Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zmiana firmy ubezpieczenia OC


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, zamierzam zmienić ubezpieczenie OC pojazdu z firmy Allianz na np. PZU... Czy muszę dotrzymywać jakiś terminów, wysyłać wypowiedzenie, czy wszystko zostanie wyjaśnione pomiędzy ubezpieczeniami, a ja, jako klient, muszę zawrzeć tylko stosowne ubezpieczenie w nowym TU?

Odnośnik do komentarza

Hejka.

Jak zmieniałem z PZU na Wartę, to w Warcie podpisałem papier że mają to załatwić w moim imieniu, myślę da się tak i u innych.

Byle przed końcem jak kolega wyżej napisał.

Odnośnik do komentarza

OK, dzięki za podpowiedzi, zaraz zasuwam do PZU :) .

PS. Dla pewności wyślę ten polecony za potwierdzeniem nawet jeśli PZU zaoferuje ofertę załatwienia sprawy. Miałem już kilka miesięcy temu przejścia z Allianz (jakieś trolle tam pracują w centrali czy co?) i chcę po prostu zrezygnować z ich usług.

Odnośnik do komentarza

OK, dzięki za podpowiedzi, zaraz zasuwam do PZU :) .

PS. Dla pewności wyślę ten polecony za potwierdzeniem nawet jeśli PZU zaoferuje ofertę załatwienia sprawy. Miałem już kilka miesięcy temu przejścia z Allianz (jakieś trolle tam pracują w centrali czy co?) i chcę po prostu zrezygnować z ich usług.

Najważniejsze żeby odebrali min 24h przed końcem ważności polisy OC.Inaczej następuje automatyczne wznowienie(nie dotyczy podpisanych po lutym 2012)
Odnośnik do komentarza

Dla świętego spokoju jutro kopnę się na pocztę z listem poleconym z potwierdzeniem odbioru :wink32: ...

PS. Jak ja nie lubię beznadziejnych kolejek na poczcie ;) ...

Odnośnik do komentarza

Wystarczyło wypowiedzieć umowę na piśmie jeden dzień przed wygaśnięciem OC i je złożyć u dowolnego agenta pracującego dla poprzedniego ubezpieczyciela. A kolejki były?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak w Alianz, ale mozna tez wypowiedziec umowę emailem lub faxem.

Jak własnie emailem wypowiedzialem OC w PZU.

W ogóle wedlug mnie, PZU to dziwna firma.

Dostalem ostatnio od nich srednio ciekawą ofertę. Okazało się, ze nie naliczyli wszystkich zniżek bo miałem OC jeszcze od poprzedniego właściciela.

Jak chciałem aby wystawili mi nowe OC na 60% zniżek, to zaczeli sie domagac potwierdzenia stażu. Pani nie chciała uwzględnić nawet informacji o zniżkach z mojego OC na auto. Niestety zebranie całej historii ubezpieczania jest troche problematyczne.

Stwierdziłem, nie będę się w to bawił i poszedłem do innej firmy. Stąd mam uraz do PZU i wiecej tam nie pójdę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...