Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Moto imprezy w Belgii.


Jarek_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie dwa weekendy miałem okazję pojeździć razem z syniem, po moto imprezach organizowanych tu w Belgii.

bez%2520nazwy.jpg

Po 120km. dołączyliśmy do grupy motorów.

1.jpg

6.jpg

Pierwsza to Televie (jeśli dobrze pojąłem sens imprezy, to coś w rodzaju naszej orkiestry Owsiaka)

Myślę że było tam ponad 3000 2oo.

DSCN8212.JPG

DSCN8213.JPG

DSCN8223.JPG

DSCN8224.JPG

DSCN8208.JPG

Chłopcy z Walońskiej TV też używają skuterów.

DSCN8204.JPG

Spotkaliśmy tu też i Polaków.

IMG_1529.JPG

DSCN8241.JPG

DSCN8245.JPG

DSCN8243.JPG

8.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Między innymi poznaliśmy tam Piotrka, jednego z naszych forumowiczów o nicku "olus28"

211.jpg

7.jpg

i jego biała Majka 400

DSCN8225.JPG

A druga to Moto Serce organizowane przez Polski klub motorowy Żubr prężnie działający w Brukseli

IMG_1540.JPG

DSCN5978.JPG

IMG_1541.JPG

Pomijając wszystkie ciekawe i przyjemne sytuacje zaskoczyło mnie jedno.

Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy ilu Polaków w Belgii porusza się na 2oo różnej maści, również na skuterach.

DSCN6268.JPG

Piszę to teraz właśnie do was.

Burgmania to największy maxi skuterowy klub w Polsce, rozpropagujmy go poza jej granicami.2flaga.gif

Jakieś koszulki, kamizelki, co tygodniowe spoty. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jarku dzięki za foto prezentację i komentarz... :( Poland is everywhere! :Jumpy:

Czy w Belgii są organizowane zloty stricte maxi skuterowe, coś na wzór Marl w De ? W sumie odległość prawie ta sama a że potrzeba nam nowych kierunków i nowych doznań :msn-wink: to może właśnie w tę stronę powinniśmy się udać grupowo na jakąś kolejną imprezę zewnętrzną? :)

Ps. Ta białą Majesty na blachach siedleckich... olus28 mieszka na miejscu czy dojechał wierzchem na zlot z PL? :) Miły akcent :fireman2:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ach ! serce się raduje jak się widzi swoje (miejscowe rejestracje NEL -4 ZDJĘCIE OD DOŁU ) na obczyżnie . A ŻUBR to klub motocyklowy z Zambrowa - głęboko zaprzyjażniony z Ełckim klubem WIKING . Szacun pełen i Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Jarku świetne zdjecia i opisy. Ciesze sie, ze moglem Ciebie i Kubę poznać i dziekuje, za towarzystwo na imprezach.

Ps. Ta białą Majesty na blachach siedleckich... olus28 mieszka na miejscu czy dojechał wierzchem na zlot z PL? ;) Miły akcent ;)

Mieszkam na stałe w Belgii.

W sumie odległość prawie ta sama a że potrzeba nam nowych kierunków i nowych doznań :) to może właśnie w tę stronę powinniśmy się udać grupowo na jakąś kolejną imprezę zewnętrzną? ;)

Mozna by bylo, coś zorganizowac fajne mijsce z noclegami napewno by sie znalazlo.

ps. klubowa kamizelke tez chciałbym miec.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Czy w Belgii są organizowane zloty stricte maxi skuterowe, coś na wzór Marl w De ? W sumie odległość prawie ta sama a że potrzeba nam nowych kierunków i nowych doznań :) to może właśnie w tę stronę powinniśmy się udać grupowo na jakąś kolejną imprezę zewnętrzną? :P

Szczerze powiem że nie wiem, bo jeśli o skuterach mowa to wszystko w tym temacie dla mnie opiera się o Burgmanie zwyciestwo2.gif

A tak poważnie, to nie wiem, nie miałem potrzeby za nimi się rozglądać. Ale coś tu musi być, bo pamiętam właśnie z Marl że była tam grupa z Belgii.

Poszukam, skontaktuje się z nimi i napiszę co się dowiedziałem.

Ciesze sie, ze moglem Ciebie i Kubę poznać i dziekuje, za towarzystwo na imprezach.

Cała przyjemność po naszej stronie 0winked.gif

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

temat z Burgmanią mozna połączy jednym:

-że na ulicy też się tańczy (Warka),

- pod murami (Malbork) ale najlepiej wychodzi o 5:00 z pszczółką mają na ustach w wykonaniu wodeckiego....

a co połączy 2013 to przed nami....

Odnośnik do komentarza

Szaleństwa w Belgii w klubach nie ma ...

Bardzo dobrze są zorganizowani Vespiarze , którzy działają w paru prężnych klubach.

Istnieje od lat klub w Gandawie - http://www.gentsesco...oterclub.be/ i to Ich pewnie mogliście spotkać w Marl.

Trwały / trwają prace nad zorganizowaniem Vlamskiego klubu skuterowego , który by połączył wszelkie małe klubiki , powstało nawet logo i parę postów na ten temat ...prace i narady trwają :red_bandana::)

http://www.motor-for...ter-Club-1.html

Powstał nawet klub w Leuwen ale na razie się rozkręca : http://www.regionalescooterclub.be

Jest grupa na facebooku - https://www.facebook...35391339959230/

Jest forum Burgmana - http://www.burgman.b...an.be/forum/ i pewnie coś by się tam jeszcze znalazło ...

Nie wiem jak w części Walońskiej , ale nie posądzam frankofonów o jakąś większą inicjatywę...

Jarku , masz chęć , czas - działaj :)))))

ps - ale jesli chodzi o fajność klubów skuterowych w BE , to w maxi skuterach rządzą ciągle emeryci - turyści , szaleńcy skuterowi obecni są tu w oldtimerach - http://www.myspace.com/dirty_devils

Odnośnik do komentarza

Jarku , masz chęć , czas - działaj :kwasny:))))

Z tym drugim zdecydowanie gorzej, nawet nie mam czasu cię odwiedzić. Zarobiony jestem 61wakacje.gif

A swoją drogą, to można się z nimi skontaktować i zaprosić do tańca. skuter.gif

ps.

Jak tam rurka?

Odnośnik do komentarza

W ostatni weekend byłem na XVI zlocie Bractwa Motocyklistów Polskich na Obczyźnie tym razem zorganizowanym w Aachen/Niemcy.

Muszę wam powiedzieć że nie spodziewałem się takiej zabawy.

Organizacja na piątkę. Konkursy, parada, przyjmowanie nowych członków bractwa, to wszystko w towarzystwie piwa i dobrej Polskiej kuchni no i oczywiście przy rytmach Polskiej kapeli Rockowej gitarzysta.gif "Syndykat" i chyba Niemieckiej grupy rockowej "Red Back".

A w nocy jak już piwo kołysało całe towarzycho, chłopaki zagrali "Whisky Moja Żono..." 62koncert.gif

W części oficjalnej prezes bractwa witał delegacje innych Polskich klubów motorowych, takich jak KM Łabędź czy Żubr.

Nie omieszkałem oczywiście poinformować go że na zlocie jest jeszcze przedstawicielstwo Maxi Skuterowego Klubu Burgmania.

Tego wieczoru naprawdę z dumą nosiłem na karku naszą klubową kamizelkę.45chill.gif

Podsumowując tą króciutką relacje powiem tak - Polacy jeżdżący na 2oo to fajne chłopaki.

Popatrzcie sami.

IMG_1895.JPG

IMG_1915.JPG

IMG_1937.JPG

IMG_1927.JPG

IMG_1883.JPG

IMG_1906.JPG

IMG_1948.JPG

IMG_1936.JPG

IMG_1890.JPG

IMG_1938.JPG

IMG_1935.JPG

IMG_1894.JPG

IMG_1922.JPG

Ps.

Dzięki Piotruś że powiedziałeś mi o tej imprezie. witaj.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...