Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rugia sierpień 2012


Wodzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wraz z forumowym kolegą wojtazzz75 (Yamaha T-max 500) planujemy w dniach 15-19 sierpnia zwiedzić największą niemiecką wyspę - Rugia, która obfituje w ciekawe nadmorskie krajobrazy, liczne rezerwaty przyrody i zróżnicowaną linię brzegową.

Planujemy 15 sierpnia (środa) wyjechać z Bydgoszczy i dotrzeć do Świnoujścia lub Międzyzdrojów gdzie zamawiamy nocleg na 4 dni. Na drugi dzień rano przejeżdżamy przez granicę w Świnoujściu i po około 2 godzinach wjeżdżamy mostem mającym ponad 2 km na wyspę. Tam cały dzień objazdówki i wieczorem wracamy ponownie na miejsce noclegu w PL. Dwa kolejne dni (piątek i sobota) spędzamy już leniuchując na plaży lub zwiedzając okoliczne atrakcje. Ostatniego dnia (niedziela) powrót do domu.

Środa 15 sierpnia jest dniem wolnym, więc aby udać się w tą podróż wystarczy wziąć 2 dni wolnego.

W towarzystwie Burgmanii jesteśmy raczej małoletni :) więc szukamy osób "under 40" chętnych do przyłączenia się :)

Dystans całkowity (w obie strony, z Bydgoszczy) to około 1000 km.

Rugia:

240px-Satellite_Image_of_Ruegen.jpg

128396_niemcy_rugia_nationalpark_jasmund.jpg

sellin+molo+balt+(3).jpg

Mapa trasy:

http://maps.google.p...a=1,2,3&t=m&z=8

Opis podobnej wyprawy:

http://moto-turysta....010/07.2010.pdf

Odnośnik do komentarza

hej , ja ruszam we dwie osoby 17-18 sierpień start z Warszawy przez , Płock , Włocławek ,Kołobrzeg ( pierwszy nocleg ) Uznam , Wolin, Rugia ( kolejny nocleg ) zostaniemy pewnie kilka dni na wyspie zwiedzając całe wybrzeże aż po Rostock ( tam możliwy nocleg ) następnie wracamy wybrzeżem aż do trójmiasta przez Kaszuby Ostródę do Warszawy mamy na to 14 dni. Z nami raczej ciężko będzie jechać bo 2 osoby na 125 z cała masą bagaży ( namiot itp ) 70-80 km/h . Nastawiamy się na spanie na dziko ew tańszy kemping , jeżeli pogoda będzie słaba bierzemy kwatery .

nasza wyprawa będzie liczyć 2500-3000 tyś km , swoją drogą ubiegłeś mnie o kilka minut z założeniem wątku :), zwracam się do forumowiczów ktoś był jakieś doświadczenia ( spanie na dziko ) co warto zobaczyć w tej części Niemiec etc.

Odnośnik do komentarza

nie wieżę nikt nie był na wyspie Rugia ???

Był i to nie raz :). A na wieżę nie chodzę ;).

@Wodzu: Nie odzywałem się w temacie dla "under 40" :clapping: . Może przez przypadek zobaczymy się w M-zdrojach, jeżdżę żołtym Tmaxem i słychać go z daleka... :clapping: .

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • Klubowicze

nie wierzę nikt nie był na wyspie Rugia ???

Cholerka, akurat byłem na urlopie, kiedy to pisałeś... Umknął mi ten wątek.

Ja jestem fanem Rugii i okolic trochę bardziej na zachód: Darß, Zingst, Fischland.

4b9aef5d.jpg

290dc7d2.jpg

42daa194.jpg

Ale chyba już za późno na porady... :clapping: Masz jakieś fotki z wyprawy? Wodzu, a Ty? Dajcie jakąś relację!

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...