Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przywiozłem Burgiego


sentek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się pochwalić swoim nowym nabytkiem, czyli AN 400 K3.

Krótka historia zakupu.

W poprzednim tygodniu znalazłem na motoscout24 ogłoszenie, które mi się spodobało. Wysłałem do go?cia maila (napisanego przez kolegę) z pro?b? o zdjęcia w większej rozdzielczo?ci oraz z pytaniem czy możemy korespondować po angielsku (niestety niemiecki jest dla mnie do?ć obcy). Ku mojemu zdziwieniu do?ć szybko otrzymałem odpowiedĽ zaczynaj?c? się od zdania „My możemy korespondować po polsku” …  :lol: Okazało się, że sprzedawc? jest Polak, który od prawie 20 lat mieszka w Niemczech (i nie jest to DR.BIG  :lol: ). Obejrzałem do?ć dokładnie zdjęcia, kieruj?c się wszystkimi radami, jakie do tej pory przeczytałem na forum (dziękuję wszystkim). Można się było tylko przyczepić do kilku rys na prawym boku. Po wymianie kilku kolejnych maili i odbyciu rozmowy telefonicznej zdecydowałem się na wyjazd.

Tak, więc około 23-ciej w poniedziałek wyruszyli?my (z siostr?) z Warszawy i obrali?my kierunek na Hamburg. W tamtym kierunku „poznańska” okazała się do?ć zno?na. Ruch był umiarkowany. Jedyne, co mnie bardzo zdenerwowało, to koszt przejazdu nasz? „wspaniał?” autostrad?. S? na niej 3 bramki. Na każdej z nich samochód osobowy zostawia 11 PLN, ale je?li ci?gnie przyczepę to nie wiedzieć czemu, prawie trzy razy więcej (27 PLN) !tut !OK . Po 10-tej byli?my w Hamburgu, gdzie postanowili?my odwiedzić sklep Louis’a. Po drobnych zakupach ruszyli?my do małej miejscowo?ci położonej jeszcze jakie? 50 km na północ.

Na miejscu obejrzeli?my szczegółowo skuter, zrobiłem przejażdżkę i stwierdzili?my, że wszystko wygl?da OK. z małym ale … Rysy, które widziałem na zdjęciach pochodz? z wywrotki. Nie był to szlif, lecz tzw. „gleba parkingowa”. Niestety doszukali?my się też małego (jaki? 8 mm) pęknięcia w dolnym plastiku. Go?ć twierdził, że go nie zauważył i z jego reakcji na znalezisko, jestem w stanie uwierzyć, że to prawda. Bardzo przepraszał, że o tym wcze?niej nie poinformował i w ramach rekompensaty zaproponował 100 EUR rabatu. Dorzucił dodatkowo jeszcze nowy kask typu Jet i kilka drobiazgów.

Tak więc, skuter powędrował na przyczepę a my poszli?my podpisać dokumenty, dokonać zapłaty i udali?my się do urzędu aby go wyrejestrować. Niestety wydział był czynny dopiero od 14-tej. Generalnie na miejscu było bardzo, bardzo sympatycznie. Chyba do tej pory nie spotkałem osoby, która z tak? otwarto?ci? podchodzi do obcych ludzi.

Około 15-tej ruszyli?my w drogę powrotn?. W drodze prze?ladował nas deszcz a po przekroczeniu granicy straszne nasilenie ruchu TIR’ów. Na samej granicy poszło błyskawicznie. Spojrzeli w paszporty, sprawdzili czy skuti nie ma tablicy i nawet nie chcieli żadnych od niego dokumentów. Do domu dojechałem po 3-ciej rano, bardzo zmęczony, ale i bardzo zadowolony.

Teraz niestety stoi w garażu i czeka aż jego nowy wła?ciciel upora się z papierkami.

Kilka fotek:

mDSCF0217.JPG

mDSCF0219.JPG

mDSCF0221.JPG

Odnośnik do komentarza
Pochwal się za ile go wyrwałe?.

Ja wychodze z założenia że o takich rzeczach się nie rozmawia i to jest prywatna sprawa :lol: Chyba że nie ma nic przeciwko i może powiedzieć.

GRATULUJĘ :lol: |wietny sprzęcik :P

Odnośnik do komentarza

Na pocz?tek: dziękuję bardzo za gratulacje :P

Faktycznie zapomniałem podać trochę danych:

- rocznik: 2003;

- przebieg: 5900 km;

- cena: 3800 EUR.

Co do Ryni, to może być problem ... :P ale na 100% pojawię się w Starym Młynie jak tylko przejdę drogę przez papierki.

A przy okazji mam pytanko: Do ubezpieczenia AC wymagane s? dwa zabezpieczenia, np. blokada kierownicy i alarm. I tutaj pytanko: czy alarm, może to być np. blokada na tarczę. Jeżeli alarm, to może kto? mógłby mi podpowiedzieć, gdzie go w Warszawie założyć.

Jeszcze jedno pytanie: Wydaje mi się, że kiedy? już się kto? pytał na forum o instrukcję do Burgiego po polsku, ale niestety nie mogłem tego w?tku znaleĽć. Czy tak? instrukcję mogę gdzie? zakupić (może to być też ksero)?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Instrukcje dostaniesz w Starym Mlynie, odbije na xero nie ma sprawy. Co do tych zabezpieczen, powiedz ze masz alarm i blokade kierownicy, tego nikt nie sprawdza. Dla wiekszosci brokerow samo ubezpieczenie motocykla do tego duzego skutera to juz takie przezycie ze o nic nie pytaja. ewentulanie w marketach sa atrapy alarmu na baterie :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bardzo fajny duokolorek :P

Tylko w 2003 wychodziły takie An 400.

Gratulacje ale do Rynii musisz przyjechać... Nawet nie my?l inaczej!!! :P

Odnośnik do komentarza

Ja ubezpieczałem w PZU wystarczyła fabryczna blokada kierownicy i zapięcie. Zrobili zdjęcie linki i kluczyków i po wszystkim

Tak, że chyba alarm nie jest konieczny

EDIT:

Mógłby? napisać ile kosztowała cię podróż, przyczepa ild...? Ogólne koszty samego transportu.

Odnośnik do komentarza

Gratulacje ! Ładniutka ta sztuka.

Ja załatwiłem papiery w ci?gu 2 dni ( Włacznie z rejestracj? moto ).

Poszło gładko tylko trzeba sie było nabiegać. Te 150 zł za zwolnienie z VAT to w Urzedzie Miasta a nie Skarbowym jak my?lałem.

Powodzenia !!

Andy.

whist

Odnośnik do komentarza

Gratulacje ale do Rynii musisz przyjechać... Nawet nie my?l inaczej!!!  :blink:

Ojcu Dyrektorowi odmówić nie wypada ... whist Tak więc, iż naprawdę na cały zlot przyjechać nie dam rady, to obiecuję, że przynajmniej na sobotę spróbuję przyjechać.

Instrukcje dostaniesz w Starym Mlynie, odbije na xero nie ma sprawy.

Bardzo dziękuję i polecam się łaskawej pamięci. Niestety dzisiaj już wiem, że nie zd?żę z rejestracj? do jutra. B) Najprawdopodobniej nowe blachy będę miał dopiero we wtorek. Nie wiem, czy w następny czwartek (tuż przed zlotem) będzie również spotkanie w Starym Młynie? Je?li nie to do zobaczenia w sobotę w Rynii.

Mógłby? napisać ile kosztowała cię podróż, przyczepa ild...? Ogólne koszty samego transportu.

1. Przejechałem w obie strony 1930 km, poszło na to 153 litry paliwa za 690 zł.

2. Paskudna autostrada 81 zł :blink:

3. Przyczepa 25 zł/dobę. Ja zapłaciłem za 1,5 doby -> 40 zł.

4. Wykupiłem przed wyjazdem Assistace na Europę za 18 zł.

Na zakończenie jeszcze jedna fotka :D :

mdscf02346lj.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość MirekBurgman

Gratuluję!! Wspaniała maszynka. Wiem jaka to rado?ć,po sprowadzeniu skutera z D.,ponieważ sam jeżdżę Burgmanem 400 ,którego osobi?cie przywiozłem z okolic Hanoveru. Jeszcze raz gratuluję i szrokiej drogi. Mirek Gdańsk

Odnośnik do komentarza
Gość adslandrzej

Co do autostrady :blink: mozna ja omin?c,równolegle przebiega stara droga terz 2 pasy,trzeba tylko star? mapę przestudiowac, stawki na naszej 2-pasowej autostradzie s? kosmiczne w tę i nazad na moto płacimy 69zł.KOSZMAR!!,z przyczepk? 27zł za bramkęx3

Odnośnik do komentarza

Witam , nie będę zakładał noowego w?tku bo chyba nie ma sensu dla małego pytania i skorzystam z tego .

Oriętujecie się napewno, w przypadku kupna sprowzdzonego a nie zarejestrowanego sprzęta od handlarza (z niemiec) musi nam wręczyc :

-umowę kupna sprzedaży

-wymeldowanie

-brief

Rozumię że spisuję z nim tylko umowę i pojazd przechodzi na moj? własno?ć i nie powinny wyst?pić jakie? problemy przy rejestracji?

z góry dzięki

Ziutas

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...