Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Aprilia Scarabeo ?


Keiza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam pytania już na samym początku. Jestem wysoki(194) i szukam dla siebie jakiegoś środka lokomocji w zatłoczonym Trójmieście. Jednak szukam czegoś dynamicznego a zarazem wygodnego. Rozglądam się za maxi skuterem. Podpowiedzcie proszę ,czy Aprilia Scarabeo jest odpowiednia dla mnie biorąc pod uwagę wzrost? Czy jest to skuter awaryjny? Gdzie można go serwisować? Jeśli waszym zdaniem nie jest odpowiedni dla mnie bądź ogólnie nie dobry to proszę o sugestie ....co jest dobre?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

witam:)upieram sie przy swoim:) malaguti spidermax gt 500 lub rs 500:) duzy naprawde spory i wygodny inaczej wygladajacy niz inne- skut :) Aprilia Scarabeo:) chyba za mala jak na takiego chlopa jak ty:) co prawda silniki piaggio 500cc w obu sa to udane konstrukcje i niezawodne:) zrobilem jakies juz 16tys.km. i nie mam zastrzezen co do tego silnika a drobna wymiana oleju,filtrow czy klockow to bulka z maslem:)wybor nalezy do ciebie:)pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Możesz kiedyś spojrzeć w spoty pomorskie gdzie na Zaspie pojawia się Piaggio Beverly 500 (i inne). Możesz się wtedy przymierzyć.

Ja mam 190 cm wzrostu i miałem to cudo (bardzo podobny do skarabeusza), jeśli nie przeszkadza ci "kibelkowa" pozycja możesz spokojnie myśleć o takim skucie, jest ok.

Odnośnik do komentarza

Spogrlądam na Malaguti spidermax 500 i widzę że napęd taki sam jak Aprilia i Piaggio. Siedzisko równie nisko i trochę się martwię o ilość miejsca. Bardzo jestem ciekaw ile ta ślicznotka pali? Bardzo fajnie że ma duże koła. Komfort musi być znakomity mniemam...

Odnośnik do komentarza

elo:) tak potwierdzam to jednostka napedowa od piaggio:)montowana takze w gilerze neksus:)miejsca jest wystarczajaco dla kierowcy kolana od kierownicy ze sporym luzem i duzym komfortem:) ale siedzimy jak na krzesle co po 200km jednak trzeba odpoczynku(sprawdzone:) plecaczek siedzi wysoko i ma doskonala widocznosc na wprost i nie wychyla sie na boki:)co do spalania to z predkoscia turystyczna 90-110 samemu plus lekki bagaz 3,8L/100km....sprawdzone :)kola 16cali:)rewelacja :) jak w motocyklu:) dodam ze silnik na alu ramie na sztywno:) jak co pytac:) pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Ze względu, że przymierzałem sie chyba do wszystkich dostępnych na rynku maxi potwierdzam , że Spider Max jest jedynym skuterem, na który zmieścisz sie bez problemu. Też mam 194 cm :) .

Jak coś to wpadnij do Chojnic i zrób przymiarkę.

Co do spalania to mój na ostatnim wypadzie na autostradach ( 130-140 km/h ) spalił ok. 5l

To bardzo oszczędny silniczek. Na odcinku 1500 km nie spalił ani grama oleju. Niektórzy twierdzą, że wszystkie silniki palą olej, ale mój miał max i po powrocie też max.

Kultura pracy silnika jak na 1 garnek jest bardzo dobra. Nie można oczywiście go porównać do 2 garów, które są juz inną półką.

Odnośnik do komentarza

jestem użytkownikiem scarabeo 500 trzeci miesiąc i jak do tej pory jest super, na miasto jest idealny, wymieniłem tylko oryginalną szybkę na dużą givi, przy moim wzroście 176 jest wyższa ode mnie, więc dla Ciebie powinna być ok, bo ja najchętniej skróciłbym ją o 15 cm. skuter pali mi po mieście około 4l, na trasie od 3,6 do 4,4 przy bardzo szybkiej i ostrej jeździe. Potwierdzam, że siedzenie do najwygodniejszych na trasie nie należy, ale zdażyło mi się zrobić 400 km. jednego dnia i żyję. Nie wiem tylko jak twoje nogi przyjmą pozycję na scarabeo. Najlepiej będzie jak się przymierzysz.

Odnośnik do komentarza

witam:)co do spalania uleju....w spidermaxie jest komputer mowiacy (wyswietla) kiedy nalezy zmienic pasek i wymienic olej ...olej na wyswietlaczu 4999 idzie wstecz i pasek 9999tez liczy wstecz takze...co do oleju zrobilem jakies 3900 km i wymieniam nie czekam do 5tys. potwierdzam byl max na bagnecie od wymiany poprzedniej czyli nie pala te silniki oleju:) a co do spalania to wlasnie zrobilem test jazda z dynamiczna predkoscia(wario j.costa) 120-140 spalanie 4,7L/100km...:)pozdrawiam:)ps.pasek spokojnie wytrzymuje 20-22 tys.km

Odnośnik do komentarza

Sprecyzujmy o którego Scarabeo 500 chodzi, czy o model produkowany bodajże do 2006 r. czy póżniejszy będący krewniakiem Beverly 500?

Jeżeli chodzi o starszy to jeździłem na nim trochę. Kawał skutera. Pozycja krzesełkowa (ja akurat taką lubię) i dla mnie (193 cm) jak najbardziej ok pod względem miejsca. Dynamiczny i - dla mnie - fantastycznie wyglądający.

Jednak z tego co pamiętam starsze modele nie miały silniów Piaggio tylko Aprilii i przynajmniej we Wrocławiu był problem z serwisowaniem. Może nie tyle zresztą z serwisowaniem ile z diagnostyką ponieważ wówczas - kilka lat temu - żaden serwis nie miał oprogramowania dla tego silnika.

Odnośnik do komentarza

witam:)jesli chodzi o mnie to malagutka serwisuje sam:)co to za facet co nie potrafi wymienic olej,filtr,klocki czy zmienic kolo:)reszta to tez bajka typu wymiana paska czy rolek na wario:)tak po krotce:)samemu zrobic cos to jest frajda i jak dziala to juz czad:)....pozdro:)

Odnośnik do komentarza

elo:)trzebaby bylo poszukac w necie cos do 400setki:)....do spidera sa dostepne:)tyle co wiem:)...a nie lepiej isc na calosc??:) i max fundnac:)pozdro:)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam pytania już na samym początku. Jestem wysoki(194) i szukam dla siebie jakiegoś środka lokomocji w zatłoczonym Trójmieście. Jednak szukam czegoś dynamicznego a zarazem wygodnego. Rozglądam się za maxi skuterem. Podpowiedzcie proszę ,czy Aprilia Scarabeo jest odpowiednia dla mnie biorąc pod uwagę wzrost? Czy jest to skuter awaryjny? Gdzie można go serwisować? Jeśli waszym zdaniem nie jest odpowiedni dla mnie bądź ogólnie nie dobry to proszę o sugestie ....co jest dobre?

Pozdrawiam

Hej, ostatnbio zakładałem w sumie podobny topic:) Mam taki sam wzrost i wybrałem Malaguti MAdisona, nie żałuję :clapping:

Odnośnik do komentarza

Scarabeo jest super pod każdym względem: duże koła, mocny silnik z pięknym gangiem, dobra przekładnia dająca rewelacyjne przyspieszenia, wygodne, miękkie zawieszenie i dobrą cenę zakupu. Ma jedną wadę - babciowaty wygląd :clapping: Jeśli ktoś to lubi to nie ma lepszego wyboru...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...