Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Norwegia moja słoneczna


Joasia70

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

P1010419.JPG

No i po urlopie. Znowu trzeba się wziąć do pracy. A wystarczy zamknąć oczy i znowu jadę pieknymi drogami wsród norweskich fiordów.

A wszystko zaczęło się w zeszłym roku. Znajomy z pracy opowiadał o swoim wyjeździe z rodziną do Norwegii. Zobaczyłam zdjęcia i pomyślałam : JA TAM CHCĘ !!!

Poczytałam w necie, kupiłam przewodnik, mapę. Po "nabyciu wiedzy" stwierdziłam, że chcę zobaczyć : Preikestolen, przejechać tunelem śnieżnej drogi i poskręcać na zakrętach Drogii Troli.

Wysłałam zaproszenia do kilku osób z Burgmanii do wzięcia udziału w wyprawie. Na pół roku przed wyjazdem lista skróciła się do dwóch osób: xmarcinx i ja. W marcu zabukowałam bilety na promy i noclegi na kampingach ( pierwsze ze względu na cenę, im szybciej się rezerwuje tym niższa cena, drugie ze względu na dostępność, im bliżej wakacji tym trudniej o noclegi w przystepnych cenach )

Nie będę sie rozpisywała na temat wyprawy bo obszerną relację przygotowuje Marcin i zamieści ją na stronie Burgmanii.

Napiszę tylko, że to co zobaczyłam przerosło moje najśmielsze marzenia.

Pogoda dopisała jak rzadko kiedy, na 9 dni urlopu padało w sobotę podczas wyjazdu z Polski, ale zanim dojechałam do Wrocławia chmury sie rozeszły oraz w Norwegii rano w ostatnim dniu przed wjechaniem na prom. Najstarsi norwegowie nie pamiętają takiego długiego okresu bez opadów.

Zakochałam się w tym kraju. Wszechobecny spokój, jedność człowieka z przyrodą, cudowne krajobrazy, drogi bez korków i dziur, dbałość o turystów poprzez przygotowanie miejsc odpoczynku i zaznaczenie miejsc wartych oglądniecia. Gdyby nie ceny to byłby to raj na ziemi ( no wiem, wiem - jakbym trafiła na deszcz to już nie podobało by mi się tak bardzo ;) )

Ale już dziś wiem, że wrócę tam jeszcze na pewno.

P1010168.JPG

P1010256.JPG

P1110811.JPG

P1010387.JPG

Małe podsumowanie:

czas : 11 - 18. sierpnia

km przejechane : 4375

spalanie min: 4,5

spalanie max: 6,6

koszt: ok 5000 zł

trasa: https://maps.google....=8,9,10&t=m&z=5

i kilka zdjęć ( niektóre, te ze mną "podkradzione" od Marcina ) : https://picasaweb.go...feat=directlink

ps. no i już jest relacja http://www.burgmania...mid=123〈=pl

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Super relacja :) Widoki też super. I ogólnie zazdraszczam Norwegii. Muszę się tam kiedyś wybrać - co roku odkładam i odkładam...

Odnośnik do komentarza

Bylem tam w zeszlym roku.Wydaje mi sie ze nawet te polke skalna we fiordzie widzialem od strony wody.Faktycznie bylo pieknie,Pozniej wzielo nas w swoje"ramiona"Morze Polnocne co nie bylo bardzo mile.Gratuluje wyprawy

Odnośnik do komentarza

Właśnie przeczytałem w aktualnym numerze MOTOVOYAGERA relację Joasi70 z zeszłorocznej wyprawy do Szampanii, [była co prawda na stronie BURGMANII, ale "na papierze" i to w gazecie... :-)] w której Joasia wspomina o planach na Norwegię- a tu proszę- taka niespodzianka!

Nie ma co, wyprawa super, relacja i FOTKI - pierwsza klasa- ale swoją drogą, to poprzeczka na wyjazdy turystyczne została przez Was wysoko postawiona. Gratuluję!

PS . Dobrze że nie musieliście zmieniać opony w trasie-bo po pierwsze-jak tam dojechać na tą północ ? a po drugie - kto miałby wyruszyć z pomocą- skoro najlepsza ASSISTANCE-była właśnie w trasie ;-)

PS. Czy to pierwsze zdjęcie, na tym urwisku- to właśnie fiord? robi wrażenie!

Odnośnik do komentarza

UUUUfffffffffffff............... przeglądnięcie wszystkich zdjęć i przeczytanie relacji na "raz", może doprowadzić do zawrotu głowy. Jakże zmiana pogody z deszczowej na słoneczną, może zamienić ten kraj w prawdziwie baśniową krainę troli :). Pozdrawiam podróżników.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Drodzy podróżnicy przeżyliście super wyprawę dziękuję, że chcieliście się podzielić wspaniałymi widokami i wrażeniami...

Gratuluję !

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

PS. Czy to pierwsze zdjęcie, na tym urwisku- to właśnie fiord? robi wrażenie!

w tle fiord a to urwisko to właśnie Preikestolen

Odnośnik do komentarza

Fajne zdjeęcia i super relacja gratuluje,ale tak się zastanawiam oglądając zdjęcia i czy w alpach-bliżej nie jest praktycznie tak samo a może i lepiej(tylko szkoda że brak morza he)

ps.ciasteczka z Lidla są naprawdę dobre.Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pięknie, wielkie gratki za wytrwałość.

Ale właściwie nagrodę to dostaliście w postaci niezapomnainych wrażeń i widoków.

Szkoda, że nie udało mi się z Wami wybrać.

Odnośnik do komentarza

Super opis, piekne zdjecia, gratuluje niezapomianych wrazen.....

A tak z wyprzedzeniem jaki plan na przyszly rok -> moze zamiast czytac lepiej stac sie uczestnikiem wypadu ?

Odnośnik do komentarza

Miałem kiedyś okazję pomieszkać w Norwegii. Miałem też możliwość troszeczkę ( naprawdę troszeczkę ) pozwiedzać.Piękny kraj i wszystko na co się patrzy. Zazdroszczę tej wyprawy bo mam marzenie aby tam kiedyś wrócić. Ludzie to się jednak umieją bawić. Mój szwagier wybiera się w przyszłym roku na Nord Cap. Ja z nim nie pojadę. Jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wiekie gratulacje za Waszą odwagę i chęci poznawania nowych krajów oraz delektowanie się widokami i pokopnywanymi kilometrami Maxi !scooter :D i wielkie dzięki za relacje z Waszych wypraw, że mogę wirtualnie w marzeniach być z Wami kochani Przemek Doktorek :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Relacja przeczytana, zdjęcia obejrzane – westchniecie zazdrości odpompowane.

Pozostało tylko pogratulować tak udanego wypadu. ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bylem w Norwegii 9 dni w I polowie lipca. Jechaliśmy w 10 motocykli. Przejechane 3000 km. Tego się nie da opowiedzieć ani zobaczyć na zdjęciach, tam trzeba po prostu być. Miejsca niektóre te same.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Super wyprawa, widoki cudne, zdjęcia super, ale na ten szczyt chyba bym się nie zdecydowała, ponieważ lęk wysokości mam, a skoro Marcin pisał, że dla takich raczej osób nie bardzo, to co z tego, że bym tam nawet doszła jak widoków bym nie widziała, bo na tą półkę skalną już bym nie weszła, a nie mówiąc do krańca jej dojść :frusty::msn-cry: . Ale na zdjęciach fajnie się to ogląda :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...