Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Europa płd. czerwiec 2013


RONIN

Rekomendowane odpowiedzi

Na fali bankructw polskich biur podróży wpadliśmy razem z moim plecaczkiem na pomysł spędzenia przyszłorocznych wakacji podróżując po europie skuterem. Ponieważ europa długa i szeroka chcemy na to poświęcić cały czerwiec. Powstał już mały szkic wyjazdu.

1.Szwajcaria - jez. Bodeńskie

2.Południe Francji

3.Wybrzeżem do Włoch i około 2 tygodni odpoczynku w Toskanii, oczywiście ze zwiedzaniem ( bankowo musi być Rzym )

4.Powrót najchętniej przez Alpy Austryjackie, ale może też być inaczej.

Może komuś się spodoba pomysł i będzie chciał dołączyć. Termin niby odległy ale długość wyjazdu wymaga dużego wyprzedzenia w planowaniu, więc wstawiam już teraz.

Bardzo będę również wdzięczny za wszelkiego rodzaju rady i informacje dotyczące noclegów i ciekawych miejsc do zwiedzania.

.

.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • RONIN

    69

  • helmutek76

    7

  • smarciu

    7

  • ZYBEX

    5

Top użytkownicy w tym temacie

wstępnie ja bym się pisał niebawem zmieniam maszynę na Atlantic 500 lub Scarabeo 500 ew chodzi mi po głowie moto w stylu scrambler

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo ciekawy pomysl.

Ja ze swojej strony bardzo chetnie przylacze sie to czesci przejazdowej po Europie (do dyspozycji okolo 14 dni).

Jak rozumiem kwestia otwarta.

Odnośnik do komentarza

Przyznam sie, ze od dawna fascynowaly mnie opisy i podroze innych. Czas zamienic marzenia w czyn. Wczesniej po prostu nie bylo mozliwosci....

Sezon jeszcze sie nie skonczyl wiec bedzie czas aby przygotowac siebie i maszyne do dluzszych eskapad.

Czy nastawiacie sie na noclegi na polach kempingowych (namiot) czy nocowanie na "dziko"?

Odnośnik do komentarza

Helmutek76, namiot bierzemy z dwóch powodów: 1 to czasem będą spontaniczne noclegi jak gdzieś nam się spodoba, 2 nie wiem czy we francji i szwajcarii znajdzie się coś w rozsądnej cenie, poza tym my będziemy cały miesiąc w drodze więc czasem na noclegu trzeba będzie zaoszczędzić. A co do Hiszpanii i Portugalii to też myślimy o tym kierunku, ale obawiam się, że jak dotrzemy do Portugalii to może zabraknąć czasu na Toskanię, a poza tym moje Słońce z Portugalii z własnej woli nie będzię chciało wrócić ;-)

Odnośnik do komentarza

Polecam ręczniki z mikrowłókna w TKmaxx, są teraz w promo za 25zł/szt, 120x90cm, a po złożeniu puszka coli 0,33 :msn-cry: kupiłem dwa, rewelacja. Poza sezonem dobre na basen :D Polecam tez torbę przekrokową 50L ładnie dociąża przód i jest pojemna - oryginalny produkt Aprilii. Nie wiem jak będzie wyglądał mój kalendarz na przyszły rok, ale jak bym miał miejsce, to bym chętnie dołączył, w mojej Apce jest 144L poj bagazowej ;) w sam raz na taki wyjazd (przekrok, podkanapnik plus kufer). Udanego składania sprzętu i koniecznie pochwal się co tam naskładałeś :) Wrzuć proszę przykładową trasę to będzie łatwiej podliczyć budżet :)

Odnośnik do komentarza

tak sobie myślę, żeby torbę przekrokową uszyć na wymiar, ręczniki już kupiłem w go sport, mam też sakwy 2x30l, kufer 46, pod kanapą nie mam pojęcia ile ma litrów, ale to i tak nie za wiele jak na dwie osoby na miesiąc ;-). Trasa to będzie taki mały spontan, w zimowe wieczory poczytam dokładnie relacje z wyjazdów burgmaniaków i coś ułożę.

Odnośnik do komentarza

Miesiąc czasu to jest już konkretna wyprawa :clapping: Może pogadać z kimś kto zaliczył taki event i ściągnoć trochę wiedzy? Uszycie torby do Beo może sie okazać lepsze niż zakup gotowca. Można dodać boczne kieszenie, na napoje np. Zamiast mapnika na górną część dac dodatkową wpinaną na zamek (lub inną "szybkozłączkę", rzep plus dwie napy) torbę na rzeczy, które się nie zostawia daleko (portfel, tel, mały aparat foto). Zaplanować mocowania do elementów konstrukcyjnych moto (w Atlanticu jest dopięcie do wanny). Dać jakaś siateczkową, wypinaną kieszeń wewnętrzną na mniejsze rzeczy i dużą niedzieloną wewnętrzną przestrzeń na graty.

Quick look:

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?190330-Just-got-my-Aprilia-Tunnel-bag! ta większa jest taka sama jak moja do Atlantica (ok.300zł)

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=376330 mocowanie na Beo,

Kilka patentów przydatnych w podróży na Beo (zdjęcia są też na dole strony, przewijka): http://www.jsiinc.com/htdocs/myscooter.htm

Udanego planowania.

Muszę w takim razie pomysleć nad przygotowaniem mojej Apki, jakbym miał z plecaczkową gdzies dalej jechać. W tym momencie mam 144L przestrzeni bagazowej (kufer 47, pod kanapą 47, przekrok 50L), sakwy boczne poszerzyłyby mi Apke nadmiernie więc może coś jeszcze na torbę przekrokowa wymyslę lub pod kufer centralny, ciekawe samodziełki: http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?88372-Custom-Made-Tunnel-and-Rear-Bags.

Odnośnik do komentarza

znajomi z Łodzi byli w maju w Austrii na skuterach zwiedzali Alpy, więc pierwszy odcinek jazdy będę miał obcykany ;-) a dalej to już będzie prawdziwy spontan

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Z torbą przekrokową musisz uważać, aby twoje nogi podczas jazdy nie były ułożone w V , jest to bardzo niewygodna pozycja podczas jazdy. Nogi same rozchylają się na zewnątrz i nie za bardzo jest to jak poprawić. Według moich spostrzeżeń torba przekrokowa powinna mieć szerokość tunelu nad którym jest montowana.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Chodzi mi oto aby torba przekrokowa nie była szersza niż, sam przekrok. Ja mam torbę przekrokową odrobinę szerszą i podczas dłuższej jazdy, muszę mocno ściskać kolana do środka,ponieważ rozmiar torby wymusza pozycję V.A takie ustawienie na dłuższą metę jest męczące dla nóg.

P1090417.JPG?gl=PL

Widzicie na fotce jak torba przedostaje się na obszar dla nóg. Wystarczy że będzie trochę zabierała miejsca przeznaczonego na nogi a podróż stanie się niekomfortowa. Mam nadzieję że teraz już wiecie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza

W Apce jest miejsce na nogi tylko muszę przyjąć pozycję krzesełkową, wówczas kolana mam bliżej siebie, a torba się mieści. Jak wyciągne nogi do przodu to i tak mam lekko w "V". Torba oryginalna ma kształt właśnie litery V patrząc z góry, mam wrażenie, że dokładnie wypełnia dostepne miejsce w przekroku nie zmniejszając komfortu jazdy (pojemność 50L). W czasie jazdy dotykam lekko kolanami, ale nie zauważylem, zeby mnie jakoś bolały nogi, może bardziej wystajace torby powoduja wymuszona pozycję i wtedy to napewno kolana i biodra mogą się męczyć. Dzięki za przestrogę.

7912247032_27942ff2dc.jpg

Untitled by smarciu, on Flickr

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

W Apce jest miejsce na nogi tylko muszę przyjąć pozycję krzesełkową, wówczas kolana mam bliżej siebie, a torba się mieści. Jak wyciągne nogi do przodu to i tak mam lekko w "V". Torba oryginalna ma kształt właśnie litery V patrząc z góry, mam wrażenie, że dokładnie wypełnia dostepne miejsce w przekroku nie zmniejszając komfortu jazdy (pojemność 50L). W czasie jazdy dotykam lekko kolanami, ale nie zauważylem, zeby mnie jakoś bolały nogi, może bardziej wystajace torby powoduja wymuszona pozycję i wtedy to napewno kolana i biodra mogą się męczyć. Dzięki za przestrogę.

7912247032_27942ff2dc.jpg

Untitled by smarciu, on Flickr

A widzisz kolego, u ciebie ta torba jest dedykowana do tego właśnie skutera. I tu przy siedzisku jest węższa i rozszerza się ku kierownicy co rzeczywiście wymusza naturalne ułożenie nóg. Takie rozwiązanie jest ok.

Odnośnik do komentarza

w ostatni weekend bylem na malej wycieczce mianowicie nad jeziorem Bracciano.Fajnie, polecam moze byc dobra i dosc tania baza na wypady do Rzymu -30 km oraz na zwiedzanie wybrzeza morza srodziemnego.Znalazlem to Camping Roma Flash.Pole namiotowe ,domki z ac ,basen, polorzenie nad samym jeziorem. a to strona : www.romaflash.it

Odnośnik do komentarza

Macieju, Dzieki za dzisiejsze spotkanie oraz informacje o planowanej podróży. Oboje jesteśmy zdecydowani na podróż z Wami. Trudno w tej chwili zaplanować dokładnie ile czasu spedzimy razem na szlaku.

Wszystko bedzie się zapewne klarować tuż przed wyjazdem.

Mam nadzieje, ze uda nam sie jeszcze spotkać przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

odświeżam temat, bo zostało już niecałe pięc miesięcy, pod wpływem ciekawych opowieści o wyprawach do Montenegro po zwiedzaniu Rzymu planujemy promem udać się bezpośrednio do Czarnogóry i dopiero stamtąd powrót do Polski

Odnośnik do komentarza

umiesil bys albo slad na maps.google lub podal plan ramowy podrozy gdzie i kiedy bedziesz... moze latwiej bedzie sie "przykleic" na czesc podrozy....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...