Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wymiana plików przez darmowy dysk internetowy


GrzechoCnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

To co tu opisuję dotyczy tylko użytkowników poczty onetu.

Opis nie jest reklamą tego portalu tylko informacją o możliwościach wykorzystania go do naszych potrzeb.

A w szczególności do przekazywania zainteresowanym osobom różnych plików - nie tylko zdjęć.

Otóż zauważyłem że onet dla uzytkowników poczty udostępnił darmową usługę dysku internetowego.

Jest ona prawie analogiczna do usługi udostępniania zdjęć w goglach.

Mamy na start dostępną pojemność 5GB, którą można zwiększyć łatwo o kilka GB.

Można zakładać foldery i ich podfoldery i umieszczać w nich pliki.

Istotną własnością tego dysku jest możliwość wygenerowania dla wybranego folderu tzw. linku publicznego.

Jest to coś w rodzaju linku fo albumu gogli dostępnego tylko dla osób, które ten link posiadają.

Zatem gdy chcemy przekazać jakiś przykładowy plik zip zawierający spakowaną dużą ilość np zdjęć z imprezy wszystkim czytelnikom forum, należy

a. utworzyć folder,

b. wygenerować (takim trybikiem w prawym dolnym rogu folderu) link publiczny,

c. skopiować link guzikiem kopiuj

d. wkleić link w post na naszym forum podobnie jak się wkleja link do albumu gogli.

Każdy kto kliknie na link przeniesie się do udostępnionego publicznie folderu z jego zawartością i będzie mógł sobie pobrać zapisane tam pliki.

Dostanie się do udostępnionego folderu i jego plików nie wymaga logowania.

Jak napisałem powyżej, tylko użytkownicy onetu mogą tak udostępniać pliki bez rejestracji.

Ale prawdopodobnie i inne osoby mogą zarejestrować się do usługi samego dysku internetowego poprzez podanie swojego maila, niekoniecznie onetowego.

Żeby ukrócić zbędne dyskusje na wyższością ..... proponuję wpisywać w tym temacie tylko informacje o łatwych ( dla osób nieobeznanych z komputerem ) sposobach udostępniania plików innych niż zdjęcia i filmy.

Odnośnik do komentarza

Tak samo działa Dysk Google, dropbox, box, 4share i dziesiątki innych :msn-wink: osobiście używam głównie dropboxa, bo ma najwygodniejszą synchronizację z komputerem stacjonarnym (tam mam 52gb miejsca) i boxa (tu mam 50gb).

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...