Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Prawo jazdy A


Gość xedos1

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tak B to B a A to inna para kaloszy .... nawet badania lekarskie s? robione pod innym k?tem.....równowaga i takie tam ....testy ogólne zachowań równowagi.

Odnośnik do komentarza

eee tam..badania lekarsie takie same jak na B ....wlasnie jestem w trakcie kursu A ...

to że mam B nie zwalnia mnie z niczego oprócz chodzenia na czę?ć teoretyczn? :D ... (byłem ze dwa razy ale potwornie się tam wynudziłem) a wewnętrzny już mam za sob? !scooter teraz pozostaje wyjezdzic 20 godzin na jakims suzuki i egzamin - ktory podobo jest bardzo prosty gdyż trasa egzaminu jest stała,więć łatwo się jej nauczyć - a i ósemki podobno ostatnio zostały powiększone. !scooter

Odnośnik do komentarza

Że nie chodzisz ani nie zdajesz kursu, musisz mieć wykupionych tylko kilka jazd.

Idziesz z kwitkiem po jazdach prosto na egzamin. Nie wiem jak jest teraz ale kiedys tak bylo jak B zdawalem. Czyli masz kase za kurs w kieszeni i nei marnujesz czasu

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie niema czego? takiego.... ale jak ucz?cy zobaczy że umiesz to może Ci pój?ć lekko na rękę i kwit uprawniaj?cy do zapisania się na egzamin wystawić ciut szybciej..... a w trakcie oczekiwania trenujesz sobie dalej.,

Odnośnik do komentarza
... (byłem ze dwa razy ale potwornie się tam wynudziłem)

W tym temacie zalecałbym jednak ostrożno?ć. W sumie prawko mam już od ładnych kilku lat, ale w zeszłym roku namówiłem żonę aby zrobiła sobie także A i jak mi przyszło rozwi?zać test z teorii to cóż ... !scooter Za pierwszym razem miałem bodajże 6 błędów. Jak je przeanalizowałem to okazało się, że wszystko jest oczywiste. Do tych testów i sposobów zadawania w nich pytań, trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza

mozna zdawac eksternistycznie...

Ale i tak musisz zaplacic za caly kurs...

a jeszcze jest taka rzec, ze jak ktos posiada kategorie B i zdaje np na A i w czesci teoretycznej zrobi duzo bledów to moga mu cofnoc katergorie B...

pozdrawiam i zycze milego dnia...

Odnośnik do komentarza
a jeszcze jest taka rzec, ze jak ktos posiada kategorie B i zdaje np na A i w czesci teoretycznej zrobi duzo bledów to moga mu cofnoc katergorie B...

To NIEPRAWDA

sprawdzałem....

pozdr...

ortos

ps.

chyba, że Nowy rz?d co? zmienił....

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Hmm ja tez kiedys o tym slyszalem, ze 70 % bledow w tescie cofa prawo jazdy. Ale w sumie kto zrobi az tyle bledow w tescie, przeciez one sa proste. Z jazda to juz roznie jest bo wiadomo nawet najlepszy moze miec zly dzien i cos moze nie wyjsc.

Odnośnik do komentarza
a jeszcze jest taka rzec, ze jak ktos posiada kategorie B i zdaje np na A i w czesci teoretycznej zrobi duzo bledów to moga mu cofnoc katergorie B...

To NIEPRAWDA

sprawdzałem....

pozdr...

ortos

ps.

chyba, że Nowy rz?d co? zmienił....

zgadza sie, tez potwierdzam slowa Ortosa.

Dodam jeszcze, ze wg. najnowszych przepisow mozna zdawac na prawo jazdy kat. A na skuterze pod warunkiem, ze cyt:

"skuter jest wyposażony w silnik o pojemno?ci skokowej powyżej 120cm3

-osi?ga prędko?ci conajmniej 100km/h

-posiada ważny dowód rejestracyjny i ubezpieczenie,

- przed zapisaniem na egzamin przedstawić : dowód rejestracyjny ,

ubezpieczenie, zgłosić podstawienie w/w pojazdu.

Uzyskane prawo jazdy będzie ograniczone do kierowania motocyklami z

automatyczn? skrzyni? biegów."

pozdrawiam

Katty

Odnośnik do komentarza
Dodam jeszcze, ze wg. najnowszych przepisow mozna zdawac na prawo jazdy kat. A na skuterze ....

pozdrawiam

Katty

ciekawy jestem jak wygl?da egzamin praktyczny w takim przypadku :angry:

zrobić "ósemkę" na skuterze nie jest łatwe, a na niektórych modelach wręcz niewykonalne

Odnośnik do komentarza

Też potwierdzę za Ortosem że nieprawd? jest zeby zabierali prawo jazdy kat.B przy "poslizgu" na A. Zdawałem w zeszłym roku i też to pytanie spędzało mim sen sen z powiek, więc upewniłem się w o?rodku egzaminacyjnym, powiedziano mi że taki przepis obowi?zywał dawno temu....poza tym z własnych do?wiadczeń mogę powiedzieć ( może to komu? pomoże :angry: ) że bardzo trudno jest nie zdać na kat.A, w 3mie?cie zdawalno?ć jest na poziomie 97% i nie zdaj? tylko ludzie którzy nigdy nie siedzieli na moto a id? na egzamin niejako przy okazji ( można poszukać w w?tkach z zeszłego roku, tam opisywałem moje odczucia po egzaminie) , i jeszcze jedna rada która mi przychodzi do głowy (zaznaczam że dotyczy to 3miasta) to zdawać na Hondzie CB250, ponieważ na jedynce bez operowania gazem spokojnie sie przejeżdza ósemkę i slalom , Ci którzy wybierali Junaka 125 mieli troche problemów ponieważ nie chce on jechać :P trzeba zapinać 2 na slalomie a w ósemce trzeba dodawać gazu żeby utrzymać równowagę. Najtrudniejszym manewrem według mnie jest ruszenie pod górkę na podjeĽdzie , bo moto nie objeżdżone, stres itd.

pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich zdaj?cych na A

ziutas

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ravenka zdawala na UH150 i zdala. Wlasnie kat A tylko na automaty. Na B tez zreszta isnieje taka opcja. Moim zdaniem jednak latwiej zdac na biegowcu niz na automacie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Ravenka zdawala na UH150 i zdala. Wlasnie kat A tylko na automaty.

Potwierdzam zdawałam i mam wpisane ograniczenia - cyferkami co w nowym prawku jest ciężkie do potwierdzenia bo tych cyferek jest sporo.

Skuter musi mieć za?wiadczenie z okręgowej stacji diagnostycznej o przystosowaniu do nauki jazdy i egzaminowania. Wygl?da to tak - przyręca się L i jedzie po piecz?tkę. Tym samym mamy obowi?zkowe przegl?dy diagnostyczne skutera co rok.

Ogólnie o wiele trudniej jest zdać na skuterze. Nie da się równomiernie pokonywać ósemki, bardziej to przypomina skoki kangura.

Osobi?cie odradzam takie załatwianie sprawy - jest z tym dużo zachodu, a naprawdę nie jest łatwiej.

Pozdrawiam

Ravenka :blink:

Odnośnik do komentarza

Witam i potwierdzam, zdecydowanie lepiej jest zdawać na kat. A. motocyklem z manualn? skrzyni? biegów.

Po pierwsze mamy pełn? kat.A

Po drugie, łatwiej kręcić ósemki na egzaminie jak również slalom. :rolleyes:

Po trzecie, je?li już wydaję kasę to wolę mieć prawko zarówno na motocykle z automatyczn? skrzyni? biegów jak i manualn? ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...