Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix cn 250 1996 rok porada


Gość xedos1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy i mysle ze doł?cze do was whist

Zamierzam kupić honde cn250 rocznik 1996, przebieg 24tyskm, kolor bordo. Na co mam zwrócić uwage przy zakupie tego maxiskutera? Co sprawdzic. Kole? dba o niego, regularne przegl?dy itp... Stan niby jest bardzo dobry, ma zarysowan? tyln? obudowę. Cena za skuter 5500zł, czy nie za drogo czy akurat?

Dziękuje z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Gość slawek_jaro

Witam! Wybór Helixa jest bardzo słuszny za nieduże pieni?dze wygodny i trwały skuter.Konstrukcja raczej nie nowoczesna , ale niezawodna.

Podstawowym warunkiem długoletniej ekspluatacji jest regularny serwis ( wymiana oleju co 3000 km). Przebieg 24 ty?. jeżeli jest rzeczywisty to żaden

problem dla Helixa.Cena za dobry skuter jest do przyjęcia.

Lepiej zapłacić więcej przy zakupie niż inwestować w drogie naprawy.

O konkretnym egzemplarzu który chcesz kupić trudno cokolwiek powiedzieć.

Przy zakupie tak jak każdego pojazdu trzeba zwrócić uwagę na bardzo wiele

rzeczy: bezwypadkowo?ć, stan techniczny, pracę silnika i wiele innych.

Ogólnie polecam, życzę powodenia i udanego zakupu. whist

P.S. Miło byłoby gdyby? uzupełnił profil.

Odnośnik do komentarza

Skuter jest zadbany, ma go kole? "pedancik" silnik cyka slicznie. Wczoraj wsiadłem na nia po 5 latach przerwy z motocyklami i miałem lekkie problemy z opanowaniem skrętu. Cięzko się nia manewruje ale mysle ze to kwestia przyzwyczajenia i oswojenia się ze skuterem.

Czy s? jakie? sklepy z czę?ciami, nie ma problemu z elementami zamiennymi i bajerkami (widzialem sporo na stronach zachodnich)?

Jaka jest prędko?c maxymalna? Podobno 120km\h jak sie nie myle

Odnośnik do komentarza

Witam

Ogólnie je?li chodzi o dodatki do Heli, to jest tego rzeczywi?cie trochę , ale głównie na zachodzie z importu z Chin. Ceny czasem nie sa zbyt niskie :rolleyes:

Co do stanu Heli , to trzeba dokonac jazd próbnych , posprawdzac drobiazgi jakich nie widac na pierwszy rzut oka - czyli zawieszenie silnika , stan wydechu , i zawieszenia skutera.

Często uszkodzona jest kanapa , ma specyficzny myszowaty kolorek , wy?wietlacz (zarysowany) popękane plastiki , uszkodzone itp....

Co do osiagów , sa one różne w zalezno?ci od wersji (amerykańska - ok. 111km/h i europejska - do 120 km/h) oraz stanu rolek , wariatora i paska - dlatego warto sie rozeznac kiedy to było wymieniane.

Co do dostępno?ci czę?ci w Polsce - to napiszę tylko , że sa , ale do tanich nie należ? whist .

W razie pytań jestem na GG

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...