Skocz do zawartości
Forum Burgmania

LeoVince SBK Evo II Yamaha X-max 250i 2009r.


yaszczi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Za tydzień minie rok jak jesteśmy razem z moim X-max'em. Przez ten czas stuknęło 12.000 km (nawet nie wiem kiedy...).

Zastanawiałem się całą zimę, później mi przeszło i wróciło (chyba przez upały). Kupiłem wydech do mojej Yamaszki. LeoVince SBK Evo II dedykowany do X-max'a. :(

Wydech kupiłem w sklepie http://www.atm-motocykle.pl/, koszt 1462zł (wydawało mi się to bardzo dużo, ale za to co otrzymujemy cena jak dla mnie jest ok, ale o tym później).

Po dwóch dniach zjawił się kurier z paczką. Pierwsze wrażenie po chwyceniu w ręce pakunku - "ale to lekkie, tam na pewno jest układ wydechowy ??"

Po odpakowaniu starannie zapakowanej paczki ukazał się taki oto widok:

1.jpg

Bardzo starannie wszystko zapakowane, każda część poowijana w folie babelkowe, papiery itp. Rewelacja.

Na wierzchu w kartonie był wydech:

2.jpg

Wrażenie zrobiły na mnie dwie obejmy precyzyjnie wycięte z karbonu (ważyły tyle co piórko):

5.JPG

Od razu delikatnie przymierzyłem je na wydech:

3.jpg

Rewelacja :)

Czas na montaż. Jako, że nie jest to skomplikowana czynność pozwoliłem sobie zamontować wydech na strzeżonym parkingu pod blokiem (wycieczke do garażu do teścia sobie odpuściłem). Zacząłem od demontażu fabrycznego wydechu (20 minut - 3 śruby + jedna obejma od kolanka, no i kolektor - 2 śruby z cylindra).

7.JPG

8.JPG

Do wykręcenia kolektora z cylindra musiałem odkręcić owiewke spod podnóżka pasażera i zbiorniczek płynu chłodzącego. Dostęp do cylindra wystarczył.

9.JPG

10.JPG

Reszta części z pudła. Do zestawu dołozyli nawet haczyk do naciągnięcia sprężyny (za coś się w końcu płaci :( ).

4.JPG

6.JPG

Instrukcja obrazkowa jest bardzo czytelna i jasna.

Ze starego układu wykręciłem sądę lambda i zamontowałem ją w nowym kolektorze.

11.JPG

Nowy kolektor już przy silniku:

12.JPG

Obejma...

13.JPG

Wydech :afro:

15.JPG

Gotowe:

16.JPG

Tak wydech prezentuje się na skuterze po przejechaniu 2000km (kolektor bardzo ładnie się przepalił):

17.JPG

18.JPG

19.JPG

Tak brzmi:

z dB killerem (wkładka wygłuszająca - z nią wydech ma homologację na publiczne drogi)

bez dB killera:

[media=]

Dzwięk jest o wiele lepszy na żywo, nie ma porównania z filmem. Dźwięk wydechu jest głęboki, bassowy.

Podsumowując, myślę, że wydech jest warty swojej ceny. Jakość wykonania jest rewelacyjna. Skuter brzmi bardzo ładnie. Wygląd skutera wg mnie też się poprawił. Wydech bardzo pasuje do całości (szczególnie czarna końcówka wykonana z technopolimeru - tak w ogóle to nie nagrzewa się). Na początku wydech wydawał się za głośny (z dB killerem), ale po kilkuset kilometrach się przyzwyczaiłem i jestem bardzo zadowolony. Przejazd w centrum między budynkami i odkręcanie manetki daje dużą frajdę :) dB killera zdjąłem na chwilę, ale dźwięk mnie przeraził. Był zbyt głośny. Na razie jeżdżę z dB killerem. Podejrzewam, że do czasu :)

Kolejnym plusem jest to, że kierowcy aut mnie lepiej słyszą, a co za tym idzie zwracaja bardziej uwagę np. w czasie przeciskania się w korku. Polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad zmianą wydechu. Naprawdę warto tyle wydać. Satysfakcja gwarantowana.

Aaaa i pewnie ktoś zapyta o poprawę osiągów... ja nie zauważyłem.

Pozdrawiam

yaszczi

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podobnie jak w korespondencji prywatnej, dzięki za filmiki! Sprzęt chodzi rewelacyjnie a to tylko 250tka! Wspaniale - od jakiegoś czasu jestem fanem Leo SBK :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Witam,

Chcę zakupic Yamahe x-max 250, model sprzed liftu, czy wiecie może czy ma ktoś do sprzedaży?

Pozdrawiam

Urzekła mnie Twoja historia

10% i 3 dni na zapoznanie się ze wszystkimi działami forum

kisiel

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...