Skocz do zawartości
Forum Burgmania

czy warto importowac?


Gość adami12

Rekomendowane odpowiedzi

własnie rozmawiałem ze znajomym i mówił mi ze jak kupie skuter we Włoszech to bez problemu go tu zarejestruje i nie bede miał zadnych dodatkowych opłat typu cło,akcyza i podatki,mowa o nówce z salonu czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym?

Odnośnik do komentarza

Tak jak z każd? inna rzecz?. Musisz na granicy zgłosić wwóz i wtedy odzyskasz podatek ichniejszego kraju, ale musisz odrazu zapłacić podatek polski. Tyle, że po podatek tamtego kraju musisz jechać do sklepu gdzie dokonałe? zakupu.

Ja sprzedaje dużo przyczep za granicę i tak to sie wlasnie odbywa...

Co do innych opłat to nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza

to co zrobic aby kupic cos czego w polsce nie ma w ofercie? mam pare skutków na oku ale w polsce mimo przedstawicielstwa tych firm nie s? osi?galne a s? to swieze modele i na rynku wtórnym nie do zdobycia( przynajmiej u nas) ?

pozdro

Odnośnik do komentarza

Doookładnie !!!

Z serwisem mog? być takie problemy jak np z Giler?... już jaki? czas temu importer dał znać, że nie sprowadza do polski wtryskowych 50tek bo nie ma zaplecza technicznego i mieć nie chce. A ludzie nawozili tanie wtryskowce po wypadkach i nie było gdzie tego naprawiać bo nie było komputera do ich obsługi. Raz nawet sam salon Piaggio w Krakowie sprowadził nówkę wtryskow? Runnera i nie mogli tego naprawiać nawet na gwarancji :/ bo nie mieli żywcem jak.

Jak sprowadzasz co? czego nie ma w ofercie importer to licz sie z tym ze napewno czesci nie dostaniesz tak łatwo i z serwisem mog? być kłopoty jak to będzie jakie? cudo do którego musisz miec specjalny sprzęt do naprawy.

Mimo tego, że w Polsce jest importer Aprilli to i tak z komputerem s? jaja, bo jest jeden na cał? Polskę... i trzeba sie specjalnie umawiac to oni sobie go sciagna...

Odnośnik do komentarza

Jest to raczej normalne, w kazdym kraju sa dostepne rozne modele, ale nie ma chyba kraju gdzie na rynku bylyby wszystkie ;) . Nie ma sie co denerwowac ;) .

Odnośnik do komentarza

Każdy pojad jest wart tyle, jaki ma serwis. Wydumki się ładnie ogl?da na zlotach lub fotach, ale jeĽdzić wolę czym? zdecydowanie bardziej "typowym".

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...