Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przyszedł czas na zmiane,tylko na co?


kfcent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ufff udało mi sie wczoraj obronić prace magistersk? i w zwi?zku z tym dostałem niewielk? "dotacje" od mojego taty...oczywiscie zaznaczył że najlepiej je?li za te pieni?żki kupił bym nowy skuter (sam jezdzi silver wingiem).

mam teraz pantheona 125 i chce go sprzedać + dołożyć jakies - 5 tys. co polecacie w tym przedziale cenowym? my?lałem o X9 250cm ... szukam sprzętu nadaj?cego się do miasta,ale i przy okazji pozwalaj?cego zrobić dalsz? traske.myslalem też o burgmanie...ale za ta kase to stac mnie było by tylko na K1 a tego to już chyba nie warto kupować (???) no sam już niewiem...czekam na jakie? propozycje expertów :blink:

aha i jeszce jedno...czy opłacalne jest sprowadzanie skuteraz z niemiec,bo patrzylem tez na mobile.de i ebay.de

Odnośnik do komentarza

X9 250 Evolution jest niestety troche nudnawy pod wzgledem silnika, 500 to co innego :blink:

Z niemiec mozesz sprowadzic do 4k Euro wlasnie 500 (sam bede na taka polowal)

Zprowadzanie z niemiec jest jaknajbardziej oplacalne.

A jesli koniecznie 250 na miasto i turystyke to chyba tylko i wylacznie Ypka :D

Fajniutka jest tez Honda Jazz a jakby sie Forza trafila to juz w ogole miodzio. Ale Forza/Reflex to juz chyba nie ten przedzial cenowy.

Ile dokladnie kasy przewidujesz posiadac?

Bo moze Ci na Kymco Grand Dinka nowego starczy?

Odnośnik do komentarza
.myslalem też o burgmanie...ale za ta kase to stac mnie było by tylko na K1 a tego to już chyba nie warto kupować (???) no sam już niewiem...

A niby dlaczego nie warto? Je?li udałoby Ci się znaleĽć egzemplarz w dobrym stanie i z umiarkowanym przebiegiem to na pewno jeszcze się długo nim nacieszysz. Sam od tego sezonu jeżdżę takowym i jestem bardzo zadowolony. A poza tym K1 jest zaje... ładny.

Odnośnik do komentarza

YPka to dobry wybór. Zwinna i fajnie się prowadzi a przy tym wcale nie jest taka mała. Pakowny bagażnik i dobre zawieszenie (wytrzymałe). Do tego ten model nie ma wielu (o ile wogóle ma) wad ukrytych. Do tego za stosunkowo niewielkie pieni?dze można trafić porz?dny egzemplaż i do tego w miarę młody.

Sam niedawno stałem przed dylematem K1 czy YP. Po przestudiowaniu postów na forum już wiedziałem co brać. Dletego Tobie również proponuję przejżeć wszystko co tu jest dostępne. To napewno sporo ci wyklaruje.

A jak dostaniesz większ? dotację to może Xciting. W tej cenie żadnej innej 500 nie kupisz. Co prawda nie jest zbyt praktyczny ale na pewno szybki i mocny. Tak można teoretyzować do tzw usranej ?mierci. Każdy może radzić co innego.

Moja rada to YPka - pewnie dlatego, że na niczym innym nie jeĽdziłem :blink:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza

dzieki wszystkim za rady...YP-ka niby spoko...ale jednak jak już miał bym wybierac to chyba zdecydowal bym sie na K1 ze względu na wygl?d no i "sławe" :blink: poprostu to klasyk...nie podobaj? mi się ?wiatła w YP-ce....ale kto wie...najważniejsze i tak dla mnie jak się jezdzi..mysle że po sprzedaniu mojego skutra bede dysponował ok 8500pln... dlatego wiem ze nie jest to jaka? mega suma i ciezko o cos dobrego w tej cenie-od dzis zaczynam szukanie,jade ogl?dać x9 :D

Odnośnik do komentarza

Co do ?wiateł w YP to te modele od 2000 roku maj? już lepszy wygl?d. Czasami można co? upolować na Ebay - trzeba mieć tylko odrobinę szczę?cia i cierpliwo?ć.

Powodzenia w poszukiwaniach.

P.S.

Pro?ba wyedytuj temat posta i zmień tego byka ortograficznego bo razi w oczy jak nie wiem co :blink:

PRZYSZEDŁ ( podaję wersje poprawn? jakby co :D )

Odnośnik do komentarza

No to gratulacje mgr Kfcent, że Ci się "udało" :P

Co do sprzętu, to jak masz nie za dużo kasy i z konieczno?ci musisz kupić używkę to wybieraj sprzęty, które słyn? z niezawodno?ci.

YP 250 spełnia te kryteria :P

Jest akuratnie fajny po Bigowy egzemplarz u Rafałka 13C.

Sprzęt i na miasto i do turystyki.

No chyba że uzbierasz nieco więcej i zapukasz do Szpaka po Tmaxa ?!

W każdym razie po pierwsze jak używka to tylko japończyk, a z dwojga złego to raczej Yamaha.

Już słyszę zgrzytanie zębów Burgmaniaków, ale trudno - wiem co mówię.

Ładne ?wiatła to nie wszystko :P

Natomiast dlaczego X9/250 ccm ma być "nudny pod względe silnika" to już nie rozumiem?!

Widziałem je na licznych zlotach, także w wersji 180 ccm i raczej nie były zawalidrogami, a urody im nie sposób odebrać :P

Tyle że było parę przypadków awarii elektryki czy amorków o awariach napędów nie słyszałem. Więc jako tańsza alternatywa chyba też warta jest rozpatrzenia.

Co do Kymco to nie...zwłaszcza po gwarancji :P

Ale to takie moje refleksje i przemy?lenia na temat, który i mnie interesuje bo Córa jest na podobnym etapie i truje o co? szybszego i nawet sie do Deauvilla

przymierza (won z łapami :P:) )

Pozdrawiam

RobB. :P

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Moja rada, chyba lepiej poczekac troche, dozbierac kasy i kupic cos z czego bedziesz zadowolony przynajmniej przez 2-3 sezony. Jesli podoba ci sie X9 to moze faktycznie poszukaj z silnikiem 500 ccm. Nie caly swiat Burgmanami stoi.

Odnośnik do komentarza

hehe...tak my?lałem że przyjdzie taki moment że przeczytam tu tak jak napisał Artix. ..."najlepiej dozbieraj kasy" :P ...wiesz jak jest - zeby uzbierac kase potrzebny jest czas a tu sezon w pełni :P i szkoda mi zostać bez dwóch kółek...pracuje w Warszawie i nawet nie wiesz jakim udogodnieniem jest dla mnie skuter,dzięki któremu pokonuje mega korki co dnia:) - niechce nawet my?leć o dojazdach do pracy moim autem które niema klimy :P ...

dzięki za rady RobB...co do japończyków to nie od dzi? wiadomo o ich bezawaryjno?ci

obecny skuter to już moja czwarta honda (ojca też namówiłem na honde), ale tak mnie co? kusi żeby spróbować wła?nie czego? innego - my?lałem wlasnie dlaego o piaggio x9 , przegl?dam narazie oferty ...ale miałem tez zaytać co myslicie o ty KYMCO ???

przyznam sie że bezawaryjno?ć to to co lubie najbardziej :P)

http://sokol.lublin.pl/sklep/product_info....products_id/315

spotkałem się z wieloma pochlebnymi opiniami na temat tej firmy, chodĽ sam podchodze do niej sceptycznie... :P a ten skuter nawet mi się podoba,i przegl?daj?ć oferty na allegro zauważyłem że ceny sa nawet "zno?ne" zwłaszcza za takie wyposażenie jak elektryczne lustra,tarczowe hamulce,komputer pokładowy itd.

no pozostaje mi narazie jeszcze szukać...musze sie wybrać na jaki? zlot,albo spotkanko,i tak podpytać konkretnych użytkowników.

PS.dzięki RobB. za gratulacje :P

Odnośnik do komentarza

RobB: chodzi mi o to, ze jak odkrecisz lyche w X9 250 to nie czujesz nic i nagle okazuje sie, ze na szafie 100km/h. Bez finezji bez odrobiny szalenstwa.

Niesamowite szalenstwa sa za to w zakretach. Chodzbys 10 razy przejechal ten sam zakret i z ta sama predkoscia. Ba nawet po tym samym torze jazdy, to skuter bedzie sie zachowywal inaczej. Troche nieprzewidywalny jest. Ale tak to same plusy. No i ten wyglad....ale i tak w/g mnie x9 to tylko 500.

kfcent: toc o Grand Dinku Ci pod koniec postu napomnialem.

Bardzo fajny sprzecik choc dla niektorych ciut paskudny.

Ale zaraz zaraz...ktos tu chyba moze calkiem sporo powiedziec o Grand Dinku... :P

No wlasnie kto?

Odnośnik do komentarza

Panowie....prosze was o porady! znalazłem co? takiego :

majesty

przyznam że się troszke napaliłem...przebieg niewielki,fajny kolorek - co o tym s?dzicie? chodzi mi głównie o to ze jest to model 2006 ? czy jest to mozliwe...

150ccm hmmm jak to widzicie?

chce jechac jutro do go?ci i niewiem czy warto robic 600km traski... !scooter

aha ...bo zapomnialem...go?ci wspominał że skuter jest na dotarciu i jest jeszcze zablokowany.... czy maxi skutery również się blokuje? bo ja nigdy się z tym nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Z Wloch z takim przebiegiem !scooter tia na pewno. Przez 3 lata taki przebieg w kraju gdzie sezon trwa 12 mc. Chyba ze gosc ma ksiazke gwarancyjna z wbitym przegladem, a ja juz wiem ze nie ma. 1-sza rejestracja w Italii 2002, wyrejestrowany tam w 2006. Wiec moze stad wychodzi ze to model 2006 :D Nigdy tez nie mial tam przegladu a gratis jest lancuch rozrzadu :D Ma tez pare rysek z tylu. Generalnie okreslil bym to tak, ladnie wygladajaca kupa. Mi by sie nie chcialo jechac 600 km. Oczywiscie to tylko moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza

już była ta sztuka w w?tku kupa !scooter

na poprzedniej aukcji było że łańcuszek jest wymieniony, poza tym wszystko juz Ci Artix opisał. Ja bym se dał spokój. Pozdr.

Odnośnik do komentarza

no te że?cie chłopaki "wylali mi kubeł wody " na głowe :D) i otrzeżwiałem :D rzeczywi?cie to chyba nic specjalnego...zasugerowałem się że ma ładny lakier i naklejki wygl?daj?ce na orginalne od nowo?ci, go?ciu oferował mi jeszcze w cenie żę przywiezie do domu...to chyba nazbyt podejrzane....i ten zablokowany ,na dotarciu silnik !wchair ehhhh

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy czytałe? moj? relację z wyjazdu 700km po BMW-C1 (allegro-kupa z 2006/06/21)

90% sprzedaj?cych kłamie lub upiększa opowiada co to za cudo. !wchair

Zdarza się że zamieszczaj? zdjęcia innej sztuki :D żeby tylko przyjechać

Może się dasz namówić :D i kupisz.

Odnośnik do komentarza

jade dzis ogl?dać X9 ...

X9

opis go?cia mnie urzekł !V hehe...chyba naprawde kocha t? "maszynke". Bardzo mi sie podoba,tylko mała pojemno?ć a planowałem zmiane na co? wiekszego...no ale jako? sie "przemęcze" - wkońcu zmiana na czterosówa i to wyposarzenie chyba jako? mi to zrekompensuje :angry:

PS.

Czy kto? miał do czynienia z x9 125ccm ? czytałem opis Mariusza ,ael to była 250ccm.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem do czynienia z 180 - tk?, jechało toto całkiem nieĽle po prostej, tylko te zakręty. Po winklach trzeba było chodzić jak krosówk? w terenie, czyli głębiej złożyć skuter niż organizm. Bidulek miał tendencje do walenia sie w zakręt. Największy bajer noc?, gdy sie przekręci kluczyk w stacyjce, istna choinka, ale o tym wszyscy wiedz?. ! <_<

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...