Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Szuszarki i miśki


GrzechoCnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Inspiracją do założenia tego tematu była sytuacja, którą zauważyłem na ulicach Wawy.

Otóż na skrzyżowaniu Witosa i Sobieskiego zauważyłem 2 stojące żółto-stalowe słupki, prostopadłościany wysokie na około 2,5m.

Po bliższych oględzinach okazały się fotoradarami. Na dodatek tak sprytnie ustawionymi, żeby łapały z jednej ulicy od przodu a z drugiej od tyłu, czyli te 2 łapią we wszystkich kierunkach. Dlatego też jadąc do pracy szczególnie zwracam uwagę na licznik w tych okolicach.

W pewnym momencie przy zmianie świateł zauważyłem dwóch maruderów 4oo którzy wjechali na skrzyżowanie na późnym żółtym.

Zapewne te słupki są zsynchronizowane ze światłami, albo kolesie trochę za szybko chcieli przelecieć przez skrzyżowanie.

I oczywiście jeden po drugim załapali się na fotki.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo zółte/szare budki dla ptaków to każdy z nas rozpoznaje z daleka, ale te słupki to nowość (jak dla mnie) i można się nadziać nie tylko autem. Kiedyś podobne tylko niższe i nie żółte widziałem za zachodnią granicą.

Wyglądają podobnie jak tutaj: http://antyradary.ph...ff9bd0c9bbc0031 tylko boki mają żółto-stalowoszare więc bardziej się maskują.

Proponuję w tym temacie zamieszczać info, gdzie jeszcze się takie słupki pojawiają w mazowieckiem.

A także gdzie są stałe zółte ptasie budki oraz częste patrole z kamerami i suszarkami.

Np na skrzyżowaniu Wołoskiej i Woronicza często stoi biały transporter z ukrytą kamerą a wyłapują delikwentów na następnych światłach w kierunku Służewca,

Odnośnik do komentarza

Jestem zaskoczony,tym co napisałeś :photo: jeśli chodzi o te słupki,na pewno bedę zwracał uwage czy gdzieś coś podobnego w moich okolicach nie postawili,ogólnie jeszcze czegoś takiego nie widziałem ciekawy temat.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jeśli chodzi o takie "wesołe" skrzyżowanie w woj. mazowieckim to przestrzegam przed poczwórnym fotoradarem w miejscowości Tarczyn na krajowej S7. Dodatkowo w asfalcie jest pętla indukcyjna "łapiąca" kierowców na czerwonym. Nowy stały fotoradar ( zawsze pełny ) na tej samej trasie w miejscowości Pamiątka. Kilka kilometrów za Tarczynem w kierunku na Radom. Jutro będziemy tamtędy jechali w drodze w Bieszczady. Zalecam ostrożność.

Odnośnik do komentarza

My się przyzwyczailiśmy do fotoradarów w formie skrzynki zamocowanej na okrągłej rurze. Tego typu fotoradarów, o których pisze GrzechoCnik jest dużo na północy. Ja spotkałem je gęsto rozstawione w rejonach Chojnice, Człuchów, Biały Bór, Bobolice. Większość (a może wszystkie) "strzelają" w obie strony. Tyle tylko, że z reguły nie są przemalowane na żółto i mają kolor kremowy. W zeszłe wakacje dostałem pamiątkę z wakacji. Fotka była "strzelona" od tyłu.

Ponadto standardem jest wystawiony przez straż miejską "śmietnik" na wlocie do Białego Boru.

Odnośnik do komentarza

ja z gminy człuchów w ubiegłym roku dostałem trzy pamiątkowe zdjęcia z jednego wyjazdu nad morze, w tym dwa od tyłu, radzę omijać tą okolicę szerokim łukiem ;-) . A dzisiaj w Łodzi jakaś żółta puszka na śmieci zrobiła mi zdjęcie, na szczęście od przodu ;-).

Odnośnik do komentarza

ja z gminy człuchów w ubiegłym roku dostałem trzy pamiątkowe zdjęcia z jednego wyjazdu nad morze, w tym dwa od tyłu, radzę omijać tą okolicę szerokim łukiem ;-) . A dzisiaj w Łodzi jakaś żółta puszka na śmieci zrobiła mi zdjęcie, na szczęście od przodu ;-).

A może warto zacząć jeździć zgodnie z przepisami to wtedy nie będzie :Jumpy:

Odnośnik do komentarza

jasne, na pięćdziesiątce dostałem mandat za przekroczenie o 11 km/h, ta gmina żyje tylko dzięki fotoradarom i turystom jadącym nad morze, w takim Człuchowie puszkę z aparatem stawiają na wylocie na Koszalin, nikt mi nie powie, że to w trosce o bezpieczeństwo, bo w takim razie powinna być w centrum, np. koło szkoły!!!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ostatnio czytałem, że na terenia całego kraju ma się podwoić liczba stacjonarnych fotopstryków. Cały ten bałagan w wiekszości przejmuje ITD i już zapowiedzieli tzw. "walkę" z piratami za kierownicą. Mają wprowadzić cały nowy system, który pozwoli na automatyczne wygenerowanie wezwania dla sprawcy wykroczenia do zapłaty sztrafu. Na chwile obecną to należy się wystrzgać już tych skrzynek pomarańczowych - te już są przejęte przez ITD i naprawdę dbają o nie (w sensie żeby pstrykały).

A propo tego cudaka na Witosa/Sobieskiego to fakt cwana bestia i należy do miasta a obsługują ją "elektorscy" i z tego co słyszałem ma być ich jeszcze kilka w mieście.

A tak na marginesie to ilość kolizji/wypadków na tym skrzyżowaniu po pojawieniu się tej maszynki spadła prawie 100%, ciekawe co nie?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Sprostuję jeszcze ilość tych słupków na Witosa/Sobieskiego. Jest ich 4. Dopiero dzisiaj to załapałem. A ich stalowa barwa z dwóch bocznych stron skutecznie je maskuje.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • Klubowicze

No i stało się. Na skrzyżowaniu Witosa i Sobieskiego już słupki nie stoją.

Jak pokazuje przykład nie byłu to fotoradary stacjonarne tylko przenośne.

Tylko nie wiadomo dokąd.

Pozostały po nich tylko kopczyki ziemi - jak kretowiska.

Przenieśli, bo pewnie urobek był już tu za mały.

Ciekawe, gdzie teraz zarabiają?

Odnośnik do komentarza

Kolego Grzechocniku obstawiam jednak że były to radary stacjonarne. Podobnie jak i w tarczynie działały na zasadzie pętli indukcyjnych umieszczonych w asfalcie. Jadąc tam zobaczcie sobie na asfalt ile jest pętli. Małe pętle za pasem wyznaczającym miejsce zatrzymania łapały za przejazd na czerwonym. Długa pętla przez pomiar czasu jaki pojazd jest nad nią liczyła prędkość i tak to wszystko działało. Nie sądze aby całą instalacje zrobili na kilka miesięcy. Nie wiem czemu je zabrali. Też jeżdżę prawie codziennie przez to skrzyżowanie. Może poprostu przyszedł czas na przegląd a może boją sie aby nic sie nie uszkodziło przez kiepską pogodę.

Odnośnik do komentarza

No i stało się. Na skrzyżowaniu Witosa i Sobieskiego już słupki nie stoją.

Jak pokazuje przykład nie byłu to fotoradary stacjonarne tylko przenośne.

Tylko nie wiadomo dokąd.

Pozostały po nich tylko kopczyki ziemi - jak kretowiska.

Przenieśli, bo pewnie urobek był już tu za mały.

Ciekawe, gdzie teraz zarabiają?

spokojna Twoja rozczochrana :puke:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12698858,Zniknal_slynny_radar_z_Sobieskiego___Zostaly_gorki_.html

Odnośnik do komentarza

Jadę dziś sobie spokojnie ul. Powstańców Śląskich, dojeżdżam do skrzyżowania z Człuchowską i co widzę? 2 piękne żółte słupy ustawione tak, żeby obejmowały całe skrzyżowanie.

Uważajcie na to miejsce Panie i Panowie.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio czytałem, że na terenia całego kraju ma się podwoić liczba stacjonarnych fotopstryków. Cały ten bałagan w wiekszości przejmuje ITD i już zapowiedzieli tzw. "walkę" z piratami za kierownicą. Mają wprowadzić cały nowy system, który pozwoli na automatyczne wygenerowanie wezwania dla sprawcy wykroczenia do zapłaty sztrafu. Na chwile obecną to należy się wystrzgać już tych skrzynek pomarańczowych - te już są przejęte przez ITD i naprawdę dbają o nie (w sensie żeby pstrykały).

Ostatnio czytałem, że ITD dostała nieoznakowane wozy z kamerkami. Co ciekawe - co do zasady maja oni działać, jak jeżdżące fotoradary. Czyli tylko rejestrują wykroczenie, a potem obróbka na takiej samej zasadzie jak z fotoradaru: ustalenie właściciela pojazdu, wezwanie do wskazania, kto prowadził, mandacik lub sąd. Ma to być o tyle skuteczniejsze, że po pierwsze nie tracą czasu, mogą za chwilę "łowić" następnego "pacjenta", a poza tym nie widać, że działają. Z reguły zatrzymanie powoduje natychmiastowe "zdemaskowanie" i info idzie w eter. Jedynie w sytuacji, gdy gość będzie naprawdę powodował zagrożenie, będą wkraczać do akcji i zatrzymywać.
Odnośnik do komentarza

No cóż, jest kryzys. Państwo szuka kasy, vatu już nie ruszy, bo się boi, więc przy niewielkim nakładzie finansowym pozyska trochę kasy. Sam wszedłbym w ten biznes, nawet z 90% podatkiem, zarobiłbym jak nigdzie. Trzeba będzie jeździć jak na egzaminie na prawko, albo płacić, płacić i płacić. Druga strona nie odpuści. Ja bym nie odpuścił!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzisiaj odnotowałam pojawienie się nowiutkiej żółtej skrzyneczki :kwasny: przed objazdem tunelu w stronę Wilanowa.

Wracając z pracy popatrzę czy w drugą stronę też jest zamontowane takie cudo :confused: .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Świeżutka żółta skrzyneczka powstała na ul. Radzymińskiej. Skrzyżowanie z ul. Bystrą dla jadących od centrum M1 w kierunku Pragi. Było tam bardzo dużo wypadków (także śmiertelnych) i jeśli mam być szczery uważam, że akurat w tym miejscu to urządzenie uratuje kilka istnień.

Odnośnik do komentarza

Al. Stanów Zjednoczonych, w kierunku Wisły, przed zjazdem na Wał Miedzeszyński.

Stoi tam znak drogowy "Kontrola Prędkości - Fotoradar". Pojawił się on już jakiś czas temu, jednak nigdy na tym odcinku nie widziałem niczego i nikogo, co mogłoby mierzyć prędkość.

Czy to jakiś zakamuflowany fotoradar? A może ktoś postawił znak i zapomniał o nim? Wiecie coś może na ten temat?

Wydaje mi się, że po drugiej stronie ulicy nie ma tego znaku...

No i fotka z Google Maps:

fotoudc.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...