Skocz do zawartości
Forum Burgmania

unijne ograniczenia mocy dla motocykli


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się w sieci na info o ograniczeniu mocy dla moto .

http://motokult.pl/unijne-ograniczenia-mocy/

Szczerze mówiąc planowane ograniczenie do 100KM ma sens. W końcu na drodze trudno jest efektywnie i bezpiecznie wykorzystać wyższą moc, ale z drugiej strony dlaczego nie wprowadzić ograniczenia dla 4oo. W końcu czu 1001KM Bugatti Veyron można wykorzystać w bezpieczny sposób...

Odnośnik do komentarza

Wyprzedzając wykorzystam każdą dostępną moc - kolejny przykład EUpoty, trzeba będzie zatrudniać kolejny sztab urzędników wprowadzających i sprawdzających a może także i certyfikujących producentów.

witam po przerwie :-)

Odnośnik do komentarza

Szczerze powiedziawszy niewiele mnie to interesuje ze względu na fakt, że nieprędko powstanie skuter o mocy powyżej 100 KM :( .

Kiedyś bym "rozpaczał", teraz w zupełności wystarczy mi te max. 100 KM, bez potrzeby pogoni za "więcej" :horse: ...

PS. Jak dla mnie przepis bardziej pasujący do forum motocyklowego :clapping: ...

Acha, K1200LT ma specjalnie pod niższą składkę ubezpieczenia (w De) 98KM :( .

Odnośnik do komentarza

ograniczenie mocy to pierwszy krok bo mają już plany poprawienia bezpieczeństwa po przez wyeliminowanie motocykli z ruchu

ponoć mają to wprowadzać pierw w krajach skandynawskich po 2020 roku

no ale pewnie do tego czasu unia się rozpadnie :)

Odnośnik do komentarza
mają już plany poprawienia bezpieczeństwa po przez wyeliminowanie motocykli z ruchu

A w kolejnym kroku wyeliminują 4oo z ruchu - w końcu najwięcej osób ginie w wypadkach...

I tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja bym najpierw sklasyfikowal wiek od jakiego mozna posiadac prawo jazdy na motor... tak jak to jest/bylo (nie wiem czy w koncu zmienili to) z kat C,ze trzeba miec ukonczone 21 lat i kat B

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...