Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Witam Was, jestem tu nowy:)


Gość delmarcoforever

Rekomendowane odpowiedzi

Gość delmarcoforever

Drodzy forumowicze, witam jestem nowy na tym forum. W koncu dojrzalem aby kupic sobie duzego skutera. Z wielkim zainteresowaniem czytam wszelkie posty ktore sa bardzo pomocne. Bede zobowiazany jesli od czasu do czasu podesle wam jakies sprzety ktore moglyby mnie zainteresowac do Waszej fachowej oceny. Na pocz?tek napiszcie prosze co sadzicie o tym

1. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=114663308

2. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=113866433

3. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=115046696

ten ostatni nalezaloby chyba traktowac w kategoriach humorystycznych whist

z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dlaczgo humor? YP'ka za te pieni?dze nie może być w stanie salonowym. Jednak gdyby? miał chęć do tuningu, to lepsza nie jest Ci potrzebna. Lakier, to kwestia 500 zł i jak nowa. Najważniejsza jest mechanika, bo jej naprawa jest kosztowna i kłopotliwa.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Witaj.

Żebym był przy kasie to bym się nad t? 250 nie zastanawiał :):rolleyes:

Jak dla mnie to napawde dobra oferta- skuter jeszcze nie picowany i nie jest przedstawiony jako nówka z salonu- widzisz wszystkie felery. Przebieg duży - ale nie kręcony... Moim zdaniem trzeba my?leć o zmianie cylindra, łożysk wału i ewentualie vario z paskiem...

My?le że zrobienie z tej Yp-ki małego diabełka w bdb stanie to koszt około 2500- 3000 PLN co i tak jest okazyjn? kwot?.

Hexagon nie jest szczytem techniki, ale dobrze chroni przed kaprysami pogody- jak na tę pojemno?ć wyj?tkowo nieekonomiczny ( 2T)

Majesty 125 jest dobra na miasto, bardzo mało pali, ale mocy też nie ma za dużo whist

Alternatyw? dla nich wszystkich jest Majesty 250 w starej budzie któr? za te 5 kPLN znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem trzeba my?leć o zmianie cylindra, łożysk wału i ewentualie vario z paskiem...

My?le że zrobienie z tej Yp-ki małego diabełka w bdb stanie to koszt około 2500- 3000 PLN co i tak jest okazyjn? kwot?.

Cylinder , łożysko , wał, vario i pasek .... nie s?dze aby? dał rade w 3 tys się zmie?cic i mieć ,,małego diabełka '' w bardzo dobrym stanie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Witam i oczywiscie sluze rada w miare mojej wiedzy. YP250 z tego wszystkiego wydaje sie rozsadna propozycja ale jednak nie ta z tego linku choc moge sie myslic najpierw trzeba by zobaczyc na zywca, bo cena jest naprawde dobra ale tez z czegos ona wynika. Trzeba pamietac ze mechanika a zwlaszcza tuning nie jest najtanszy - niestety. Na pewno daje duzo frajdy z jazdy, ale tej kasy juz nie odzyskasz przy sprzedazy i powie ci to kazdy kto kupowal graty do skutera zeby go usprawnic i upiekszyc a potem musial go sprzedac.

ps.

trzeba przyznac ze mimo stanu wizualnego tej YPki nie wrzucil bym do dzialu "allegro kupa" bo nie czesto sie zdarza zeby ktos nie krecil licznika i tu duzy pozytyw dla osoby sprzedajacej

Odnośnik do komentarza

Dacja wierz mi, że się da.

http://www.sipscootershop.com/

Na tej stronie masz najtańsze czę?ci do maxi. Za vario, pasek i cylinder (malossi) wychodzi kwota 1588 PLN- do tego łożyska + malowanie. W polsce te same czę?ci możesz kupić nawet minimalnie taniej u pewnego miłego pana z zaprzyjaĽnionego portalu ;)whist:)

Choć robocizny wymiany nie policzyłem :):rolleyes: . Ale pan Stasio w Suszelewie za chat? wójta ma stodołe i za czteropaka Lecha wymieni wszystko :)

Odnośnik do komentarza
W polsce te same czę?ci możesz kupić nawet minimalnie taniej u pewnego miłego pana z zaprzyjaĽnionego portalu whist  ;)  :)

A czy co? dokładniej dałoby rade bo mam zamiar po sezonie trochę swoj? podreperować. A na dzień dzisiejszy to nigdzie nie mogę dostać tylniej tarczy hamulcowej. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Mnie chodziło o czę?ci tuningowe do skuterów. Malossi, Polini, Leo Vince itp.

Wystarczy zajrzeć do sklepu na s-t i tam masz podany telefon, zamawiasz i przychodzi paczk? :rolleyes:

Ale tarcza hamulcowa tania nie będzie, takie rzeczy to tylko w Aso jamacha whist

Odnośnik do komentarza
Gość delmarcoforever

Wielkie dzieki za wszystkie uwagi, postaram sie w miare mozliwosci obejrzec wspomniane sprzety w najblizszy weekend (o ile jeszcze beda) ;) Zastanawia mnie tylko czy plastiki w skuterach, tak jak w przypadku tej 250 sie naprawia czy wymienia (jak z dostępno?ci?)? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

W miarę mozliwo?ci i jeszcze troszkę dalej się naprawia..

Plastiki to jest to co znaczy niby najmniej a kosztuuuuuje.. najwięcej.. ;)

Ale w tej czerwonej Yp-ce to chyba największe klejenie już zrobione, wystarczy pomalować albo i darować sobie (pomalujesz po pierwszym..tfu..szlifie ).

Pozdro

Wentyl

Odnośnik do komentarza
Gość delmarcoforever

Drodzy forumowicze ogladałem wlasnie yamahe majesty 125 (link w moim pierwszym poscie u góry nr 3). Wrazenia: papiery w porzadku, sprowadzony z niemiec tam jeden wlasciciel. ALe wyrejestrowany tam w pazdzierniku 2004, sprowadzony do PL w maju 2006. Dlaczego wiec stal bezuzytecznie tyle czasu ???

Przebieg licznikowy 10 tys z hakiem, plastiki z przody spasowane dobrze ale gdy sie je docisnie z wieksza sila ruszaja sie, czy tak ma być???podnozki to samo???Technicznie: tylny hamulec lipa straszna, przedni ok. zapala na cieplo po okolo 2 sekundach krecenia rozrusznikiem, z rury na cieplo nic sie nie wydobywa, nozki dosyc mocno ztytane, w kierownicy brak odwaznikow (czy powinny być)???, zaskoczylo mnie w miare slabe moim zdaniem przyspieszenie, jezdzilem do tej pory simsonem skuterem oraz Mz 251, dodam rowniez iz hexagon 125 przyspiesza znacznie lepiej. I teraz moje pytanie co sadzicie o tym sprzecie, gdy silnik pracuje a skuter stoi mam wrazenie ze z silnika wydobywa sie dzwiek jak gdyby ktos wiercil wiertarka (ale moze mi sie wydaje) w zwiazku z powyzszym zapytuje czy ktos moglby polecic mi kogokolwiek w Łodzi, kto fachowym okiem zerknalby na ten sprzecik i powiedzial co to warte. Zauwazylem rowniez iz tylny wahacz od patrzac od strony prawej nogi kierowcy ma inny kolor (jakby pomalowany na chrom).

Wielkie dzieki za wszelkie podpowiedzi i sugestie co do osoby ktora mogla by mi pomoc. Oczywiscie jakos sie odwdziecze $$$ whist

Odnośnik do komentarza

Zajrzyj do Motomanii na Przybyszewskiego (wjazd obok stacji Statoil). Dawny Polmozbyt. Zapytaj o Jacka i sprubój się z nim dogadać. Jest to jeden z lepszych mechaników od Yamahy w Łodzi. Je?li sam nie będzie mógł, to może kogo? sensownego poleci.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Gość delmarcoforever

Powiem tak, przez ostatnie tygodnie ogladalem rozne sprzety. Jestem ogolnie podlamany. Wszystko niemal wszystko z poklejonymi plastikami a wlasciciele czaruja jak mog?...oczywiscie ze bezwypadkowe. Biorac pod uwage stan podobal mi sie tylko jeden Hexagon 125 ale niestety tego nie biore bo ma za male kolka jak na miasto gdzie jest pelno szyn tramwajowych. Namierzylem tez fajnego Madisona 150 sprowadzony dopiero co z Włoch ale niestety przebieg 40000 rocznik 2000. Fajnie chodzil ale ma jeden feler...strzasznie drgaja mu lusterka podczas jazdy. Handlarz mowil ze to z powodu ich wczesniejszego skladania :)Ot takie moje dygresje...trudno w kraju kupic dobry sprzet w cenie do 5500. Pozdrawiam i szukam dalej choc wspomniany Madison chodzi mi po glowie.

Odnośnik do komentarza
Powiem tak, przez ostatnie tygodnie ogladalem rozne sprzety. Jestem ogolnie podlamany. Wszystko niemal wszystko z poklejonymi plastikami a wlasciciele czaruja jak mog?...oczywiscie ze bezwypadkowe. Biorac pod uwage stan podobal mi sie tylko jeden Hexagon 125 ale niestety tego nie biore bo ma za male kolka jak na miasto gdzie jest pelno szyn tramwajowych. Namierzylem tez fajnego Madisona 150 sprowadzony dopiero co z Włoch ale niestety przebieg 40000 rocznik 2000. Fajnie chodzil ale ma jeden feler...strzasznie drgaja mu lusterka podczas jazdy. Handlarz mowil ze to z powodu ich wczesniejszego skladania :)Ot takie moje dygresje...trudno w kraju kupic dobry sprzet w cenie do 5500. Pozdrawiam i szukam dalej choc wspomniany Madison chodzi mi po glowie.

Mam nadzieje że przy polowaniu na dobry egzepmlarz madisona nie podkupimy sobie maszyn nawzajem, :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...