończyk biegn?cy w kaloszach." - jakie jest Wasze zdanie?  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy co masz na my?li mówi?c automat ...

nowa FJR'ka ma pół automatyczn? skrzynie ...

pełnego automatu chyba nie ma żaden motocykl ... -

takze sprecyzuj o co chodzi ?

generalnie jestem zdania ze cała frajda motocyklowania to wahlowanie biegami, tym samym zabawa z przyspieszeniem i prędko?ci? ...

Odnośnik do komentarza

Automat = komfort.

I chyba o to chodzi w normalnym wydaniu jazdy motocyklowej.

Fani manuala i tak będ? latać wyczynówkami gdzie automat trudno sobie wyobrazić. Od momentu kiedy mam automat w aucie nie widzę auta z manualn? skrzyni? dla siebie. Uważam również, że hasło a ankiecie jest błędne, ponieważ nowe auta z automatami maj? takiego "kopa" , że dorównanie im przy tej samej wersji auta z manualem jest praktycznie niemożliwe :rolleyes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Motocykl z automatyczn? skrzyni? biegów inaczej się będzie prowadzić, nie będzie się przekładać biegów ręk? czy nog?, taki motocykl nigdy nie będzie skuterem, można moim zdaniem taki przypadek porównac do samochodu z automatyczna skrzyni? i manualń?. Dużo racji ma Cappo,Będzie wygodniej.

Odnośnik do komentarza
No nie ulega w?tpliwo?ci że cytat jest ze |M z artykułu o FJR.

oczywi?cie, że masz rację ;)

tylko najbardziej ubawił mnie fakt, że Autor po takim wstępie napisał:

cytuję:

"A tu proszę! Jak szybko i niepostrzeżenie przyzwyczaiłem się do tego udogodnienia... PóĽniej, gdy przesiadłem się na zwykł? FJR 1300A, jeszcze bardziej zatęskniłem za nim, gdy przeciskałem się przez nabite samochodami miasto. Podczas gdy wcze?niej automat pozwalał na komfortowe przeciskanie się między autami oraz stawanie pod ?wiatłami i wł?czanie się do ruchu bez angażowania lewej ręki, to mimo wcale nie najciężej pracuj?cego sprzęgła w klasycznej FJR 1300A po kilkudziesięciu minutach miałem już tego serdecznie dosyć."

To brzmi do?ć zabawnie ;)

pozdr...

ortos

ps.

wiem, że chodzi o tzw."półautomat", ale wg mnie od tego już tylko krok do automatu ;)

Odnośnik do komentarza

Zagłosowałem na FAŁSZ sam troszke biegam wiec porównanie troche abstrakcyjne. A serio automat porównałbym do maratończyka biegn?cego z asystentem który systematycznie polewa biegacza woda podaje mu izotoniki i batony. A ten ze sprzegłem jak prawdziwy maratończyk w upale biegnac przez zakorkowane miasto moze i dojedzie ale na koncu wyzionie ducha.

Skuter tylko automat!!!!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza

teraz juz przesadzacie...

automatyczne przekładnie zostawmy jako domene skuterów.

nie wyobrażam sobie wybierania winkli motocyklem, nie maj?c możliwo?ci korygowania mocy i momentu. automat w motocyklu to rozwi?zanie dla wygodnisiów.

bzdurne gadanie o wygodzie w mie?cie - a kto uzywa FJR'ki w mie?cie??

chciałem poza tym zauważyć, że ÓW automat z FJR'ki jest bardzo niedoskonałym systemem przeniesienia nepędu. Niestety komputer nie jest w stanie odpowiednio dawkować wysprzęglenia i w momencie gdy trafi nam się deszczowa aura pogodowa, a startować będziemy ze ?liskiej nawierzchni, doznamy niemiłego uczucia (mocnego) u?lizgu tylnego koła ... jest to efektem braku "umiejętno?ci" naszego scalaka w kontrolowaniu "półsprzęgła".

FJR'ka natychmiastowo przekazuje napęd na koło, momentalnie załanczaj?ć cale sprzęgło ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Heja... A ja wczoraj zagłosowałem na PRAWDA...

Dokładnie tak jak DeeJay nie wyobrażam sobie jazdy motocyklem bez biegów...

Po prostu każdy typ motocykla ma to CO| w sobie... I to od Nas zależy które "CO|" nas kręci... Więc niemożna mieszać "co?'ów" bo wtedy wyjdzie udziwnienie jak np. C1( ;) )--> ;) ...

Nie mówie, że złe udziwnienie, jednak nie powstanie nic, co każdy chciałby mieć a chyba bez sensu tworzyć następn? gamę motocykli tym razem automatów...

Tak więc dla mnie bez sensu jest wsadzanie automatów do Moto... SKutery jak najbardziej OK w końcu skutery s? SUPER... Ale chyba bym się skichał, jakbym w swoim szerszeniu miał automat ;) ... Wtedy napewno bym Go nie kupił bo nic by Mnie do niego nie ci?gnęło...

Pozdrawiam, Kuba ;) vel. Wypłosz ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Skoro taki ruch w tym temacie też wrzucę swoje trzy grosze...

|wiat się zmienia, góry, rzeki... itd.

My?lę, że z automatami jest tak , jak z pierwszymi: centralnymi zamkami, compact disk-ami, abs-ami, mikrowelami, klimatyzacjami i pralkami automatycznymi nikt ich "nie lubił" a teraz s? i w przyszło?ci będ? już tylko one(w nowych sprzętach motoryzacyjnych).

Porównajcie star? F1 i obecn?... jak tam wygladaj? przełożenia?

To jest wygodne, mniej psuj?ce się i dobrze zastępuje manuala dla(w wersjach z np. tiptronikiem czy innym jego odpowiednikiem) "chc?cych inaczej".

Oczywi?cie w przyszło?ci zwolennicy dalej będ? mieli swoje manuale ale produkowane jako wersja extra płatne.

Futurologia to dziedzina na której można dużo zarobić :ph34r: albo i nie :) .

pozdrawiam....

ja-rek.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja tez jestem na tyle wygodny i leniwy ze wole automat w motocyklu. Zreszta w aucie tez by sie przydal, mialem kiedys auto w automacie i naprawde mile go wspominam.

Wracajac do moto o ile na trasie maual jest fajny bo cos sie dzieje, trzeba co jakis czas zmienic bieg, o tyle w miescie to przeklenstwo i mnie poprostu po zrobieniu 100 km po miescie boli nadgarstek od sprzegla i stopa od zmiany biegow. Wiec w sumie automat widzial bym chetnie w moto.

Odnośnik do komentarza

Całe życie użytkowałem tylko skrzynie manualne opluwaj?c automaty.... pierwszy skuter spowodował całkowicie odmienne spojrzenie ... samochód bez automatu i klimy tfu tfu, a czemu w motocyklu nie ma takiej opcji , szczytem szczę?cia była by skrzynia automatyczna z opcj? manual tj. np w B650.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeżdżę sam jak?? "ch...? z biegami" (cytat z Artixa) i mam kolegów z automatami-skuterami. Moje obserwacje mówi? jednoznacznie, że w ruchu miejskim, gdzie robi się gęsto i trzeba pokombinować, zdecydowanie lepiej spisuj? się automaty-skutery. Uwalniaj? człowieka od kombinacji i pozwalaj? lepiej skupić się na ruchu ulicznym. Za to w trasie bardziej ospowiada mi srzynia manual, gdzie moc jest bardziej pod kontrol?.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Zagłosowałem..nie mam zdania..:D

Bo tak..

I tak nie przekonamy nikogo do automatu kto kocha biegi..i możliwo?ci jakie daj?, choćby pochałasowania troszkę bardziej.

Tak jak Drogowiec uważam ,że w mie?cie nie ma co..ale automat daje spokój ważny do uważania na otoczenie. Jest bezpieczniejszy.

A w trasie..?

No może i tak..ale zawsze jak próbuję używać opcji manual u siebie to mi wychodzi jako? tak nieoptymalnie..!scooter Ten automat to jednak wie co robi..

Chyba,że to najm?drzejszy automat, ale rolki też chyba działały dobrze.

Zreszta co ja się wypowiadam, z biegami miałem do czynienia tylko na kursie.. :(

Automaty rulez...

Odnośnik do komentarza

strzalka

raz automat

zawsze automat :D

czlowiek jest z reguly leniwy !scooter i niech tak zostanie

nasze lenistwo jest podstawa dalszego rozwoju ludzkosci

arek

kuzwa ale filozof jestem :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...