Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Burgman 400 który?


mgła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie -)

Pomóżcie! Mój stary burgi ze starości po prostu się rozleciał :-( Kupuję nowego, bo wierna mu jestem aż po grób :clapping:

Ale... na allegro jest multum ofert i pogubiłam się, którą wybrać....???

Kwota jaką mogę przeznaczyć na zakup nie może przekroczyć 10.000 PLN.

Może być 650-tka ale te są potwornie drogie albo rocznik zbliżony do tego, który mi padł - 1999

Najchętniej wziełabym od 2004 w górę.. tylko który model? Najwięcej jeżdżę po mieście, mieszkam w Trójmieście i odległości pomiędzy miastami są rzędu 50km w jedną stronę, zatem dziennie robię ok. 110-130 km.

Pomożecie??? (Pomożemy!) :)

Odnośnik do komentarza

Też cały czas czegoś szukam i też myślełem o 650ce ale zrezygnowałem i szukam 400ki. Ostatnio na forach wszyscy beczą, że 650ka z drugich rąk to pewniak do naprawy skrzyni, a to wydatek spory, dlatego ze względów finansowych wolę jednak słabszy ale tańszy w utrzymaniu. Oczywiście są sprzęty z drugich rąk regularnie serwisowane, idealni utrzymane ale takich nikt Tobie ani mi za małe pieniądze nie odda :)

Odnośnik do komentarza

Potencjalnie każdy skuter z drugich rąk to skarbonka.

Naprawa główna zajeżdzonego i pijącego olej Burgmana 400 wyjdzie kosztowo podobnie do naprawy skrzyni SCVT Burgmana 650.

Moja rada: szukać skutera w jak najlepszym stanie technicznym najlepiej z polskiego salonu od pierwszego właściciela z udokumentowanym przebiegiem i historią serwisową. Tylko takich motocykli próżno szukać w kategorii tzw. okazji cenowych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moje doświadczenie podpowiada, że okazji tak samo jak i cudów nie ma. Odchylenie od średniej ceny (w góre czy w dół) nie wróży nic dobrego.

U Ciebie sprawa jest dosyć prosta. Za 10 000 PLN możesz kupić zadbany Burgman 400 z rocznika 2006-2007.

Teraz pozostaje tylko szukać czegoś godnego uwagi z tych roczników.

P.S. Ważne jeszcze żeby nie był z UK - manetka gazu po złej stronie, prędkość w milach ;-) A tak na serio to te z UK są jakieś takie wizualnie poniszczone przez sól sypaną tam od jesieni do wiosny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłam!

Skuter z rocznika 2006, 400-setka, 39.000 przebiegu ale co najważniejsze lub najdziwniejsze (tłumaczenie wolne!) od handlarza, który sprowadza skuterki z Woch! Pan ten po podpisaniu umowy wziął moje moto Volkswagena dostawczego, Wprowadził je na jakąś specjalną prowadnicę tam pozapinał moje moto pasami i tak dojechaliśmy do Gdańska pod punkt kontroli pojazdów, gdzie został zrobiony przegląd techniczny. Następnie pojechaliśmy do Urzędu Komunikacji gdzie moto zostało zarejestrowane, a stamtąd do naszego domu gdzie suzi została wprowadzona do garażu :-)

Skuter po 7 minutach przeszedł badania techniczne i po 40 minutach wszystkie procedury rejestracyjne. Podsumowując za skuter zapłaciłam 7000 PLN, za transport miało być 150zł ale było 100zł plus opłata za drogę płatną w wysokości 17,20zł.

Burgmanem przejechałam 140 km i moje jedyne zastrzeżenia to to co napisałam w poście w "technicznych" Metaliczny dźwięk po wyłączeniu silnika, znajomi twierdzą, że to bendiks. Teraz akurat jest weekend więc muszę czekać do poniedziałku aby pojechać z moją suzi do serwisu ale myślę, będzie OK!

Odnośnik do komentarza

Burgmanem przejechałam 140 km i moje jedyne zastrzeżenia to to co napisałam w poście w "technicznych" Metaliczny dźwięk po wyłączeniu silnika, znajomi twierdzą, że to bendiks. Teraz akurat jest weekend więc muszę czekać do poniedziałku aby pojechać z moją suzi do serwisu ale myślę, będzie OK!

Gratulacje, o metalicznym dźwięku były w ostatnich dniach chyba z 2 tematy - to bendix, więc się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Igor!

Dziś już od 4 rano nie mogłam spać... jak na szpilkach wyczekałam do 6 rano. Koniec ciszy nocnej!! Do garażu i w trasę, jak po prawie 3 godzinach zatrzymałam się na papieroska na wyświetlaczu telefonu było 39 nieodebranych połączeń od syna i męża ;)

Zakochana jestem w jego mocy, dosłownie milimetr przekręcona manetka a burgi rwie do przodu, nareszcie po zmianie świateł samochody nie wyprzedzają mnie he hehe i czuję, że kierowcy puszek mają większy respekt do mnie... jedynie na bardzo ostrych zakrętach jeszcze wpadam w panikę, kiedy muszę mocno zwolnić i mocno skręcić kierownicę, wtedy jednak jego masa daje znać o osobie ale myślę, że to kwestia wprawy i za jakiś czas będzie OK!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mgiełka, tak zakręconej dziewczyny dawno nie widziałem. Ale wiem o czym piszesz. Gratuluje nowego nabytku i niech Ci służy jak najdłużej. A stukiem się nie przejmuj, 90% Burgmanów tak ma. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dziewczyno skąd ja to znam :clapping: gratuluję zakupu, szerokości życzę uważaj na tych zakrętach. Również miałam burga piękne maszyny, ale przesiadłam się na większą hondę, sentyment pozostał :laughing:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...