Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Który Hexagon 180lxt czy 250??


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam okazje zamienic moje piaggio 180lxt na 250 tez hexagona.

Teraz mam małe pytanie do użytkowników tych maszyn.

O pare istonych rzeczy

Co ile kilometrow robi sie przeglady w piaggiu 250cc(zmiana oleju regulacja zaworow ??)

Ile spala hex 250?

I czy prawd? jest żę 180 jest dynamiczniejsza (chodzi mi o v-max i przyspieszenie)

Mile widziane uwagi użytkownikow 250 hexagonów

Odnośnik do komentarza

Masz na mysli 2suwowa LXT180 czy 4suwa GTX180?

Kiedys, jezdzac jeszcze EX150, zastanawialem sie nad kupnem nowego GTX250, jest to sprawdzona jednostka napedzajaca od lat poczciwego Helixa. Wiele wiecej nie trzeba mowic. O GTX180 slyszalem juz troche krytycznych uwag i na pewno wybralbym 250ccm.

No a 180LXT to "wsciekly dwusuw", calkiem inna bajka !scooter ...

EDIT: Moj blad, nie doczytalem i myslalem ze zastanawiasz sie pomiedzy zakupem 180GTX a 250GTX :( ...

Jasne ze 180LXT jest dynamiczniejszy, jest w koncu najszybszym z Hexagonow :( . 250 pracuje bardziej kulturalnie, spala mniej no i podejrzewam osiagnie wiekszy przebieg bez remontow. Olej(10W40): wymiana co 3000km lub co 6 miesiecy. Jezdzilem 250- ka dwa razy, wiec wiecej nie jestem w stanie napisac.

Dane hexow1:KLIK

Dane hexow2:KLIK

Odnośnik do komentarza

Posiadam aktualnie 180lxt 2 sow

I zastanawiam sie czy zamienic go na 4 sow 250 ;]

Własnie chodzi mi o porownanie tej zupelnie innej bajki do 250cc z silnikiem od helixa.

Byc może kto? z was posiada linka do parametrow technicznych obu skuterkow??

Dzieki Bigu ;]

Odnośnik do komentarza
Gość maciek_dm
Czesc mam okazje zamienic moje piaggio 180lxt na 250 tez hexagona.

Teraz mam małe pytanie do użytkowników tych maszyn.

O pare istonych rzeczy

Co ile kilometrow robi sie przeglady w piaggiu 250cc(zmiana oleju regulacja zaworow ??)

Ile spala hex 250?

I czy prawd? jest żę 180 jest dynamiczniejsza (chodzi mi o v-max i przyspieszenie)

Mile widziane uwagi użytkownikow 250 hexagonów

czesc!

jestem od 2003 roku szczesliwym posiadaczem hexa 250 gtx i powiem krótko: jesli podoba Ci sie hexagon i chcesz sie nim scigac, to bez watpienia lepszy bedzie 1802T, jesli natomiast masz zamiar uprawiac na nim... turytyke, to 250 okaze sie napewno lepszy, trwalszy - nie pojedziesz nim wiecej jak katalogowe 118 km, za to maksymalny moment jest obecny niemal od poczatku. olej ktory ja mam wpisany w ksiazce obslugi to 20W50 co 3 tys. km

co do spalania - to nie jestem za bardzo szczegolowy w kontrolowaniu tego zjawiska, w kazdym razie jest ono na przyzwoitym poziomie. zawory - regulacja co 12 tys. km

pozdrawiam

maciek

ps

sa conajmniej 2 wersje hexagona 250:

- gt i gtx - glowna róznica polega na tym, ze gtx ma z tylu tarcze a nie beben jak gt. roznia sie takze nieco kokpity obu tych skuterow, z delikatna przewaga estetyczna na korzysc GTXa, ktory oprocz standardowego elektronicznego zegarka pokazuje rowniez dzien tygodnia, date, oraz temperazture zewnetrzna. ma takze podpiece pod interkom z regulacja glosnosci. Poza tym Gt mial malowane wszystkie platiki, a GTX te wewnetrzen ma koloru szarego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...