Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Piaggio X9 500


regis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wpadl mi w oko niedawno ten model X9. Jezdzilem X9 250 i calkiem mi sie przyjemnie tym podrozowalo. Nie wiem jednak jak jest z modelem 500ccm. Czy to jest ten sam silnik co w Apie Atlantic? (srednica cylindra i skok tloka taki sam, przekladnia tez wyglada tak samo) Jesli bylby to ten sam silnik to przynajmniej problem czesci zamiennych mialbym rozwiazany gdybym sprowadzil sobie ten skuter.

X9 interesuje mnie z kilku wzgledow. Jest ladna. Ma dosc sporo mocy (prawie 40KM) ma sporo bajerkow, do 16k PLN moge kupic pojazd z nieprzecietnym wyposazeniem i ledwie 4 letni.

Mam jednak pare pytan do osob, ktore mogly miec blizszy kontakt (na targach np. albo gdzie indziej)

Primo to spalanie, sekundo moze ktos zna osiagi? Moze porownywalne z Atlanticiem?

Tercio, co to za ustrojstwo przy lewej manetce. W 125 i 250 tego nie ma. Tempomat?

I roznica miedzy x9 500 sport a evolution...nie znam wloskiego ani niemieckiego wiec ciezko mi wydedukowac czym sie te modele roznia.

Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

X9 500 (a dokładniej 460 ccm) to jeden i ten sam silnik co w:

Nexusie, Beverly, Atlanticu, Scarabeo, Spider Maxie.

Z lewej stronie przy kontrolerach masz sterowanie fabrycznym intercomem oraz o ile dobrze pamiętam radio FM.

Evo ma regulowan? szybę (góra dół) manualnie, wygodniejsz? kanapę, kierunkowskazy w lusterkach.

Zdecydowanie jakbym miał kupować to polecam wersję Evo.

Odnośnik do komentarza

Mhm....z tego co sie domyslilem evo ma jeszcze jakis system radio-intercomowy.

Nie to jest jednak dla mnie najwazniejsze. Interesuje mnie jakosc, wytrzymalosc, jakies osiagi, awaryjnosc?

Moze ktos ma jakies doswiadczenie?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jako?ć- włoska

Awaryjno?ć- niech się Mario wypowie :lol:

Wytrzymało?ć- pamiętam to jak dzi?... Roller Spezial testował ten model w te?cie długodystansowym. Przy przebiegu bodajże 34 tkm test został przerwany. Powód- prawdopodobieństwo rozsypania się silnika a dokładniej awaria układu korbowo tłokowego.

Pozatym moje zdanie jest takie- X9 tk? sympatycznie się jeĽdzi.

Odnośnik do komentarza

Roller Spezial testowal jeden z pierwszych egzemplazy 500-tek. Podejrzewam ze w 2002 roku juz nie bylo chorob wieku dzieciecego. Pozatym z tego co sie dowiedzialem, silnik ten mial tendencje do brania dosc sporej ilosci oleju (koniecznosc dolewania co 500-600km) i to tez moglo byc przyczyna zgonu egzemplarza testowego.

Ciekawe czy w atlanticach, nexusach i beverkach 500 tez ten problem wystepowal.

Podobno to ta sama jednostka.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisali poprzednicy silnik ten sam co w Atlanticu.

Miałem kontakt z dwona wersjami X9-tki (125 i 500) i muszę przyznać że obydwie prezentuj? się bardzo ładnie, wygodnie się siedzi i wogóle skuter jest dosyć duży.

Jeżeli jednak chodzi o awaryjno?c, spalanie, v-max, przyspieszenie itd. to jest to porównywalne do tych modeli w których zastosowano ten sam silnik.

Tak jak napisał Mariusz przy lewej manetce jest radio FM oraz podł?czenie do intercomu (niezły bajerek). |wietn? rzecz? w tym piaggio jest komputer pokładowy i zegary które maj? chyba wszystko czego potrzeba.

Odnośnik do komentarza

No dobra, siwyex...krotka pilka:) jak tam ten Twoj Atlanticzek wciaga petrolium vulgarum hmm? :)

I kiedy planujesz remont generalny silnika :) :) :)

Odnośnik do komentarza

Absolutnie zle Ci nie zycze!! Oby Ci apa jak najdluzej sluzyla.

Smieje sie tylko z faktu, iz padniecie silnika po 34kkm w roller spezial jest uznawane jako granica smierci owych jednostek napedowych :PPPPP

Pozdrawiam i czekam na wypowiedz kogos kto moze jezdzil x9 500?

Odnośnik do komentarza

Witam!

Od?wierzam temat z przed ponad roku, z tego względu, iż również przymierzam się do tego modelu, a konkretniej do wersji X9 500 Evo (na wtrysku) z ABSem, radiem i interkomem. S? dwie fajne sztuki na allegro warte zainteresowania - przystępne cenowo ... W moim ?wiatopogl?dzie Burgman 650 (bior?c pod uwagę cenę, wyposażenie, spalanie itd) wypada słabo w porównaniu z wła?nie X9.

Z tego co ja się dowiedziałem - X9 500 z jednostk? na wtrysku zadowala się ?rednio 4,4l paliwa na 100km - jak dla mnie jest to pozytywny wynik. Prędko?ć maksymalna nie gra roli - wystarczy mi 130km/h do spokojnego podróżowania ...

Czy miał kto? doczynienia z t? wersj? X9 ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

na allegro od pewnego czasu figuruje X9 500 Evo przywiezione z Angli.

skuterek mial małego dzwonka, wynikiem czego uszkodziła się chłodnica, sztyca kierownicy, połamały się plastiki i lewe lusterko. Handlarz ewidentnie nastawiony na zysk bo wszystko robił sam - jak usłyszał cene za lusterko to mocno zmarkotniał (700 zł)

wszystko co było uszkodzone, zostało poklejone, połatane, poprostowane i pomalowane. taki przypakowany cwaniaczek.

było to X9 z pełnym wyposazeniem, kufrem z oparciem, kolor grafitowym.

postaram sie znaleĽc przebieg pojazdu, coby ustrzec ew chetnych.

to tak BTW :)

Odnośnik do komentarza

Witam!

Ten te?cik X9 już czytałem ... kurczę przydałby się kto? kto by wzi?ł w swoje ręce wła?nie tak? "pięćsetkę" na wtrysku z ABS'em, interkomem i radiem. Co do grafitowych sztuk na allegro jest jedna z malowan? cał? praw? stron?, jest druga z niemiec jako bezwypadkowa, tylko pan nie daje zdjęć przodu obydwie w kolorze grafitowym ... - na poważnie będę czego? szukał w okolicach zimy ... narazie się tak rozgl?dam i szukam tego wymarzonego sprzętu na przyszło?ć, z racji tego, że byłby to skuter już na dłuższy czas - zaczn? mi się studia i inne "zajmowalki czasu" więc na jazdę skuterem będzie ciężko co? wyskrobać ...

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
na allegro od pewnego czasu figuruje X9 500 Evo przywiezione z Angli.

skuterek mial małego dzwonka, wynikiem czego uszkodziła się chłodnica, sztyca kierownicy, połamały się plastiki i lewe lusterko. Handlarz ewidentnie nastawiony na zysk bo wszystko robił sam - jak usłyszał cene za lusterko to mocno zmarkotniał (700 zł)

wszystko co było uszkodzone, zostało poklejone, połatane, poprostowane i pomalowane. taki przypakowany cwaniaczek.

było to X9 z pełnym wyposazeniem, kufrem z oparciem, kolor grafitowym.

postaram sie znaleĽc przebieg pojazdu, coby ustrzec ew chetnych.

to tak BTW !happybth

Witam!

Mógłby? mi wskazać które to X9 Evo było tak uszkodzone ?

I ten przebieg ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

staram się go namierzyć ...

sprzedaj?cy, tzn ten który go sprowadził nazywa się Zbyszek.

poszukam danych dot przebiegu - wyposazenie było full.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...