Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Trwałość / eksploatacja Burgman 650


Dribeck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do kolegów eksploatujących B650.

Przymierzam się do zakupu B650 (po 5 latach jazdy Piaggio X9 250).

Planuję zakup pojazdu używanego, zakres cen 13-18 kPLN, ok 2006/2007.

Na rynku są "nówki" z Włoch ze stanem licznika na poziomie 10-20kkm lub pojazdy krajowe z stanem licznika ok. 40-60kkm.

Zakładam, że przebiegi w/w maszyn są zbliżone (oby!)

I tu pojawia się pytanie o trwałość B650 z przebiegiem na poziomie 50-60000km.

Obawiam się, gdyż X9, z przebiegiem ok 43kkm jest już w miarę "zmęczony".

Wiem, że odpowiedź brzmi "zależy od stylu jazdy", ale są także pewne typowe przebiegi, przy których trzeba wymienić już nie elementy typowo eksploatacyjne (tarcze, klocki) ale np. łożyska w kołach.

Stąd moje pytania:

- czy motor z przebiegiem 20000 czy ma prawo mieć opony do wymiany?? Jaki mniej więcej przebieg przejeżdzają opony tył/przód ?

- ile mniej więcej wytrzymują ori tarcze / klocki ?

- jakie typowe naprawy eksploatacyjne pojazdu czekają na nieboraka właściciela w okolicach 50-60kkm?

W sumie chętniej kupiłbym pojazd z przebiegiem 50-60kkm, zarejestrowany od właściciela, niż z przebiegiem 15kkm z Włoch (jasne!) od handlarza.

Choć w przypadku mojego Piaggio nie mam negatywnych doświadczeń z handlarzem - firma z Kalisza, człowiek rzetelny, informacje o sprzęcie prawdziwe, przebieg na 90% zbliżony do stanu licznika i do tego książka serwisowa, no ale przez 5 lat czasy trochę zdziczały :gathering: - popyt na moto generuje podaż egzemplarzy "zaminowanych" :fireman2:.

Pozdrawiam serdecznie,

Dribeck

Odnośnik do komentarza

Mam AN650 2009r. przebieg około 14000km. Tylna opona jest już druga, pierwsza wytrzymała około 10500km, nie była jeszcze "zjechana" ale postanowiłem ją już wymienić. Przód jest jeszcze oryginalny ale prognozując przy 18000km będzie wymagał wymiany. Eksploatacja delikatna, zero pałowania, większość tras 50-350km/dzień. Tarcze, klocki przy tym przebiegu są w idealnym stanie, nic nie trzeba wymieniać. Burgman przy ujęciu gazu mocno hamuje silnikiem, co przekłada się na małe zużycie hamulców ale spore zużycie tylnej opony, dodatkowo potęguje to dość spory moment obrotowy, który generuje silnik AN-a (62Nm).

Koszt opon (Bridgestone) jest dość wysoki - tył ~ 430zł, przód ~ 405zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dziękuje.

Przynajmniej nie będę wpadał w paranoję przeglądając ogłoszenia - nie będzie mnie przerażał B650 z przebiegiem 20k i nowymi oponami :gathering:

Odnośnik do komentarza

Dziękuje.

Przynajmniej nie będę wpadał w paranoję przeglądając ogłoszenia - nie będzie mnie przerażał B650 z przebiegiem 20k i nowymi oponami :drunk:

Czesć.

Ja bym wogóle spojrzał na problem z drugiej strony. Czy możliwe jest aby duzy skuter jakim jest Burgman AN650 w wieku 5-6 lat miał 20.000 km przebiegu? Moim zdaniem jest możliwe ale jeden przypadek na 1000!!! Jeżeli ktoś kupuje MAXI skuter to nie po to aby jechać 5km tylko dłuższe trasy. Poza tym we Włoszech czy Francji sezon trwa zdecydowanie dłużej. Także nie patrz na wskaźnik kilometrów tylko na ogólny stan MOTO

Odnośnik do komentarza

@donio

Egzemplarze o przbiegu <20k pojawiają się z rzadka w krajowych ogłoszeniach. I stąd moje zastanowienie w kwestii opon.

Sprzęt "z ciepłych krajów" - wiadomo - musiał jeździć... I 10-20kkm można sobie raczej w buty wsadzić.

Dlatego pytam o żywotność Burka przy 50-60kkm, bo tyle możńa oczekiwać....

Chyba że z 5 lat historii maxiskutera, 1 rok w ubezpieczalni I/Fr, 1 rok u handlarza tam / 1 rok w naprawie u rzeźnika tu ... i rok na portalu aukcyjnym :drunk:

Odnośnik do komentarza

Jak szukałem swojego dostałem info, że jest do sprowadzenia z Niemiec B650 rocznik 2003 przebieg 700 km !!! Pierwsza rejestracja 2011r cena około 20 tys zł.

Zastanawiałem się 1 godzinę za długo :) bo jak się zdecydowałem już było nieaktualne.

Okazje się zdarzają ale rzadko i na pewno nie za "grosze" ale jednak czasami się zdarzają :drunk:

Kupiłem B650 - 2010r przebieg 12000 (czy tyle jest to raczej się nie dowiem bo książki "niet" :chair: ) opony oryginalne w miarę równo zużyte (został 1 mm do znaczników)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...