Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Benelli Adiva, Renault 125...


yorick

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wpadło mi w oko takie cudo.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M202233

http://www.allegro.pl/item113254505_benell...na_allegro.html

Wygl?da na to że pod względem bezpieczeństwa jest dużo gorzej w porównaniu z np. C1 ale sporym plusem wydaje się dwuosobowo?ć, która w wydaniu BMW wydaje mi się do?ć symboliczna...(chociaż jak popatrzyłem na zdjęcie jednego z burgmaniaków, to trochę mniej jestem pewny zasadno?ci argumentu)

Moze kto? z szanownych ujeżdzał już Adivę lub Renault i mógłby się podzielić wrażeniami...?

Yorick

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam

No wła?nie ja posiadam taki skuter i mogę powiedzieć, że jazda we dwie osoby na nim to nic przyjemnego. Jak dach jest rozłożony to druga osoba pow. 160 cm wzrostu wali kaskiem w tyln? szybę i dach. kolana pasażera służ? jako podłokietniki dla łokci kieruj?cego a ten siedzi końcem pupki na siedzeniu.

Natomiast sama przyjemno?ć z jazdy w pojedynkę jest niesamowita. Prędko?ć to max 105 km/h (licznikowo), spalanie 4,2 przy pojemno?ci 124 cm w mie?cie osi?gi 150 s? niestety takie same. Je?li kto? zdecyduje się na zakup i wystarcz? mu takie osi?gi to polecam. Zdjecie z allegro jest ?ci?gnięte z jakiej? zagranicznej strony i moim zdaniem nie przedstawia wła?ciwego skutera, w?tpię co by miał egzemplarz w Polsce te imitacje drzwi. Kask niestety trzeba mieć na czaszce bo pasów nie ma.

To tyle, w razie pytań mogę udostępnić swój skuter w wawie jak kto? chce sam sprawdzić do czego się nadaje.

pozdrawiam Orzech

Odnośnik do komentarza

Dodam od siebie: Skuter nie jest tak bezpieczny jak C1 BMW(strefa zgniotu, ABS, stabilna kabina pasazera, pasy, odbojniki). Mozesz wyjsc z zalozenia, ze bezpieczenstwo jest podobne do normalnego skuta, bo ten skladany daszek nic nie daje.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Wydaje mi sie, że to nietrafna inwestycja ... Podejżewam, że z czę?ciami będzie ciężko, podejżewam, że dostać szybe, lub co? z plastików, to będzie prawdziwe załamanie. Osobi?cie wolałbym C1 !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W moim odczuciu Benelli Adiva/ Renault nie ma zbyt wiele wspólnego z BMW C1.

Jedyne co maj? wspólne to dach, który w C1 jest stały i tworzy klatkę bezpieczeństwa a w Adivie jest składany i w razie wywrotki może być tylko zagrożeniem... To wszystko co maj? wspólne. Reszta to zupełnie inna bajka.

Kilka lat temu jeĽdziłem Adiv? na torze w Lublinie. Sama jazda ok ale zakładanie kasku na takim pojeĽdzie jest dla mnie zupełnym zaprzeczeniem ideii skutera z dachem... no ale Adiva nie ma pasów bezpieczeństwa !OKK .

W zwi?zku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami celowo nie zamieszczam w tej chwili obszernego testu BMW C1 125, który mam gotowy... chwila cierpliwo?ci.

Ps. Za jaki? czas zamie?cimy test porównawczy Adiva kontra C1. Będzie to tłumaczenie testu z Roller Spezial.

Odnośnik do komentarza

Pojawił się u nas na rynku niezły wynalazek :

http://www.allridemoto.pl/index.php?s=oferta&p=adiva

Wydaje mi się, że na tym forum jeszcze nie był omawiany.

Sprzedaż jest od niedawna. Zajmuje się tym firma Allridemoto. Pozwoliłem sobie tam zadzwonić. Występują one w wersji 125 i 200 cm. Ceny odpowiednio ok 18-20 tyś. Napęd stanowią silniki SYMa stosowane w innych modelach. Myślę, że przy tych cenach stanowi dobrą ofertę w stosunku do nieprodukowanych już BMW C1, których ceny używanych w Niemczech dochodzą do 5000 E. W przeciwieństwie natomiast w Adivie trzeba stosować kask ponieważ jest on zarejstrowany jako motocykl i nie posiada tak masywnych wzmocnień i pasów jak BMW.

Na razie jazdy testowe są możliwe tylko w Katowicach, ale najprawdopodobniej w przyszłym sezonie się to zmieni. Osobiście chętnie bym się tym przejechał, ponieważ u mnie sezon trwa bardzo długo. Kończę zazwyczaj w grudniu i zaczynam już w lutym. !yeah

Skuter byl omawiany. Istnieje cos takiego jak "wyszukiwarka". Przenosze.

dr.big

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za zamiesznie, ale w wyszukiwarce wpisywałem słowa kluczowe sym and adiva i nic nie wyświetliło. Oczywiście zaznaczyłem "kiedykolwiek".

Dzięki za uświadomienie i mimo wszystko prosiłbym o uwagi co do tego wynalazku.

Głównie chodzi mi o ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi oraz o solidność zastosowanych rozwiązań. Zdaję sobie sprawę, że w kwestii bezpieczeństwa to nie ma o czym mówić. Wątpliwości mam także co do jakości produktów firmy SYM. Opinie są różne. Generalnie jak to się ma np. do Kymco ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Odgrzeję kotleta...

Dostałem mailem recenzję Adivy od kolegi z 3M. Materiał po angielsku ale może komuś się przydać !OK

Recenzja Adivy TomkaB 3M

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...