Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Peugeot Satelis 500 opinie użytkowników, części


wicher69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu maxi i moją uwagę zwrócił Satelis 500. Napęd z tego co wiem to silnik Piaggio po małych zmianach Peugeota. Chciałbym poznać wrażenia z użytkowania tego modelu, dostępność części eksploatacyjnych i zamiennych oraz ich ceny (czy są droższe niż do "włochów" i czy łatwo dostępne poza serwisem). Chętnie poczytam opinii użytkowników tego modelu.

Odnośnik do komentarza

Też się nad nim zastanawiałem. Czy da się zamontować kufer? Z jakim skuterem można porównać przyspieszenie (0-60km/h)? Jeździłem B400 i YP400 i start mają fatalny w porównaniu do np SWT400, AA500 czy Kymco DT 300. Lubię jak skuter rusza spod swiateł szybko bez zbytniego sprężania się i oglądania czy samochody nie siedzą mi na ogonie...

Odnośnik do komentarza

Zastanawiające jest czy można zainstalować kufer , z racji nietypowo otwieranego bagażnika z tyłu. Raczej jest to niemożliwe. Jeśli bagażnik z tyłu dyskwalifikuje kufer, to dla mnie dyskwalifikuje to skuter.

http://www.motocykl-...atelis_500_2009 według testu jest oceniany dynamicznie i ekonomicznie , a to już sporo. Kiedyś na ulicy porównywałem go do mojego Burgmana i subiektywnie Peugot wydał mi się jakiś mały.

Odnośnik do komentarza

witam:)silnik piaggio:)osiagi zadawalajace:)czesci silnikowe dostepne:) ale zobacz tez malaguti spidermax gt 500:)z tym samym silnikiem a komfort o wiele lepszy od satelisa a mozna zamontowac spokojnie duzy kufer natomiast pod siedziskiem jest miejsce na dwa integralne kaski lub dyplomatke z laptopem:)pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Też się nad nim zastanawiałem. Czy da się zamontować kufer? Z jakim skuterem można porównać przyspieszenie (0-60km/h)? Jeździłem B400 i YP400 i start mają fatalny w porównaniu do np SWT400, AA500 czy Kymco DT 300. Lubię jak skuter rusza spod swiateł szybko bez zbytniego sprężania się i oglądania czy samochody nie siedzą mi na ogonie...

Burgman 400 ma fatalny start?!! 0-60 w przypadku B400 jest trudne do określenia- takie dane to w przypadku 50 się podaje, czy aby na pewno jeżdziłes Burgmanem? Mój 60 osiąga poniżej 3s.

No to tylko B650 albo lepiej GP800 Ci pozostaje...

Odnośnik do komentarza
No to tylko B650 albo lepiej GP800 Ci pozostaje...

Nie prawda. Downtown zostawia B400 w tyle. Podobnie jak pozostale wymienione przeze mnie. Majesty 250 też ma lepszy start...

Nie chodzi mi od dane z katalogu, tylko o realne przyspieszenia w normalnych warunkach (nie koniecznie z manetką odkręconą do końca bo tak nie ruszam spod świateł)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A X9 500 nie bierzesz pod uwagę ? Z fabrycznym kufrem centralnym ma niebagatelną przestrzeń bagażową,

a silnik jest ten sam (prawie). Start spod świateł ma o.k. i można to modyfikować np. rolkami dr.pulley :clapping:

Tylko trafić "perełkę" :clapping:

pzdr

Odnośnik do komentarza

silnik piaggio:)osiagi zadawalajace:)czesci silnikowe dostepne:)

Faktycznie osiągi ok ,zgadzam się z szorstkim(imho pulley to "chłyt marketingowy", spokojnie mogą być zwykłe roleczki tuningowe ,sprawdzą się nie gorzej,a są tańsze),ale dostępność części ,hmm dysusyjna.Faktycznie wszystko można kupić,ale niestety trzeba zamawiać i czekać.No i te ceny --nie należą do przystępnych.

Jedno jest pewnie i potwierdzą to wszyscy użytkownicy silnika piaggio master niezaleznie od marki .Jest ekonomiczny, trwały,niezawodny,nie pije oleju i mimo jednego cylindra pracuje dość kulturalnie (wałek wyrównoważający)

Wiadomo ,że nie można go porównywać z silnikami dwucylindrowymi.

Odnośnik do komentarza

A X9 500 nie bierzesz pod uwagę ?

pzdr

W X9 jakoś ten przód mi nie pasi. Aprilia Atlantic wizualnie mi podchodzi ale jak kilka tyg. temu oglądałem na żywo Satelisa to to jest to czego chcę. W tej chwili na aledrogo są 4 sztuki ale jak nie po szlifie to daleko. Wybór bardzo mały w tym modelu niestety...

Odnośnik do komentarza

Oferta Satelisów nie dość, że uboga to jeszcze bardzo rzadko pojawia się coś nowego - to efekt małej popularności u nas. A szkoda bo to niezłe maszyny są, a poza Suzuki, Hondą i Yamahą istnieją też inne firmy :clapping:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Prawko zdane, skuter stoi w garażu. Zostało na moim czyli używany Satelis 500, pierwsze kilkadziesiąt km za mną. Na razie się poznajemy...

Odnośnik do komentarza

Kufra nie mam, zakupu też nie planuję. Co do wrażeń to obiektywny nie będę bo nie mam do czego porównać, nie jeździłem żadnym innym skuterem :fireman2: Pojazd na dzień dobry po przyjeździe do domu zagrymasił - zgasły zegary i oświetlenie. Okazało się, że spalił się bezpiecznik 15A i po wsadzeniu nowego to samo było... Z lekka wkurzony zostawiłem go na 6 dni do następnego weekendu. W sobotę rano spróbowałem odpalić i... wszystko działa jak należy. Myślę sobie... francuska elektronika (???). Przejechałem kilkadziesiąt km w pobliżu domu aby sprawdzić czy sytuacja się powtórzy i... nic. Wszystko sprawne. Z ciekawości rozebrałem plastiki z przodu, pod kierownicą, w okolicy akumulatora i nie zauważyłem żadnego przetartego przewodu. Sprawdziłem napięcie na aku (było 12,5V na wolnych obrotach i 14V przy ok. 5000obr/min). I do dziś nie wiem co było przyczyną.

Wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne i jak na pierwszy maxi to chyba aż za dobry wybór :mad2:

Odnośnik do komentarza

Jeśli oryginalnie jest 15A to możesz wsadzić o "jeden numer większy" czyli 20A. Może ktoś coś pododawał i ma większy pobór - a jak będzie zwarcie to 20A też zabezpieczy

Odnośnik do komentarza

Gratulacje. Jeśli chodzi oczęści śmiało dzwoń do importera . Załatwisz wszystko przez telefon. Instrukcję obsługi dostaniesz po polsku , o serwisówce raczej zapomnij trzeba się wspierać kwitami od np. X9

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...