Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ciekawa Honda


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie (pewnie Mariusz wie) jaki to model Hondy?

IMG_3787.JPG

Spotkana po drugiej stronie Świata. Bardzo ładna konstrukcja. Jej nazwa modelu spowodowała przykurcz moich kolan.

A tu jeszcze inna ciekawostka. Fajna, mała i na pedały.

IMG_3780.JPG

Odnośnik do komentarza

Ta pierwsza fota to chyba Honda Giorno Retro u nas też można coś takiego nabyć http://moto.allegro.pl/honda-giorno-retro-super-modny-vino-shadow-vespa-i2552165995.html

A druga to jakiś wynalazek rodem z Chin - ciekawa propozycja w dobie kryzysu paliwowego - jak zabraknie wachy pojazd napędza siła mięśni.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś wie (...) jaki to model Hondy?(...)

Jej nazwa modelu spowodowała przykurcz moich kolan.

(...)

Flyman, to wiesz jaki to model, czy nie? Zapodaj nazwę to może i ja kolana przykurczę

EDIT-OK, dzięki, spóźnieniłem się z postem-hmm, kolana ani drgnęły ... tzn -moje nie drgnęły, a Ani nie znam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

W Tajlandii taka Honda (górne zdjęcie) to Honda Scoopy. Jeździłem, bardzo fajna maszynka, 125ccm, waży pewnie z 80kg.

macau-scootergirl05a.JPG

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Scoopy to nazwa obowiązująca na rynkach dalekowschodnich.

Za skuterem, który pokazałeś stoi auto, które zalatuje mi Kanadą... a ile dobrze kojarzę ten model w Kanadzie nazywany był Jazz.

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że doskonale się znam na... ludziach. Gdyby nasi olimpijczycy, tak spełniali oczekiwania, jak Mariusz, to byśmy mieli 30 medali.

IMG_3788.JPG

Tak, tak, to wszystkim znana Jazz. Jakby tak sobie zamówić, u sprzedawcy w Kanadzie, taką maszynkę przez telefon, to można otrzymać zupełnie inny towar.

PS. Smoku, Twoja też ładna :-)

PS2. Lucjan, co do drugiego pojazdu, nie mam pewności, ale tam chyba nie może zabraknąć wachy :-)) Ale może zabraknąć voltów i pedały też ratują życie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak, tak, to wszystkim znana Jazz. Jakby tak sobie zamówić, u sprzedawcy w Kanadzie, taką maszynkę przez telefon, to można otrzymać zupełnie inny towar.

Np. może przyjść tez samochód Honda Jazz :)

Ogólnie Honda ma tylko sobie znaną filozofię nazewnictwa, która do mnie nie specjalnie przemawia. Po co dublować nazwy w różnych modelach 4oo/ 2oo czy moto/ maxi skuter ... i to nawet na tych samych kontynentach? Jeśli zaczniemy analizować nazwy na różnych kontynentach to pojawi się wtedy totalny miszmaszo- chaos. Po co nowy maxi skuter nazywać "Integra" skoro ta nazwa kojarzy się wielu (mi także) z Integrą TypeR? :clapping: Dopiero użycie pełnej nazwy NC 700 Integra precyzuje o co dokładnie chodzi. Podobnie jest w przypadku Jazz z Kanady... jest to Honda CHF50 ale potocznie jest to Jazz, co może wprowadzać w błąd.

Przy okazji tematu rzućmy kolejną (bardzo prostą) zagadkę.

Znawcy Zacnych powinni trafić momentalnie bez namysłu :)

Jak się nazywa ten motocykl?

hondajaka.jpg

Odnośnik do komentarza

Pamietam jak pierwszy raz pojechałem do serwisu Hondy z SW 600 (pierwszym które miałem) po filtry i powiedziałem że rocznik 2002 - odpowiedż była to niemożliwe w tym roku silwera już nie produkowali. Dopiero jak podałem FJS 600 Skuter to znaleźli co trzeba

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bingo! :clapping:

No i właśnie to jest kolejny dowód na to o czym wspomniałem wcześniej...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ja ostatnio wracając z Jamnej miałem przyjemność dosiadać takiegorumaka. Właściciel zdaje się podał nazwę dwu członową.

https://picasaweb.google.com/110361201732288322555/Jamna2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI2A4-iX7Jyvag&feat=directlink&gsessionid=OXPBs9PM0KHLhxVx6wEnWQ#5773430835834623906

ps. z racji nie umienia wstawiania zdjęć podaje link ku niemu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Co prawda kierownik ciut mniejszy ode mnie ale za to twierdził, że jeździ razem z dziewczyną.....są na to świadkowie :fireman2:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • Sympatycy

Np. może przyjść tez samochód Honda Jazz :)

Ogólnie Honda ma tylko sobie znaną filozofię nazewnictwa, która do mnie nie specjalnie przemawia. Po co dublować nazwy w różnych modelach 4oo/ 2oo czy moto/ maxi skuter ... i to nawet na tych samych kontynentach? Jeśli zaczniemy analizować nazwy na różnych kontynentach to pojawi się wtedy totalny miszmaszo- chaos. Po co nowy maxi skuter nazywać "Integra" skoro ta nazwa kojarzy się wielu (mi także) z Integrą TypeR? :) Dopiero użycie pełnej nazwy NC 700 Integra precyzuje o co dokładnie chodzi. Podobnie jest w przypadku Jazz z Kanady... jest to Honda CHF50 ale potocznie jest to Jazz, co może wprowadzać w błąd.

Co do filozofii nazewnictwa Hondy, to w pełni zgadzam się z MariuszBurgi. Najlepszym właśnie przykładem jest JAZZ...

Poniżej również skuter Hondy NSS250 występującej na rynkach europejskich o nazwie JAZZ, na rynku amerykańskim REFLEX,na rynku japońskim FORZA

nss250yay1a1a33forzafor.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...