Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Akcja policyjna - kontrole


greegi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś jest jakiś ruch w kontrolach drogowych. Są szczególnie nastawieni na motocylistów. Sprawdzają głóenie tylko uprawnienia i trzeźwość.

W drodze do pracy zdążyłem dwa razy dmuchać :blush:

To były moje pierwsze dwa razy a już parę wiosen mam...

W sumie popieram takie akcje. A jak wam dziś się jechało?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • greegi

    3

  • Arkadiusz

    3

  • Bosy

    3

  • MartinT

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Ja dziś akurat samochodem, ale nie widziałem na ulicy ani jednego patrolu (a mam na nich alergię :blush: ).

Napisz, gdzie dziś stali/stoją i Cię sprawdzali?

Odnośnik do komentarza

Nie stwierdziłem dzisiaj zwiększonej aktywności "niebieskich"...

Za to ździebełko zmokłem.

Ale chyba czasem robia takie akcje. Pamiętam na koniec poprzedniego sezonu zrobili akcje "dmuchaj i jedź" na Powązkowskiej, to pan policjant wyłuskał mnie z wewnętrznego pasa, zatrzymując cały ruch :blush:. Taki był zawzięty na jednoślad...

Odnośnik do komentarza

Ostatnimi czasy sprawdzają uprawnienia na 2oo

Mnie w tym sezonie zatrzymali już 4 razy i zawsze tylko chcą uprawnienia i dowód do kontroli raz nawet puścili a przeglądu nie miałem.

Ale jak rozmawiam z wieloma osobami jeżdżącymi motocyklami to wszyscy stwierdzają ze zwiększyły się kontrole 2oo i głównie są nastawieni na uprawnienia

Odnośnik do komentarza

dziś było spokojnie :blush: ale w zeszłym tygodniu na dźwigowej dmuchałem dwa razy. Najlepsze było to że dmuchali wszyscy czyli był mały korek ale popieram akcje w 100 %.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dziś na Wale Miedzeszyńskim wysyp mundurowych na motorach, ale kontrolowali wszystkich użytkowników chyba pod kontem prędkości :blush: . Ponieważ miałam osobistą motorową asystę z tyłu 400, to bardzo grzecznie jechałam.

Obserwuje od jakiegoś czasu, że patrole motorowe pojawiają się tam regularnie co 2-3 dni w ilości minimum czterech 200 :msn-cry:

Odnośnik do komentarza

To że sprawdzają to PLUS dla nich. Dotyczy to zwłaszcza trzeźwości.

W tym tygodniu miałem spoko ale w zeszłym dmuchałem kilka razy ;) zaczynając od Warszawy a na Radzyniu Chełmskim kończąc.

W zeszłym roku miałem siedmio-dniówkę. Zawsze ten sam i w tym samym miejscu - uparciuch jeden. Zastanawiałem się nawet czy nie założyć i wyeksponować mu obrączki. Najbardziej rozbawiał mnie jednak fakt pokazywania prawa jazdy. Swoją drogą ciekawe ilu facetów jeździ na Hondzie Jazz w grudniu? Może było ich co niemiara i się pogubił?

No nic ... Było minęło.

Pozdrawiam ...

PJS

Odnośnik do komentarza

Też dziś dmuchałem rano, po dmuchnięciu i pokazaniu prawka podziękował i puścili dalej.

Trasa z Konstancina na Wilanów, zakręt za stacją.

Odnośnik do komentarza

Sądząc po wypowiedziach kolegów z różnych części Warszawy i spoza, chyba rzeczywiście się niebiescy uaktywnili w wielu miejscach... I rzeczywiście celują szczególnie w dwukółki...

Odnośnik do komentarza

Jest tak dokładnie. Wyraźnie to powiedział pierwszy policjant który mnie kontrolował.

Mają losowe kontrole aut, a przede wszystkim 2oo

Odnośnik do komentarza

To że sprawdzają to PLUS dla nich. Dotyczy to zwłaszcza trzeźwości.

W tym tygodniu miałem spoko ale w zeszłym dmuchałem kilka razy :wink1: zaczynając od Warszawy a na Radzyniu Chełmskim kończąc.

W zeszłym roku miałem siedmio-dniówkę. Zawsze ten sam i w tym samym miejscu - uparciuch jeden. Zastanawiałem się nawet czy nie założyć i wyeksponować mu obrączki. Najbardziej rozbawiał mnie jednak fakt pokazywania prawa jazdy. Swoją drogą ciekawe ilu facetów jeździ na Hondzie Jazz w grudniu? Może było ich co niemiara i się pogubił?

No nic ... Było minęło.

Pozdrawiam ...

PJS

Coś mi się wydaje ze kontrolowali cię tak często bo nie wierzyli ze w grudniu nic na rozgrzewkę nie bierzesz :notworthy:

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj na Wale nie widziałem żadnych Miśków, no chyba, że nie zauważyłem bo strasznie zaspany jechałem ... :)

Potwierdzam :) Od Przewodowej do TŁ czysto i pusto. A zaspany nie byłem...

Pzdr.

M.

Odnośnik do komentarza

wylot z Konstancina J i w Gorze Kalwarii

x 2 proszę - kontrola już za Konstancinem. Jechałem zgodnie z wszystkimi, więc typowa kontrola. Dmuchanie plus dokumenty - uprawnienia.

Przypadek sprzed tygodnia bądź dwóch. Jedziemy z kolegą z Białobrzeg krajową 7mką. Toczymy się 100km/h, jednym z wjazdów pojawia się Ducato, jadą za nimi minutę i za chwilę "dyskoteka" za nami - oficjalny powód kontroli? Jeśli jedzie min. dwóch lub więcej to jest ogromne podejrzenie, że choć jeden nie ma uprawnień. Nawet przyznali, że bodajze 1 na 10 kontroli brakuje uprawnień :clapping:

Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie specjalną rurkę do kasku dostawić żeby ciągle nie ściągać kasku :confused:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Popieram akcje sprawdzania lejcy jak i trzezwosci :) a co do kontroli,to czesto gesto sa "chlopcy" w Al.Jerozolimskich na wysokosci Leroy Merlin...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Codziennie jezdze obok "Liroya" i nie wiedzialem :helpsmilie: moze nie trafiam i dobrze bo szkoda czasu. Prawko jest, pijany nie wracam wiec nie ma sie czego bac. Hurtowe sprawdzanie trzezwosci bylo kiedys zima na swiatlach przed placem Zawiszy, wkladali urzadzenie do auta zielone jedziesz dalej, czerwone dmuchasz na poboczu i caly korek sprawdzali w chwile. Jak dla mnie czesciej takie akcje powinny byc przeprowadzane.

A ilosc posiadania prawka kat A na 10 kontroli tylko 1 nie ma hmm myslalem ze wiecej jezdzi bez, nie jest tak zle.

Odnośnik do komentarza

Wszytko fajnie ale z tego co czytam kontrole ograniczają się do sprawdzania uprawnień oraz ew spożycia a co z kradzionymi sprzętami ? Na skutery jest coraz większy popyt i wcześniej czy później kradzieży będzie coraz więcej, mogę się założyć że gdybym np miał te same tablice w dowodzie a skuter inny lecz tej samej marki Panowie P. nie zorientowali by się i puścili mnie dalej. Obserwuję również mocno podrasowane 50-tki które mocno przekraczają obowiązujące przepisy , sam nie jestem święty ale staram się nie przekraczać pewnych granic.

Odnośnik do komentarza

Na skutery jest coraz większy popyt i wcześniej czy później kradzieży będzie coraz więcej, mogę się założyć że gdybym np miał te same tablice w dowodzie a skuter inny lecz tej samej marki Panowie P. nie zorientowali by się i puścili mnie dalej.

Tomek, dobrze prawisz, ale uwierz mi jak by sprawdzali, czy kradziony czy nie, to ludzie by się do pracy spóźniali. :helpsmilie: Przy takich akcjach masowych, nie ma szans na coś takiego.

Odnośnik do komentarza

Coś słyszałem od znajomego pracującego w policji, że mają kupić kilka "rolek" do sprawdzania prędkości skuterów 50ccm.

Jednak pewnie jak już zakupią to nagle wszyscy pokupują sobie "pstryczki" ograniczające prędkość skutera na czas przeglądu czy kontroli policyjnej.

Cóż - Polak potrafi...

Odnośnik do komentarza

mają kupić kilka "rolek" do sprawdzania prędkości skuterów 50ccm.

tylko jak takie sprawdzenie bez oporu powietrza i masy jadącego ma się do prawdziwej prędkości w czasie jazdy ?

Odnośnik do komentarza

tylko jak takie sprawdzenie bez oporu powietrza i masy jadącego ma się do prawdziwej prędkości w czasie jazdy ?

Seryjna zablokowana jednostka czy z kierowcą czy bez wyciąga tyle samo - przynajmniej powinna, dlatego rolki kontrolne, dość popularne na zachodzie to jedyna opcja na sprawdzenie 50ccm.

Choć osobiście nie jestem zwolennikiem trzepania 50ccm bo sam jestem miłosnikiem tuningu 50ccm. Problem w tym, że blokada do 45km/h w większym mieście to zabójstwo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...