Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Propozycja reorganizacji działu - Techniczne


naviliss

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że często zdarza mi się przeglądać dział techniczne to zauważyłem że jest trochę bałagan. Poza tym sporo osób nie jest zaznajomione z opcją szukaj lub trudno im odnaleźć to czego szukają i tworzą nowe tematy. Moja propozycja była by taka żeby ten dział podzielić na marki potem ewentualnie na modele jeśli była by taka możliwość (nie wiem czy forum nie ma jakiś ograniczeń) i dopiero tu byłyby tematy. Mniej więcej wyglądało by tak:

Dział techniczne:

- Przypięte tematy

- Suzuki

- Burgman 400

- tematy

- Burgman 650

-tematy

- Itp.

- Yamaha

- Honda

- Inne

- itp.

Wszystko było by fajnie i konkretnie uporządkowane i każdy kto szukałby rozwiązania ze swoim sprzętem trafiłby w odpowiednie miejsce. Dużo osób pewnie zauważyło że powstają tematy typu: "pomocy" i nawet w poście nie ma odniesienia co to za skuter i czego dotyczy problem. W tym przypadku każdy nowy post który pojawiał by się na forum po użyciu opcji "Zobacz nową zawartość" nawet z nieznanym po opisie tematem byłby troche bardziej sprecyzowany np.

Brak mocy

w Yamaha majesty 400

Wiem że to jest dużo pracy posegregować wszystkie wątki z działu technicznego (ok. 160 str. tematów) do odpowiednich kategorii ale przynajmniej lepiej by to wyglądało mniej więcej jak forum regionalne gdzie każdy czyta forum odpowiednie dla jego miejsca zamieszkania. W razie czego zgłaszam się na ochotnika do takiej reorganizacji bo na razie nie mam co robić a każda praca jest dla mnie przyjemnością :P. Co myślicie o takim pomyśle?

Temat zamieszczony w niewłaściwym dziale.

Przeniesiono z "Ogólne" do "Wszystko o Burgmanii"

MB

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Na razie to myślimy, że temat który założyłeś powinien znajdować się w dziale "Wszystko o Burgmanii" a nie w "Ogólnym". Co do działu technicznego i wątków nieprecyzyjnych, których ostatnio zaczęło przybywać... Są wakacje i moderatorzy (w tym także kolega Kisiel, który jest głównym porządkowym tego działu) nie zawsze mają czas na pilnowanie tego czego powinna pilnować osoba zakładająca nowy topic... która dodatkowo przed wysłaniem tematu jest informowana bijącym po oczach czerwonym komunikatem CO WOLNO, CZEGO NIE WOLNO, CO JEST NIEZGODNE!

W związku z powyższym zaczynamy wprowadzać w dziale technicznym większe restrykcje co do ostrzeżeń a wątki nieprecyzyjne, niewłaściwie nazwane, "bełkotliwie" przedstawione będą trafiały do kosza.

Problem jest o tyle dla nas ważny, że tematy które mają tytuły typu "POMOCY", "NIE MA MOCY", "NIE DZIAŁA" trafiają później w otchłań i nigdy nie będą przez nikogo odnalezione via wyszukiwarka.

Jeśli każdy będzie pilnował aby w tytule zamieścić dokładny opis problemu, model skutera, rok produkcji to i podziały w "Technicznym" nie będą potrzebne. Tym, którzy tego nie rozumieją- podziękujemy.

Odnośnik do komentarza

Ale się "zgrały" moje odczucia z tym co piszecie. Już w czasie trwania zlotu, pojawiło się kilka tematów, które wywalił bym z miejsca. Odniosłem takie wrażenie, że autorzy tylko czekali na okazję, gdy Administracja wyjechała. Nabijanie postów pierdołami a po osiągnieciu pewnej liczby, ogłoszenie o sprzedarzy.Zasadniczo fajnie było by gdyby wszystko co piszemy pasowało by do jakiejś tabelki. I tu się zgodzę z tym co pisze, proponuje naviliss. Z drugiej strony Mariusz też ma rację pisząc, że i tu moja wersja tego co napisał, to właśnie my urzytkownicy i pisarze sami tworzymy ten bałagan. Wielokrotnie wściekam się na widok postu typu: nie jedzie, albo , mój ulubiony rodzaj: ile oleju i jaki filtr? Autorzy nawet nie zaglądają na stronę, któro widać. O tagach nie wspomnę. Opis typu :burek, burger, atlanta i inne badziewie wywołują u mnie hertzklekot i inne kompilkacje. Czas na zmiany i większe restrykcje w technicznym dziale.

Odnośnik do komentarza

"Agresor" mi się już włącza :P , wnioski na urlopy już leżą na biurku, w miarę możliwości będę je wypełniał :) ... Bo warny nie robią na mnie wrażenia.

Odnośnik do komentarza

Nie mowie że jest źle do tej pory ale myślę że wygodniej by było podzielić na kategorie. Jakiś czas temu miałem ochotę przejrzeć co znajduje się w dziale technicznym na temat burgmana 400. Zacząłem od ostatniej 134 strony jak na razie dotarłem do 50 którejś, tych tematów jest trochę niektóre ciekawe inne mniej gdybym miał oddzielny dział dotyczący właśnie tego modelu dawno bym skończył. Pomijam fakt ze zapomniałem sobie zapisywać (co było błędem) tematy interesujące na przyszłość jak coś mi się wydarzy albo będę miał problem z czymś oraz nie znajdę w wyszukiwarce(bo nie zawsze sie rozumuje poprawnie na temat danego problemu, dlatego też nie zawsze sie znajdzie odpowiedni temat) Jeśli administracja uważa że jest dobrze to niech tak zostanie. To tylko i jedynie propozycja była. Co do niewłaściwego działu to przepraszam nie wiedziałem gdzie to zamieścić :P

Odnośnik do komentarza

Popieram pomysl navilliss. Podzial na marki i modele skuterow ulatwilby bardzo przegladanie dzialu technicznego. Zakladajacy tematy tez kierowaliby swoje zapytania do burgmaniakow znajacych dany skuter. Kazdyby na tym skorzystal.

Odnośnik do komentarza

To jest bardzo dobry pomysł. Jestem też forumowiczem Lancia Klub Polska i tam mają jasny podział na modele. Wchodzę w konkret, reszta mnie specjalnie nie interesuje. Po wakacjach można by poważnie o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

To jest bardzo dobry pomysł. Jestem też forumowiczem Lancia Klub Polska i tam mają jasny podział na modele.

Jest tylko jeden problem...my nie zajmujemy się jedną marką. W naszym przypadku chodzi o wszystkich producentów X ilość modeli X ilość generacji... a sam podział na marki niewiele zmieni.

Mówiąc prościej... baaaardzo dużo pracy, żeby posegregować to co do tej pory (od 2004 roku) zostało napisane.

Gdyby każdy zakładał tematy zgodnie z sugestiami działu technicznego to wyszukiwanie po modelu byłoby proste i bezproblemowe. To samo tyczy się robienia OT, które rozwalają najciekawszy topic i dla kogoś kto szuka konkretów przedzieranie się przez "kwasy" może być deprymujące.

Odnośnik do komentarza

Musiało by to wyglądać tak, że tworzą się ( same się nie stworza :) ) działy i kategorie a piszący wybierają odpowiednie i tam piszą. Po drugie, w "wolnym czasie" :), KTOŚ przenosi, sortuje te tematy i przenosi do odpowiednich działów (nowych). To tak w skrócie. To kupa roboty z przewagą kupy. Kto i kiedy miałby zrobić tak wielkie porządki? Obciążenie taką pracą to na prawde wielka kara. Biorąc pod uwagę to jak zdyscyplinowani są nasi forumowicze to była by praca Syzyfowa. Lepiej, chyba dyscyplinować na bieżąco a resztę załatwi czas. Odpowiedzią na większość pytań ( choć, oczywiście nie wszystkie) jest : a czytałeś manuala??

Odnośnik do komentarza

Tak to jest ze zmianami wymagają dużo pracy. Ale jak później ktoś jednak by uznał to za dobre rozwiązanie to jeszcze więcej pracy by było ;P. Ja z założenia wiem że ludzie są leniwi więc wyprowadzić na prostą dotychczasowe zasady dotyczące zakładania tematów na forum też ciężko będzie wyegzekwować, szczególnie że co chwila sie ktoś nowy potrzebujący technicznej pomocy zarejestruje. A tak według mnie to mają podane wszystko jak na talerzu. Co do podziału pominąłbym generacje bo juz podział na same modele dużo zrobi(na upartego można by było jeszcze robić jeden pod poziom generacji ale jak dla mnie to już trochę przesada, najwyżej egzekwować wpisywanie generacji w opisie tematu) Najpierw trzeba by było sprawdzić czy forum ma możliwość podzielenia podforum na mniejsze (czyli sprawdzić czy np. mazowieckie dałoby sie podzielić przykładowo na Warszawe, Nowy Dwór maz., Piaseczno itp. i dopiero tam umieszczać tematy.) <- sprawdzenie czysto hipotetyczne. Wiadomo że każda reorganizacja długo trwa i nie każdemu sie podoba jak ostatnie zmiany szat graficznych witryn (niektórym bardzo do gustu przypadły a niektórzy do tej pory protestują ). Tak jak pisałem moge się zgłośić na ochotnika do takiej mozolnej pracy (byłem kiedyś moderatorem działu na peb.pl ale akurat za dużo ważnych rzeczy do robienia miałem żeby sie forum zajmować) i nic w zamian nie chce oprócz uporządkowania wiedzy technicznej głównie z zakresu który mnie interesuje Burgman 400 użytkownicy innych marek przy okazji też skorzystają :)

Odnośnik do komentarza

Jest wielu takich co do niczego nie zaglądają. Wchodzą na forum, zadają głupie pytanie i oczekują, że wszyscy rzucą się do odpowiadania (już to pisałem). Jest nadzieja, że jeśli wielu będzie takich wolontariuszy proces reorganizacji przejdziemy dość szybko. Tylko czy Administracja wytypuje i zaakceptuje kilkunastu nowych moderatorów i nada im takie uprawnienia żeby mogli se :) przenosić tematy??? Już jakiś czas nie zajmuję się administrowaniem forum (nie tego, innego :) ), ale to było by spore wyzwanie i czy forum to zniesie??

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Popieram LWfilipa.

Krótka piłka z niechlujami - żadnych ostrzeżeń tylko od razu do kosza. Tym bardziej, że jest regulamin i ostrzeżenie przed zamieszczeniem tematu. Jak będą płacić składkę roczną w kwocie 1000 zł (sł. tysiąc) to możemy zatrudnić korektora.

Jak dla mnie ewidentnie do kosza z ostatnich tytułów:

"brak mocy...."

"pomocy"

"burgman się dusi"

"chłodzenie burka k3"

itd.

Miesiąc, dwa bez zera tolerancji to towarzystwo się nauczy poświęcać 15 - 20 sekund więcej na precyzyjne formułowanie tematu i szanować czas adminów. Dajcie mi narzędzie na m-c to szybko zrobię porządek z "byle jak tylko szybko".

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dobra, ostudzę Was trochę.

Żadnych podziałów na marki i typy skuterów nie będzie - to nie forum Lancii która ma trzy modele na krzyż (Flyman to nie wycieczka osobista tylko fakty :) )

Ilość pracy z wprowadzeniem takich podziałów jest trudna do wyobrażenia poza tym jest wiele tematów o jednoznacznej klasyfikacji.

Z resztą nawet jakby się to zrobiło i tak minutę po zakończeniu pracy zaraz jakiś trol z malinowym nosem napisze byle gdzie "dławi się pomocy..." :) orka na ugorze ....

Spędziłem wiele godzin żeby stworzyć tagi z markami skuterów - i kto z tego korzysta?

Rozwiązanie jest proste : dyscyplina

Warny i urlopy przybywajcie ...

Odnośnik do komentarza

No a jak gościu napisze takiego babola i otrzyma warma czy inną szykanę :) to kto poprawi posta? Autor w ramach pokuty czy modek? To ważne bo samo urlopowanie może nie odnieść skutku.

Ale nasunęła mi się taka myśl, bo nie wiem. Czy można aby otwierała się lista tagów, do wyboru? Nie tworzyłem nowego tematu więc nie kojarzę.I należy przypilnować aby piszący stosowali nazewnictwo oficjalne a nie jakieś wymyślne. Pisałem o tym wyżej :)

Odnośnik do komentarza

To samo tyczy się robienia OT, które rozwalają najciekawszy topic i dla kogoś kto szuka konkretów przedzieranie się przez "kwasy" może być deprymujące.

To również mnie irytuje w dziale technicznym.

Wystarczy, że ktoś znany i lubiany napisze o swoim problemie i zaraz mamy lawinę postów typu "współczuję" a czasem również drugą falę pod tytułem "gratuluję...".

I to wszystko w rzeczowo i ciekawie rozpoczętym wątku...

Odnośnik do komentarza

Ale nasunęła mi się taka myśl, bo nie wiem. Czy można aby otwierała się lista tagów, do wyboru? Nie tworzyłem nowego tematu więc nie kojarzę.I należy przypilnować aby piszący stosowali nazewnictwo oficjalne a nie jakieś wymyślne. Pisałem o tym wyżej :)

Też byłbym za tym bo właśnie każde ułatwienie dla użytkowników spowodowałoby że więcej osób zaczęło by z tego korzystać, wymagana jest wtedy mniejsza porcja zaangażowania w daną czynność.

Ilość pracy z wprowadzeniem takich podziałów jest trudna do wyobrażenia poza tym jest wiele tematów o jednoznacznej klasyfikacji.

Z resztą nawet jakby się to zrobiło i tak minutę po zakończeniu pracy zaraz jakiś trol z malinowym nosem napisze byle gdzie "dławi się pomocy..." :mad2: orka na ugorze ....

Przynajmniej byłoby wiadomo czym tą „orke na ugorze” wykonuje ;P, a to już jakkolwiek by naprowadziło na jakiś konkretny problem.

Spędziłem wiele godzin żeby stworzyć tagi z markami skuterów - i kto z tego korzysta?

Rozwiązanie jest proste : dyscyplina

Warny i urlopy przybywajcie ...

Co do tagów to fajny pomysł tylko że nigdzie nie ma jak z nich korzystać nawet w Regulaminie Działu. Ja też nie wiem gdzie jest opcja z tagami(nie wiem może źle szukam) dlatego się nie dziwie że nikt ich nie używa. Co do Warnów i urlopów, zniechęci to niektórych użytkowników do forum w takim stopniu że może zdarzyć się, że ktoś czarny pijar dla forum będzie robić.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ja mam konkretny postulat do Adminów: jeżeli tylko są takie możliwości techniczne, to dajcie się Koledze naviliss'owi wykazać.

Mnie się jego pomysł podoba.

Gość jednoznacznie daje do zrozumienia, że ma czas i możliwości na dokonanie takiego uporządkowania/remanentu.

p.s.

Kisiel, wydaje mi się że zbyt radykalnie podchodzisz do reszty Użytkowników.

Odnośnik do komentarza

Zasadniczo to popieram. Jeśli Kolega ma czas i chęci to dał bym mu szansę. Zawsze to jeden wiecej do roboty a jak się nie popisze to można "zezwać jak psa" :) i zbanować. :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

p.s.

Kisiel, wydaje mi się że zbyt radykalnie podchodzisz do reszty Użytkowników.

Nie do użytkowników tylko do ich pomysłów.

Parę nocy roboty i żadnego efektu.

Ten kto się ogarniał nadal się będzie ogarniał a ten kto robił bałagan dalej robił go będzie.

Różnica tylko taka że będziemy musieli ogarniać 20 podforów zamiast jednego

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Panowie i Panie spokojnie - zdajcie się trochę na nasze doświadczenie. Wprowadziłem na tym forum wiele zmian technicznych - jedne miały sens inne nie. Taka karma.

Ergo: Tera nie ale się dowiadujcie :)

Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać, że jestem w lekkim szoku :chef: . Tematy w dziale technicznym zaczynają się od marki skutera. Z opisu, od razu wiadomo o co chodzi?? Kijek zadziałał. Ciekawe co jest marchewką?? Czyżby, forumowicze chcieli widzieć uprządkowane bazy informacji?? Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...