Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Sopot - szukam noclegu :)


Kubo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Heja.

Jak w temacie.

Wybieram się 20'go (piątek) do Sopotu na moto i jest plan, by zostac tam do 23'go (Poniedziałek).

Znajomi juz znaleźli 'noclegownię' na ul. armii krajowej 9. Niestety za późno się zdecydowałem i nie ma już tam dla Mnie miejsca.

Stąd pytanie do Was.

Czy ktoś ma może w w/w okolicy swój, albo jakiś znajomy pensjonat, czy cokolwiek, gdzie mógłbym popytać o nocleg?

Mile widziane propozycje, gdzie np. mógłbym przenocować taniej :> niż nieznajomy-Kowalski ;)

Tremin, tak jak pisałem 20-23Lipiec. 1-Osoba (czyli ja, we własnej osobie).

Byłbym wdzięczny za wszelaką pomoc i info z Waszej strony :)

Pozdrowionka tymczasem...

K.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dziękuję Ci bardzo Pawełku. Na razie jak widzisz tylko Ty odpowiedziałeś :) A że ostatnimi czasy krucho u Mnie z kasą, to szukam, czy coś się nie uda taniej znaleźć, bo chciałbym choć na te kilka dni wyrwać się z firmy...

Dzięki z góry za wszelkie info pomocne :msn-cry:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Sympatycy

Dzięki serdeczne wszystkim, którzy temat przeczytali i nic nie pomogli. Rozumiem, że nie ma na pomorzu osoby, która zna kogokolwiek wynajmującego pokoje/apartamenty w Sopocie. Bo przecież na Burgmaniaków zawsze można liczyć, więc innej opcji nie dopuszczam... :)

Tymczasem...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kubo... Jedyne co mogę napisać to, że nie w każdym regionie spotkasz się z tak mało spontaniczną reakcją :) na potrzebę pomocy :)

Głowa do góry i do zobaczenia !OKK

Odnośnik do komentarza

To co mamy spontanicznie pisać bzdety?

Od urodzenia mieszkam w Gdańsku i nie znam nikogo wynajmującego cokolwiek. Miasto jak każde inne. To nie Łeba czy zakopane, że na co drugim rogu ktoś wynajmuje pokoje. Zaglądamy tutaj i jeśli nikt więcej się nie odezwał, znaczy że nic do powiedzenia w temacie nie miał. Nie posądzajcie zaraz o brak reakcji, złą wolę czy co tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Kubo... Jedyne co mogę napisać to, że nie w każdym regionie spotkasz się z tak mało spontaniczną reakcją :msn-cry: na potrzebę pomocy :helpsmilie:

Głowa do góry i do zobaczenia !OKK

Ja powiem tak: Znajdź tu człowieku jakiś "apartament" w dobrej cenie z dnia na dzień w sezonie, (jeśli nawet Armii Krajowej (10 km od "morza") zajęte :kwasny: )...

Sprawdziłem moje znane miejsca (2 szt) i NIC nie znalazłem - więc też (jak Emge) nic nie napisałem...

U siebie bym przenocował, ale miałem kupę gości na przyjęciu urodzinowym Syna...

i tyle... ale żeby się zaraz "obrażać" za brak odpowiedzi ??

ps. Mam nadzieję, że jednak coś znalazłeś... !piwko

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Panowie, napisałem odpowiednio wcześniej (ponad tydzień) aby właśnie się zorientować, czy ktokolwiek jest w stanie cokolwiek zalatwić. Nie liczyłem, że przenocuje za darmola... Baaa... Chciałem po prostu zostawić pieniążki u kogoś 'znajomego' skoro tak czy siak tam jechałem.

Znaleźć nocleg, znalazłem... Kilka telefonów, wszystko gdzie dzwoniłem mieli wolne w tym terminie, ale szukałem jak najbliżej znajomych i znalazłem 2-domy dalej.

To co wyżej napisałem, bo nie powiem liczyłem na jakikolwiek odzew, nawet Martin taki w stylu 'szukałem ale niestety Kubo', cobym wiedział że nie zostałem olany.

A tu nic... Jedynie Pawełneos cokolwiek się zaoferowal, ale z Nim to wiedziałem że zawsze sie udziela...

Mogłem dzwonić po Was pokolei, bo przecież numery jakieś mam, ale sprawa nie była tak strasznie ważna, coby osobiście dupy telefonami zawracać.

Nie obrażam się, ale nie mogłem sytuacji zostawić bez echa, bo nie podobalo Mi się to po prostu. Nie należę do ludzi, którzy tylko pokatnie wyrażają swoje zdanie, OT co. Wolę wyrazić je publicznie, co uczyniłem.

Tyle w temacie.

Powodzenia :helpsmilie:

Odnośnik do komentarza

Kolego z całym szacunkiem do Ciebie czego oczekiwałeś? Ci którzy pisali widocznie mieli czas i możliwosći polecenia jakiegos miejsca. nie każdy zna takie miejsca i poprostu nic nie pisze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

(...) Czy ktoś ma może w w/w okolicy swój, albo jakiś znajomy pensjonat, czy cokolwiek, gdzie mógłbym popytać o nocleg?(...)

Dzięki serdeczne wszystkim, którzy temat przeczytali i nic nie pomogli. Rozumiem, że nie ma na pomorzu osoby, która zna kogokolwiek wynajmującego pokoje/apartamenty w Sopocie. Bo przecież na Burgmaniaków zawsze można liczyć, więc innej opcji nie dopuszczam... :gathering:

Tymczasem...

Kubo dziwię się Twojej reakcji tym bardziej, że troszkę Cię znam (tak przynajmniej myślę). Trójmiasto, to spora aglomeracja, w której oczywiście sporo przewija się turystów, ale wcale nie jest tak, że każdy każdego zna i wie gdzie można spędzić noc. Co innego miejscowości typowo letniskowe, Władysławowo, Hel, Zakopane itp. gdzie jak ktoś samemu nie prowadzi wynajmu pokoi lub pensjonatu, jest rodzina z podobną działalnością, a jak nie, to na pewno znajdzie się sąsiad z pokojami. W takich miejscach co drugi dom wynajmuje pokoje i praktycznie każdy każdego zna. Ja nie znam ludzi, którzy mieszkają w mojej klatce a jest tylko 6 mieszkań! A oczekujesz od nas, żebyśmy znali miejsca noclegowe i to najlepiej po znajomości, jak najtańsze.

Powiem tak, znam wiele miejsc, ale w Polsce! Tam gdzie bywałem w czasie różnych podróży, służbowych i prywatnych. Nie znam i nie mogę polecić konkretnych miejsc w miejscu zamieszkania, bo nigdy z nich nie korzystałem i korzystać prawdopodobnie nie będę. Co innego inne części Polski. Wczoraj wróciłem z Białego Dunajca, doskonałego miejsca wypadowego w Tatry lub nieco dalej - Pieniny. I na temat tego miejsca mogę się wypowiadać i polecać. W 3mieście nigdy nie nocowałem poza domem i nie znam nikogo, kto prowadzi wynajem pokoi, pensjonat, hotel itp. Domyślam się, że zdecydowana większość mieszkańców naszej aglomeracji jest w podobnej sytuacji. Wyobraź sobie, że jednak jest te "kilka procent", którzy mają taką wiedzę lub znajomości. Załóżmy, że nawet kilkoro z nich ma maksiskuter, co wydaje się mało prawdopodobne. Do tego każdy z nich musiałby odwiedzać forum Burgmania i jeszcze przeczytać Twoją prośbę.... Osobiście nie dziwię się, że był taki odzew, jaki był.

Dla porównania.... załóżmy, że w Zakopanem jest dziesięć maxiskuterów. Kierowników pięciu z nich jest zarejestrowanych na forum Burgmania. Optymistycznie zakładając dwóch z nich czyta na bieżąco forum. Domyślam się, że tych dwóch po przeczytaniu Twojego posta byłoby w stanie pomóc Ci od ręki.....

W 3mieście jest bardzo mało maxi. Tych, którzy zarejestrowani są na forum i na bieżąco je śledzą, jest garstka i trudno oczekiwać, aby sami prowadzili bądź znali znajome osoby prowadzące pensjonat, mogli go z czystym sumieniem polecić i na dodatek żeby jeszcze było tanio.... :clapping: Takie rzeczy to tylko w Erze.

Koniec transmisji...

Odnośnik do komentarza

Kubo... Jedyne co mogę napisać to, że nie w każdym regionie spotkasz się z tak mało spontaniczną reakcją :) na potrzebę pomocy :fireman2:

Głowa do góry i do zobaczenia !OKK

Bardzo obraźliwa uwaga

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bardzo obraźliwa uwaga

Nie widzę najmniejszego powodu i nie to było moim celem aby ktokolwiek czuł się obrażony... no chyba, że rozpatrujemy to w kategoriach trochę głupio= czuje się obrażony.

Zdaję sobie sprawę, że Kubo zarzucił temat, który mógł być trudny. Zdaję sobie sprawę, że jest sezon i nie każdy posiada pensionat czy znajomego z kwaterami... ale myślę, że Kubo miał prawo czuć się trochę dziwnie (wynika to z postu nr. 3). Zarzuca temat w dziale który jeszcze niedawno był bardzo aktywny i w zasadzie tylko jedna osoba próbuje pomóc (Nie ważne czy pomogła... ważne, że wykazała w ogóle zainteresowanie tematem). Żeby nie było, że mój cytat nie ma odniesienia do rzeczywistości i ma być "obraźliwy" :fireman2: ... sugeruję wejść w dział "Małopolskie" np. w ten wątek.

Odnośnik do komentarza

Żeby wnioski z patrzenia w wątek małopolski były w miarę wiarygodne należałoby wcześniej utworzyć ankiety pt. "Podaj swoje województwo", a następnie podzielenie wyników na ilość mieszkańców danego rejonu. :)

i wtedy możemy zarzucać komukolwiek cokolwiek....

ps. mieszkam na Pomorzu dopiero kilkanaście lat - i nigdy nie odczułem braku chęci pomocy dla mnie przez miejscową ludność !!

Wybacz, ale odniosłem wrażenie, że Twoja wcześniejsza wypowiedź, zawierało malutką nutkę zgryźliwości...

ps2. ech.. !piwko :fireman2:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wybacz, ale odniosłem wrażenie, że Twoja wcześniejsza wypowiedź, zawierało malutką nutkę zgryźliwości...

ps2. ech.. !piwko :fireman2:

Nie zgryźliwość, nie obrażanie... tylko zwrócenie uwagi, że sytuacja jest (dla mnie też) trochę dziwna. Jeszcze kilka lat temu na podobny post Kubo miałby pewnie kilka odpowiedzi (choćby na PM czy tel) a dziś jest jak jest.

Nikt nie będzie robił sond bo na pewno nie o to chodziło założycielowi tego tematu. Zwrócił uwagę na coś co go zaskoczyło a ja zasugerowałem, że są regiony mniej lub bardziej aktywne... i tyle... Myślę, że dalej nie ma sensu ciągnąć dywagacji.

Odnośnik do komentarza

wg. mnie Abach ujął wszystko jak trzeba.

MariuszBurgi tak czy siak niepotrzebny był taki komentarz, jak widać kilkoro nas tutaj odebrało to tak samo.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Myślę, że dalsze dywagacje w temacie nic nie wniosą nowego. Wnoszę zatem prośbę o zamknięcie, a nawet usunięcie tematu, gdyż w sumie w przyszłości nikomu nie pomoże, więc pocóż ma zajmować miejsce na serwerze.

Dziękuję :)

Na prośbę zakładającego- temat zamykam.

Administracja

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...