Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kupno Hondy pantheon


Gość tongpong

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jutro jade kupic honde pantheon 98r, generalnie to juz zaklepana sprawa ale dawno nie siedzialem w motoryzacji i skutery to dla mnie calkowita nowosc. Prosze o wsparcie w sprawach technicznych, na co dokladnie zwracac uwage o co zapytac podczas kupna itp.

Jak Honda 125cm powinna sie rozpędzac? moja waga to 96 kg, i jak robilem test drive aprilla 125 to czulem sie jak na motorowerze do 70km jakos szla potem to juz sprawa z ktorej strony zawial wiatr. Bardzo prosze o szybka odpowiedz ze wzgledu na to iz jutro rano jade na ogledziny sprzecika :lol: . Pozdrawiam Tongpong :lol:

P.S ile pantheon zjada oleju oraz jaka to ma moc (KM)??

Kolego tongpong... dopiero co zacz?łe? forumowanie a już babol! Prosiłbym o nie dublowanie postów. Je?li zakładasz nowy w?tek to nie dopisuj tego samego w innym w?tku tylko poczekaj cierpliwie aż kto? się dopiszę w pierwszym. Orient express to nie tutaj.

MariuszBurgi

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nic nie napisałe? jak? historie ma ten Pantheon którego masz zamiar nabyć. Czy jest już zarejestrowany, sprowadzany a je?li już to z jakiego kraju i jakie miał kolizje. Je?li kraj pochodzenia to Francja lub Włochy to zalecam szczególnie wzmożon? czujno?ć.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Generalnie na wszystko.

Mocowania plastików- czy s? całe czy nie klejone.

Odcień plastików.

Czy cyfry licznika stoj? w równym rzędzie.

Podczas jazdy próbnej sprawdĽ czy pojazd nie wali się na któr?? ze stron.

Nasłuchuj dĽwięków silnika, każde dzwonienie, grzechot sugeruje rychł? naprawę.

Generalnie temat rzeka i tak na szybko nie da się wszystkiego opisać.

Ile Pantheon pali oleju?

Z tego co pamiętam to ten model posiada dozownik do którego wlewasz oleju do 2T. Nie jestem pewien ale jaki? litr na 1000 napewno spali.

Polecam poczytać dokładnie nasze archiwum. Bardzo dużo pisali?my o tym na co zwracać uwagę podczas kupowania skuterów. Odgrzebałem losowe tematy ale jak poszukasz dokładniej to napewno znajdziesz ich cał? masę.

http://www.burgmania.net/forum/index.php?s...=honda+pantheon

http://www.burgmania.net/forum/index.php?s...=honda+pantheon

http://www.burgmania.net/forum/index.php?s...=honda+pantheon

Życzę udanego zakupu :lol:

Odnośnik do komentarza

Witam i dziekuje za odpowiedz, Honda jest z 98 roku przebieg 21 tys, sprowadzona z Angli, zarejestrowana komplet dokumentow ogumieni ponoc ok ale ze zdjec cierzko sie dopatrzec, jesli chodzi o powloke lakiernicza to wyglada ok itp. Jak kupowalem motocykle to trakcje sprawdzalem puszczajac kierownice przy ok 70-80 km/h, tutaj chyba nie bede ryzykowal ze wzgledu na male kola, no zobaczymy. Bardzo dziekuje za odpowiedz na posta. Pozdro

Odnośnik do komentarza

i jak? kupiłe? tego pantheona? ile nim max. jedziesz?

Powiem Ci, że jak dobrze będziesz eksploatował pantheona, to będziesz jeĽdził dłuuuugo a długo..

W katalogu Honda podaje aby wymienić pasek & ew. rolki w przekładni po 40ty?.

- pamiętaj o tym -poprawne eksploatowanie pojazdu zwiększa 'jego żywotno?ć..'

pozdr,

mcse

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
i jak? kupiłe? tego pantheona? ile nim max. jedziesz?

Powiem Ci, że jak dobrze będziesz eksploatował pantheona, to będziesz jeĽdził dłuuuugo a długo..

W katalogu Honda podaje aby wymienić pasek & ew. rolki w przekładni po 40ty?.

- pamiętaj o tym -poprawne eksploatowanie pojazdu zwiększa 'jego żywotno?ć..'

pozdr,

mcse

Witam...

Post OFF topic... Lecz otrzymałem "pozwolenie" na poniższe działanie...

Otóż kolego MCSE...

Kieruję do Ciebie pro?bę nie pisania dla samego pisania...

Od paru dni zaobserwowałem NAGŁY WYSYP twoich postów... Nie denerwuje Mnie ilo?ć napisanych przez Ciebie postów, a ich jako?ć...

W niektórych w?tkach powiedzmy, że jeszcze co? napisałe? z sensem...

Jednak 3/4 ostatnio napisanych przez Ciebie postów była w moim mniemaniu zupełnie niepotrzebna... Proszę Cie pisz gdzie chcesz, ale tylko wtedy gdy Twój post co? wniesie do danej dyskucji... Nie pisz, kiedy nie masz nic do powiedzenia m?drego i na temat...

Tym bardziej nie wyci?gaj na wierzch w?tków takich jak TEN... Gdzie ostatni post napisany PRZED twoim to koniec CZERWCA... Gdyby? napisał co? SENSOWNIE to takie wyci?gnięcie na wierzch nie byłoby złe... Ale w tej sytuacji wydaje Mi się to bez sensu...

Nie bierz mojego posta jako napa?ć na Twoj? osobę... Po prostu chciałem Ci publicznie zwrócić uwagę, bo co? ostatnio nagle z nieudzielaj?cego się prawie użytkownika przerodziłe? się w maszynę do pisania postów...

Kiedy nie odwiedzę forum, zawsze najpierw czytam 50 twoich bezsensownych postów, żeby dopiero doj?ć do 8 sensownych postów wartych przeczytania...

Na przyszło?ć pomy?l 2 razy zanim naci?niesz przycisk "Odpowiedz"...

Ja mam do?ć pokaĽn? liczbę postów, lecz udzielam się na forum, kiedy mam co? do powiedzenia... Nie piszę kiedy uważam, że nic nowego do dyskucji nie wniosę...

Wolę czytać...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do zobaczenia w Firleju...Kuba :) vel. Wypłosz :)

Odnośnik do komentarza

Witam!

Co do mocy pantheona to jest 15 KM. Prędko?ć max licznikowa z któr? jechałem to 125 km/h, może przy dłuuuższej prostej co? by się jeszcze wyskrobałe...może. Moja waga to ok 100 kg. Amorek z tyłu ma regulację - fasktycznie przy najniższym ustawieniu i jeĽdzie we dwójkę dobijał, ale podniesienie o 2-3 z?bki radykalnie polepsza sprawę. Co do oleju - ja dolewam do paliwa, bo nie ufam podajnikom - widzialem już 3 skuty zatarte, bo przewód się zatkał, a kontrolka mówi tylko o poziomie w zbiorniczku. Wg instrukcji leję 100 ml na 5 l - . Używałem sthila - tego do pilarek, teraz mam mobila do dwusuwów.

Pozdrawiam

J23

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...