Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Pozornie ciekawa oferta - czy na pewno?


Kisiel

Rekomendowane odpowiedzi

Pozytywny aspekt jest taki, że bardzo szybko pojawiła się reakcja. Handlarz zareagował błyskawicznie. To forum obejmuje swym zasięgiem całą Polskę i kawałek Europy więc kto tu zagląda jest dobrze poinformowany. Trzeba teraz zapamiętać tego handlarka żeby nie miał już okazji do oszustwa. Może trzeba stworzyć rejest oszustów na potrzeby forum i userów??

Odnośnik do komentarza

Kisiel jest adminem więc wystarczy jak odchaczy odpowiednie "ptaszki". Swoją drogą to taki rejestr powinien, oprócz nazwy handlarza zawierać jego lokalizację.

Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo. Ale w ogłoszeniu już zmienił. Jak się będzie o tym gadać i pisać to bedzie musiał zmienić i licznik jeśli zdążył przekręcić.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Widzę że się wam spodobało :D

Zrzut mam i ja.

Ponieważ rzuciłem gościowi rękawicę to i musiałem się przygotować na ew. palenie głupa i straszenie sądami (rzecz na porządku dziennym)

Mam również zrzut z oryginalnego ogłoszenia sprzedawcy w NL i wiem, że pisze przebiegi na fakturach.

530_b.jpg

Nikt nie zwrócił uwagi, że oszuści czują się tak bezkarni, że jawnie w ogłoszeniu podają numer ramy skutera ze skręconym licznikiem.

Tym razem przy minimalnym staraniu rzecz do udowodnienia - oczywiście nie mam i nie miałem zamiaru nadawać sprawie biegu. Toż to jak odciąć łeb hydrze.

Krew mnie zalewa bo tak na prawdę przez takie praktyki, pojazdów (nie tylko 2oo) z uczciwie podanym przebiegiem nie sposób sprzedać.

Krew mnie też zalewa, że nie jest mój (ale nie mówcie nikomu bo to nieładnie :( )

Co do podwieszania tematu to bym nie przesadzał - przeczytajcie i zapamiętajcie ... na długo.

Odnośnik do komentarza

Ten klient ma też do sprzedania inne wozidła, ciekawe na ile prawdziwe są przebiegi w innych oferowanych przez niego pojazdach...

Odnośnik do komentarza

Organy ścigania w Uni Europejskiej ( dotyczy Niemiec) są bardzo uczulone na temat "rozbieżności" świadczących o możliwości popełnienia czynu karalnego dotyczących podmiotów Polskich. W tej kwestii są bardzo przychylne w udzielaniu pomocy prawnych naszym organom.Zawsze można podać omyłkowy stan licznika , ale dlaczego zaraz obniżać cenę ?. Polska to dziwny kraj.

Odnośnik do komentarza

Marcin fakt kotleta odkopałeś ogromnego , że się płakać chce .

Chłopaku ten sprzęt nie był dla ciebie przeznaczony , dla tego tak to wszystko się kręci .

Poszukasz jeszcze i znajdziesz sprzęt dla siebie :( .

Fakt że nerwy człek ma jak widzi takie wałki .

Filip a ty to czasem nie za długo chorujesz :lol1: cały czas na forum .

Ale pomysł bardzo mi się podoba :D

Odnośnik do komentarza

Cena spadła bo większy przebieg. Z przebiegiem 6500km o 2000 zł więcej to chyba niewiele?

No niewiele, ale widać gra była warta świeczki, przynajmniej na początku...

Skręcenie licznika ze 200 - 300 pln, teraz dokręcenie pewnie podobne koszta :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czy ja dobrze rozumiem, pierwotnie w ogłoszeniu bylo z przebiegiem 6.500km??????????? No tak, teraz dopiero przejrzałem cały temat, to sie w pale nie mieści, normalnie trza do gościa zie śwagrem jechać.

Odnośnik do komentarza

Skąd to wielkie oburzenie ? Przecież takie praktyki są u nas normą i cieszą się sporym przyzwoleniem społecznym. Ogłoszenia dot. usługi cofania liczników, w lekko zawoalowanej formie, pojawiają się w prasie i nie tylko. Nikt tego nie zwalcza i nawet szczególnie nie potępia. Wyjątkiem są fora motoryzacyjne, ale to oburzenie też trąci hipokryzją, ponieważ na tych samych forach, można często przeczytać np. jak ominąć cło / VAT przy imporcie części, itd.

Innymi słowy, na ogół nie oburza nas to co jest niegodne z prawem, a jedynie to co nas boli.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z marek_m w 100% . U nas w kraju żyją ludki dla których nie do przyjęcia jest, że auto czy inne środek lokomocji może mieć 200 tysi i więcej po np 15 miesiącach a nie latach . A jak masz Awdi lub Paska 2003 i ma przebiegu 300 koła to nikt nawet nie zadzwoni, ale jak skręcisz do 180 to idzie od ręki . Sam wiele takich kupiłem :P . Wiadomo , że każdy chce nowy, bez wypadku , z książką po 15 latach na 180 tysi. są takie oczywiście ale to 1/100 . Z moto jest to samo.

A może źle oceniamy sprzedającego i po prostu literówkę zrobił :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...