Skocz do zawartości
Forum Burgmania

płatne drogi w Austrii


adams

Rekomendowane odpowiedzi

Czy drogi ekspresowe oznaczone stosownym znakiem w Austrii są płatne (czy trzeba na nie winietę) ? Pytam chociaż byłem w zeszłym roku i jechałem bez winiety i 'nic mi sie nie stało'. Na granicy austriacko szwajcarskiej powiedziano mi, że tylko autostrady są płatne.

Odnośnik do komentarza

Nie do końca... Na niektórych drogach szybkiego ruchu też wymagane jest posiadanie winiety.

Pełny wykaz tutaj... http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html

Albo tutaj - z mapką poglądową http://www.skionline.pl/stacje/?co=samochod&co2=teksty&id_newsa=133

No i oczywiście niektóre odcinki są płatne ekstra poza winietą (np.Brenner).

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pytam chociaż byłem w zeszłym roku i jechałem bez winiety i 'nic mi sie nie stało'. Na granicy austriacko szwajcarskiej powiedziano mi, że tylko autostrady są płatne.

Jeśli będziesz miał szczęście to i na autostradach nic ci się nie stanie bez winiety... ale jeśli będziesz miał pecha (o to nie trudno) to będzie bolało :fireman2:

Jeżdżąc typowymi "landstrassami" winieta oczywiście nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Z wyprawy do Chorwacji powstał mi taki cennik opłat:

Koszt winiet na samochód to:

Słowacja i Austria ( wykupione w Polsce na granicy na 14 dni)-164,00 zł

Słowenia – 15 Euro x 2 - tu uwaga w Słowenii mają winiety na 7, 10 dni potem miesiąc. Na granicy sprawdzają tylko ważność winiet, dlatego najlepiej kupować wjeżdżając i wyjeżdżając na 7 dni, chyba, że pobyt jest krótszy niż 14 dni.

W Chorwacji koszt za przejazd w jedną stronę to 172 kuny ( około 400 km). Tu nie wykupuje się winiet tylko płaci na bramce przy zjeździe z autostrady (w weekendy kilkukilometrowe kolejki do punktu poboru opłat).

Koszty winiet na motocykl/skuter::

Słowacja – bez opłat

Austria – 4,5 Euro o ile pamiętam 7 lub 10 dni

Słowenia – 7 Euro podobnie jak w Austri 7 lub 10 dni

Chorwacja około 100 kun ( za 400 km )

Jeśli wybierasz się tylko do Austrii to koszt autostrady na skuter nie jest wygórowany :) i masz spokój

Odnośnik do komentarza

Absolutnie nie interesują mnie autostrady i ekspresówki bo jeżdżę z natury powoli (ok. 50 km/h) i często zatrzymuję się by robić zdjęcia.

Czechy też mają zdaje się autostrady darmowe dla motocykli.

O drogach extra płatnych wiem, chodziło mi o ekspresówki, ale drogi płatne (i tunele) zdaje się są oznakowane tak jak autostrady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...