Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co wybrać?


lanciomaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy jak zwykle po wakacjach w południowej europie wraca temat kupna maxi skutera.

Przegladam i nie wiem zupelnie co wybrać???

Z jednej strony chciałbym wydać koło 8 tys i mieć jak najmłodszego skuterka(używanego) z drugiej strony moze jednak wydac te 15 tys i kupic np. nowe Kymco.

Poza tym skąd takie różnice w cenach na allegro??? Może ktoś z Was myśli aby pozbyć się swojego skuter i chciałby oddac w dobre ręce w rozsadnej cenie jakieś zadbane i wypasione cacko...

Mam jeszcze pytanie, czy opcja swiatel awaryjnych jest w kazdym maxi skuterze??? Widziałem to teraz i bardzo mi sie to podobało...jak chłopaki na awaryjkach przepychali się w korkach... :clapping:

Nick zmieniony, THX.

dr.big

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • lanciomaniak

    19

  • Lucjan73

    6

  • Magda B.

    4

  • RONIN

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie. Może ja Ci pomogę znaleść odpowiedź wykorzystując Twoje pytania:

- ile kasy chcesz wydać na skuter i jaka ma być pojemność?

- ile km rocznie planujesz nim przejeżdżać?

Jeżeli chcesz kupić nowego tzn. że masz więcej $$ ale czy warto kupić nówkę i robić np. tylko 2-3 tys. km/rok? Wg. mnie nie, ponieważ latka będą lecieć, wartość skutera spadać a Ty go nie będziesz wykorzystywał.

Uważam, że w skuterach/motocyklach wiek nie odgrywa aż tak istotnej roli jak stan techniczny. Czasem możesz trafić 2-3 lata starszy egzemplarz i w lepszej cenie ale za to świetnie utrzymany i z małym przebiegiem.

Różnice w cenach wynikają właśnie ze stanu pojazdów. Przekonasz się o tym oglądając sprzęta na żywo bo po zdjęciach często wszystko wygląda ładnie. Jesli nie czujesz się na siłach poproś o pomoć osobę, która ostudzi Twój zapał przy oględzinach.

Co do awaryjek, nie jestem pewien ale wydaje mi się że wiekszość skuterów je ma, ale nie wszystkie. Szczególnie w mniejszych pojemnościach jest to żadkość.

Odnośnik do komentarza

Na niektóre z postawionych pytań mogę udzielić takich odpowiedzi:

Różnice w cenach na Allegro - mogą wynikać np. z:

  1. Bardzo różnego stanu sprzętów, zróżnicowanej determinacji sprzedających do sprzedania, czasu sprzedawania itp
  2. Pobieżnego czytania ofert - niektórzy sprzedawcy podają cenę netto co widać dopiero po otworzeniu ogłoszenia, a niektórzy jeszcze sprzedają jakieś mityczne pojazdy używane, o których w ogłoszeniu praktycznie ani słowa (i ich zwykle nie mają). Taka oferta ma tylko zwabić kupującego by otworzył właśnie ich ogłoszenie - każdy orze jak może :P

Opcja świateł awaryjnych, jak sama nazwa wskazuje - występuje opcjonalnie :D

Tak się składa, że właśnie DT sprzedaję (http://allegro.pl/sh...item=2560133676) i pozwolę sobie zarekomendować jednym zdaniem tylko: "prawie nówka, nieśmigana, kierowca starszy pan, jeździł w niedzielę" (hahaha sam bym nigdy nie uwierzył)...

Tylko na poważnie do cen wrócę na chwilę - ceny też zależą od rocznika i wyposażenia. Np. DT można znaleźć jeszcze z 2011 (chyba już tylko bez ABS - był wątek), a z 2012 z/bez ABS i już parę tysięcy różnicy masz. Poza tym oczywiście standard to podawanie ceny netto...

A jak światła awaryjne pomagają w przepychaniu się w korkach - możesz jakiś przykład podrzucić? Ciekawią mnie różne techniki...

Odnośnik do komentarza

Poza tym skąd takie różnice w cenach na allegro??? Może ktoś z Was myśli aby pozbyć się swojego skuter i chciałby oddac w dobre ręce w rozsadnej cenie jakieś zadbane i wypasione cacko...

Mam jeszcze pytanie, czy opcja swiatel awaryjnych jest w kazdym maxi skuterze???

Nick zmieniony, THX.

dr.big

Awaryjne nie są standartem, niektóre modela mają a inne nie.

A co do różnic w cenie alledrogo to polecam poczytać ten wątek: http://www.forum.burgmania.net/topic/2673-allegro-kupa/ oraz ten http://www.forum.burgmania.net/topic/6493-czy-oferta-jest-interesujaca/ kolejność czytania dowolna :D i radze jeszcze poczytać dział techniczny a w szczególności wątki typu "... kupiłem okazyjnie a teraz nie odpala" itp. Na tym forum znajdziesz wszystkie potrzebne Ci odpowiedzi. A osobiście radze kupić coś droższego i mieć święty spokój a nie szukać okazjii cenowej.

Odnośnik do komentarza

Ja będe używał skutera rzadko...albo nawet bardzo rzadko...tak samo często jak kabrioleta ktorego mam w garażu...tyle, że na codzień lata nim moja żona.

Jak bylem w szkole to dużo jezdzilem motorami i ta miłośc gdzieś pozostała. Nie podniecaja mnie jednak ani ścigacze, ani choopery(choć bardzo mi sie podobają). Poza tym nie mam czasu na przebieranie sie w stroje tylko po to zeby gdzieś po okolicy odkręcić manetkę. A tak wskakuje i jade...po bułki, do kolegi, załatwić coś na mieście...

Może być i tak, że nawet 2-3 tys rocznie to bedzie dużo km. :D

Ile chce wydać tak jak napisałem...8 tys na używkę, ewnentualnie byłbym gotów wydać koło 15 tys na nowe Kymco. No gdyby sie trafiła super używka to też mógłbym wydać 15 tys.

Co do świateł awarayjnych...nie wiem w czym to pomaga, ale fajnie to wyglądało - nie twórzmy z tego filozofii i podwalin na nowy temat...zapytałem z ciekawości...

Pytanie, bo widziałem też coś takiego...jakby fotelik dziecięcy mocowany do kanapy...jest coś takiego czy źle odczytałem funkcje tego oparcia. Pytam bo mój 2,5 latek bardzo lubi motorki...

Co do pojemności to myślę o czymś dużym(400-650)...przy moim wzroście 2 metry i masie 125 kg przydałoby się coś mocniejszego... :P

Nie szukam okazji cenowej. Raczej chodzi mi o to, że np. podobny skuter moze kosztowac 7-10-14 tys. Tak przynajmniej to wyglada dla laika.

I teraz co czy ten za 7 to tani zlom za 10 ok a za 14 koles przegina z cena, a moze ten za 7 jest ok a Ci co maja ceny 10-14 maja ceny z kosmosu. To taki przykład...

Dodam jeszcze, że jest taka firma niedaleko mnie : http://italmoto.otomoto.pl/

Czy któryś z tych sprzętów u nich wart uwagi i czy ceny są w nich OK???

Odnośnik do komentarza

Przy tych wymiarach i wadze to raczej pozostaje tylko król, najpier musisz przymierzyć który będzie dla Ciebie najwygodniejszy, obawiam się, że burgman 400, yamaha majesty 400 będą trochę małe, znowu 650 w ładnym stanie i świeżym roczniku zbliży się do 15000 a nie 8000, jeżeli dużo nie jeździsz to sprawdź Aprilię Scarabeo 500 fajna maszyna na miasto lub bliźniacze Piaggio Beverly 500, kolega PIGZI też do maluchów nie należy i bardzo sobie chwali.

Odnośnik do komentarza

A więc masz trochę grosza i chcesz mieć alternatywę dla samochodu. Z tego co piszesz to kawał z Ciebie chłopa :thumbs_up: więc ogranicz modele do tych, na których nie będziesz wyglądał jak na komarku :rolleyes: Ja mam 110kg i 185cm i dosiadam Satelisa 500, pode mną daje radę i można dynamicznie się poruszać. Jednak na nogi mogłoby być trochę więcej miejsca do wyprostowania. Zwróc uwagę na Hondę sw-t/silver wing 400/600 lub Burgmana 400/600. To są duże maszyny i na nich powinno być Ci wygodnie, dodatkowo mają po 2 cylindry co bardzo poprawia pracę silnika i komfort podróżowania. Z 2 cylindrami jest jeszcze T-max ale to bardziej sportowy charakter. Z dużych pojemności masz jeszcze bardzo popularny (ale 1 cylindrowy) silnik Master 500, montowany m.in. w Piaggio X9, Aprilia Atlantic, Peugeot Satelis. On też przy Twojej wadze da frajdę z jazdy. Do ital-moto najlepiej podjechać z kimś kto się zna na temacie bo różnie bywa ze sprzętami u handlarzy, co nie znaczy że nie można kupić coś fajnego. Po prostu oni sciągają sprzęty a nie jeżdżą nimi więc nawet jakby chcieli to i tak nie są w stanie wykryć wszystkich usterek.

Odnośnik do komentarza

Na te gabaryty nadaje się też Piaggio x9. Jest całkiem spory, kolega 190 cm wygodnie sobie na nim śmiga. Cenowo na pewno atrakcyjniejszy, ale mniej popularny.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja będe używał skutera rzadko...albo nawet bardzo rzadko...

Przemyśl, pomyśl czy faktycznie chcesz kupić skoro ma stać w garażu - no chyba że wrzucisz fotę na fejsa by się pochwalić znajomym.

A jak jednak się zdecydujesz to kup to co Tobie będzie się podobać, skoro masz rzadko go dosiadać to niech będzię dla Ciebie autentyczną radością - a nie: kupiłem taki bo mi doradzono (to pewnie dlatego rzadko nim jeździsz, bo się nie podoba mógłby złośliwie rzec sąsiad :thumbs_up: )

Odnośnik do komentarza

Ja Ci radze kup nowe lub prawie nowe Kymco (może nawet to które poleca KristoCh) nie będziesz zastanawiał się czy było coś kombinowane. Święty spokój jezt bezcenny, zaoszczędzisz sporo czasu, nerwów i pieniędzy na jazdy i oglądanie "igieł" "lalek" i "perełek". Podjedź sobie nawet do tego komisu i zrób przymiarke co Ci mniej więcej pasuje, znajdź w okolicy salon Kymco i przymierz się do DT jak Ci przypasuje to kupuj. Wiele osób na tym forum ma ten model i bardzo sobie chwali.

EDIT:

Zapomniałem dopisać że zachwile otrzymasz pod rozwage propozycje zakupu Malaguti Spidermax`a 500 (śmiech!)

Odnośnik do komentarza

Nic to tylko taki żart, jest na forum taki użytkownik który w każdym możliwym wątku (nawet nie na temat) poleca ten skuter - taki "zakręcony" na punkcie swojego przętu -oczywiście pozytywnie zakręcony.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Reasumując :thumbs_up:

Musisz zdecydować się sam jakiego modelu !scooter chcesz być posiadaczem, najlepiej dosiądź i sprawdź kilka modeli pod względem wygody siedzenia, jazdy - radzę pojawić się na spocie ...

Kupując używany : szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj bez emocji - sezon się pomału kończy i możesz trafić fajny egzemplarz .

Powodzenia, !OK

Odnośnik do komentarza

<p>Odnosnie Italmoto masz niedaleko a maja wszystkie mozliwe modele maxi mozna sie przymierzyc ,przejechac i bedziesz wiedzial co ci pasujeSpidermaxa tez maja

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie planujesz zwiedzenia na skuterze pół świata a chcesz go wykorzystywać wyłącznie do zabawy i jazd po mieście i okolicach proponuję Ci Piaggio MP3 400 ie. Skuter stworzony do takich celów ;)

Dwa przednie koła dają niesamowite poczucie bezpieczeństwa i zapraszają do zabawy w zakrętach, ŚWIATŁA AWAWRYJNE :wink32:, hamulec postojowy, termometr i wiele innych dodatków.

Przy czym do Piaggio, jak i do każdego skutera musisz się przymierzyć z Twoim wzrostem. Jeżeli chciałbyś się przejechać na MP3, zapraszam.

Odnośnik do komentarza

Ja bym dal na wstrzymanie i szukal czegos prawie nowego, zdarzaja sie sytuacje ze ktos kupuje skuter w salonie i sprzedaje swoja zabaweke bo jednak to nie to. Ja w tym r0ku w maju wyrwalem Xcitinga 2010r (jeszcze mial dwa miesiace gwarancji) z przebiegiem 2600km.

Kwestia czasu a cos naprawde sie trafi.

Nie wiem czy kolega Monk nie sprzedaje swejgo T-Maxa bo przesiadl sie na motocykl, jeszcze jakis czas temu widzialem jego skuter wystawiony w UHMA (wygladal jak prosto z kartonu od producenta)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ja myślę, że jak kolega lanciomaniak kupi sprzęta, który mu podpasuje, to będzie jeździł dużo, duuużo więcej, niż teraz mu się wydaje. ;)

Z tańszych sprzętów warto pomyśleć o Xcitingu, który bardzo pasuje kierownikom wysokiego wzrostu (wysokie siodło, długie podesty, dużo miejsca na nogi).

Odnośnik do komentarza

No i pojechalem dzisiaj na ogledzieny do Italmoto w Pile...nawet spisalem egzemplarze ktore mnie interesuja, żeby za dużo nie wydziwiać...i pocałowałem klamkę...na dobry tydzień...jak za chwile będzie wrzesień to mi przejdzie chęć kupna...(znam siebie)... :)

Co do tego Piaggio dwukołowego...widziałem to i jakoś nie przemawia to do mnie... :P

Powiem szczerze nie znam bliżej innego miejsca w ktorym moglbym pomacac wszystkich interesujacych mnie modeli...

Odnośnik do komentarza

Byłem dzisiaj w salonie Yamahy w Poznaniu... :D

Oglądałem T-maxa(poza zasiegiem cenowym) oraz Majesty...są przepiękne...

Mam tylko pytanie do użytkowników. Kiedy zasiadłem za sterami Majesty to mając nogi na podescie nie moglem skrecic kierownica ponieważ haczyła o moje uda.

Pytanie: Czy wy też tak macie...bo sprzedawaca starał mi się udowodnić, że to norma, twierdząc ze na zakrętach się wykładamy, a przy nawracaniu ściągamy nogi z podestów.

Sprzedawca nasunał mi też ciekawą propozycję...czyli leasingu. To sprawia, że w sumie mógłbym sobie pozwolić na nowy taki skuter.

Pytanie tylko...czy jesienią zimą lub na przełomie roku są duże wyprzedaze i lepiej poczekać i kupić coś w dobrej ofercie???

W Poznaniu za to majesty z 2011 roku z ABS-em cena jest 29 000. To dobra oferta???

Kolejna sprawa, że Pan powiedział mi, że rzekomo do skuterów BMW pakują silniki Kymco...czy to prawda i jeśli tak - czy to dlatego, że te silniki są dobre.

Pytam, bo przyznam szczerze, że cenowo najbardziej odpowiada mi właśnie oferta KYMCO, a na moją "częstą" jazdę to może być najciekawsza oferta. Niestey póki co nie trafiłem nigdzie Kymco do obejrzenia. Może ktoś z Piły lub Poznania dysponuje takim skuterem i poświęciłby mi chwilę np. w przyszłym tygodniu??? :D

Odnośnik do komentarza

Wiem, ale jakoś głupio mi bo dwa miechy wstecz byłem tam oglądać quada..., jeśli miałbym go kupić to i tak kupiłbym go w Quady-Śrem, tylko na oględziny mi tam jakoś nie po drodze...:D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...