Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przyspieszenie - mierzył ktoś


greegi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy YP400.

Mierzyliście przyspieszenie do 100km/h?

Według tej strony http://www.hondacx650c.republika.pl/Testy/500.htm wychodzi, że rozpędzenie do setki zajmuje 7,5s

Mam jednak wrażenie, że trochę więcej. Ale może zależy to od masy kierownika... ?

No i pytanie o jakich 100km/h mówimy- licznikowe czy "prawdziwe"?

Odnośnik do komentarza

Majesty 400 7,5s./100? Chyba po wsadzeniu silnika z T-maxa... Jak miałem YP 400 to nie mierzyłem przyspieszenia ale przesiadając się na obecnego Downtowna 300i, w którym to zmierzyłem i po modyfikacjach mam około 7s., to Majesty wg mnie ma nie mniej niż 9-10s. Różnica jest porażająca. Mam aplikację w telefonie, więc można kiedyś zmierzyć. Generalnie przyspieszenie mierzy się chyba do prędkości licznikowej.

Majesty 400 jest bardzo elastyczna w zakresie 80-130km/h ale sprinterem (podobnie jak Burger 400) zdecydowanie nie jest.

Odnośnik do komentarza

Dlatego mnie to zdziwiło. Bo ostatnio tak "oszacowałem" i wyszlo mi cos kolo 10s.

Metoda szacowania bardzo prosta - liczenie sto dwadziescie jeden, sto dwadziescia dwa, ... :fireman2:

I stad moje pytanie do was.

PS.

Jaka masz aplikacje w telefonie?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Na stronie głównej przy teście Artixa i Mariusza jest następujące info: Przyspieszenie od 0-100 – 11 sek.

Może to być prawda.

Odnośnik do komentarza

10-11 sekund to realny czas. Aplikacja na telefon to na przykład RaceChrono. Do wyników z takiej aplikacji radzę podchodzić z odpowiednią rezerwą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...