Skocz do zawartości
Forum Burgmania

"Nowe" prawo jazdy kat A


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jak i kto zmierzy, ze faktycznie bylo to "minimum" 50km/h :D ? jak dla mnie nastepny bubel prawny bez mozliwosci egzekwowania... Bedzie to licznikowe 50 km/h czy realne :D ?

No i zawsze jak egzaminator bedzie chcal "uwalic" kandydata stwierdzi: jechal pan za wolno...

PS. No ale moze sie myle i motocykle dopuszczone do egzaminu beda mialy mozliwosc zapisu i odczytu parametrow jazdy :) ...

Odnośnik do komentarza

Skoro 90% osób ubiegających się o kategorię "A" zdawało za pierwszym podejściem, to mądrzy panowie musieli coś zmienić. Jak to się mówi "Zawsze w biznesie może być lepiej"

Odnośnik do komentarza

I skończą się problemy na parkingach. Wszyscy będą wjeżdżali slalomami bez problemu. A jazda po ulicach....przecież to nic ważnego, żeby poprawiać. Od razu będą oblewać na placu (ta sama kwota wpłynie i nie trzeba na miasto wyjeżdżać). Chory pomysł ale to nie pierwszy i nie ostatni. Połowa będzie bez prawa jazdy bo tak taniej i prościej.

Odnośnik do komentarza

Idiotyzm.... Dobrze ze zdalem prawko w tym roku... Co prawda mam tylko kat.A na automaty ale coz...

Wspolczuje wszystki ktorzy ida na prawko.

Powinny byc szkolenia w specjalnie wyposazone motocykle do jazdy po sliskiej nawiezchni i przynajmniej teoretyczny kurs bezpiecznego kladzenia motocykla i upadku...

Odnośnik do komentarza

Tak jest taka kategoria A "z grupą dyspanseryjną", którą sobie można zdać.

Dzięki niej w sposób doskonały ograniczasz sobie możliwość korzystania z szerokiej gamy jednośladów, a w przypadku zmiany zdania np. chęci posiadania klasycznego skutera Vespa, albo Osa będziesz musiał zdać egzamin na "pełne A".

Co do nowych egzaminów - cóż nie można było się spodziewać niczego innego. Idea była taka, żeby zagęścić sitko i zmniejszyć zdawalność, no to zrobili jak umieli tzn. upierdzielili coś na kształt egzaminu na kat.B. Jedyne co moim zdaniem słusznie zrobili, to kategoryzacja na A1, A2 itd. Za wiele gówniarstwa wsiadało na motocykle, które mogą gnojków zabić samym wyglądem nie mówiąc o jeżdżeniu.

Odnośnik do komentarza

Jedyne co moim zdaniem słusznie zrobili, to kategoryzacja na A1, A2 itd. Za wiele gówniarstwa wsiadało na motocykle, które mogą gnojków zabić samym wyglądem nie mówiąc o jeżdżeniu.

to fakt , ja też sie z tym zgadzam

Odnośnik do komentarza

Mam znajomego motocyklistę, który dodatkowo prowadzi kursy na kat.A w swojej szkole jazdy. Często będąc u niego obserwuję przyszłych adeptów przygotowujących się do egzaminu . W ramach ciekawostki obserwowałem wielu z nich i szczerze powiem, że na 30 kursantów, których obserwowałem może z 5ciu puściłbym na ulicę. Wiem, wiem, każdy się musi nauczyć - tylko, że problem jest inny - oni nie słuchają, co się do nich mówi. Te przykre zjawisko wg mnie spowoduje sytuację, że niektóre szkoły jazdy mogą się obawiać takiej nauki, jaka jest wymagana na egzaminie - pozwolić rozpędzić się kursantowi do minimum 50km/h na placu? Hmm wątpię, by na coś takiego godził się prowadzący kurs - potencjalnie ryzykując uszkodzenie maszyny oraz kursanta.

Odnośnik do komentarza

Tylko jak i kto zmierzy, ze faktycznie bylo to "minimum" 50km/h :clap: ? jak dla mnie nastepny bubel prawny bez mozliwosci egzekwowania... Bedzie to licznikowe 50 km/h czy realne :) ?

No i zawsze jak egzaminator bedzie chcal "uwalic" kandydata stwierdzi: jechal pan za wolno...

Ojtam ,ojtam

Teraz tez tak moze powiedziec, chocby przy hamowaniu awaryjnym, gdzie masz sie rozpedzic do 50 km/h

Przeciez tego tez nikt nie mierzy.

A jednak ludzie zdaja i dramatu nie ma.

Z drugiej stony to jest manewr na ktorym chyba najlatwiej wyglebic, co sie ponoc zdarza. U mnie na egzaminie koles sie wylozyl az milo. Ale z wlasnej winy bo zblokowal przod.

Odnośnik do komentarza

Kolego Maniek, jakie to jest prawko kat. A na automaty? Bo pierwsze słyszę o czymś takim.

Tak jak kolega nizej napisal. Moge prowadzic wszystkie motocykle z automatyczna skrzynia. Chodzilo tylko o to zebym mogl zdawac na Swoim Kymco egzamin :msn-cry: a ze wzgledu na zdrowie nie przewiduje wsiadac na zwykle motocykle :chair:

Odnośnik do komentarza

Tak jak kolega nizej napisal. Moge prowadzic wszystkie motocykle z automatyczna skrzynia. Chodzilo tylko o to zebym mogl zdawac na Swoim Kymco egzamin :ninja: a ze wzgledu na zdrowie nie przewiduje wsiadac na zwykle motocykle ;)

A jaki masz kod w ograniczeniach ? 78 czy 107 ?

Pytam bo tez zdawalem na wlasnym sprzecie, z tym ze zrezygnowalem ze swojego Burgmana i podstawilem przerobiona podemnie Yamahe YBR250.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...