Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Yamaha XC Versity 300 - proszę o opinie


Barteq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu, ale ten skuter swoim wyglądem strasznie przypadł mi do gustu.

Czytałem na internecie sporo dobrego na jego temat, ale chciałbym poznać Waszą opinię (być może macie lub mieliście styczność z tym modelem).

Oto czego się dowiedziałem (przed każdą tezą należy dodać słowo "podobno") :msn-cry:

1) jest poprzednikiem modelu X-Max

2) nie był sprzedawany w Polsce

3) jest to sprzęt dla wysokich osób, powyżej 175cm wzrostu

4) był krótko produkowany

5) jest lepiej złożony niż X-Max

6) jest chłodzony cieczą, silnik gaźnikowy

7) ma duży jak na skutery bak

8) ma mniejszą moc od X-Max ale za to większy moment obrotowy

... i pewnie coś jeszcze przyjdzie mi do głowy :)

Na burgmanii znalazłem 1 temat o tym skuterze, jednak z 2009 roku i składał się on bodajże z 2 odpowiedzi.

P.S. czy MBK Kilibre oraz MBK Industrie to to samo co Versity? (wyglądają łudząco podobnie)

P.S. 2 czy z tym skuterem wszystko jest wporządku (mam na myśli jakieś wady fabryczne)? Pytam się ponieważ ceny tego pojazdu są dość niskie jak na inne modele z tamtych lat? Skuter ten można kupić w granicach 3500-5000zł

Odnośnik do komentarza

3) jest to sprzęt dla wysokich osób, powyżej 175cm wzrostu

- to jest prawda, ja mam 183cm i powiem że jak na nią usiądę to nózki mi wiszą pionowo :)

a nóg krótkich nie mam

7) ma duży jak na skutery bak

czy ok 10 litrów to dużo?

z reguły leję 8l po 200km, ostatnio udało mi sie nalać 9,5l ale juz miałem sporo ponad te 200 km

P.S. czy MBK Kilibre oraz MBK Industrie to to samo co Versity? (wyglądają łudząco podobnie)

Kilibre to to samo tylko pod inną nazwą handlową - MBK skaładało Versity

(jeżeli się myle niech ktoś poprawi)

MBK industrie to fabryka - ja mam na tabliczkach znamionowych MBK industrie, w dokumentach niemieckich i celnych też MBK (chyba SH01 - muszę sprawdzić w domu) , w dokumentach z I przeglądu w kraju już mam wpisana Versity i zarejestrowana jest jako Versity

Znam kolesia co miał tak samo :D

dalej - dlaczego tania? bo chyba jest brzydka, wygląda nie jak maxi, i troche kobieco - bez obrazy

ja mam do 2 lat, zrobiłem prawie 4 tys km i mi sie podoba, fajna na miasto bo jest wąska i wysoka więc miedzy autami idzie jak dzika :)

problem mam tylko jak stoja busy lub vany bo przeszkadza mi wysoka szyba

pali 4 - 4,2l, ale musze powiedzieć że całość w mieście i korkach, jezdzi w zasadzie 0-1, ma wysoka szybę, ja ważę 90kg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Na burgmanii znalazłem 1 temat o tym skuterze, jednak z 2009 roku i składał się on bodajże z 2 odpowiedzi.

Słabo szukałeś. Tu info o tym skuterze. temat z 2007 roku> http://www.forum.bur...yamaha +versity

Odnośnik do komentarza

Ujeżdżam Versity od jakiegoś czasu. Tak jak pisali poprzednicy - przy ostrym traktowaniu manetki gazu spala 4.2 litra. Przy jeździe spokojnej mieści się w 4.

Mam 178cm wzrostu i zupełnie nie przeszkadza mi wysokość. Skuter jest wygodny, dość wąski, mega sprawny w mieście.

W moim przyprzebiegu 38tys (licznikowe) wszystkie elementy napędu są w idealnym stanie i wyglądają na fabryczne. Oleju nie bierze.

Kilibre to praktycznie to samo - różni się lakierem na plastikach, czasem kolorem obicia kanapy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

witam, zakupilem xc300 i mam kilka pytań. koledzy, jak z częściami, gdzie najlepiej kupować ? pasuja od yp 250 czy od x-maxa ? na co zwrócić szczególną uwagą przy eksploatacji ? będę wdzięczny za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...