Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Maxi Skutery


dragon513

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie od ilu lat maxi skutery zyskały popularnośc od kiedy w naszym kraju są na topie? !scooter pozdrawiam maxi maniaków !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jak boochos słusznie zauważył maxiskutery nie są u nas na topie.

Usiłuję dojść sensu pytania ... piszesz wypracowanie z polskiego, WT, czy co?

Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Z dokładnością do dnia czy wystarczy w miesiącach? :)

Odnośnik do komentarza

Faktycznie,skutery to u nas mniejszość....

Jak ktoś mnie pyta czym jeżdżę i mówię, że skuterem, to widzę śmiech w oczach :) Ale mi to akurat nie przeszkadza !OKK Jeżdzę !scooter bo lubie. A od kiedy? ja od 84 roku, !scooter simson schwalbesimson-schwalbe-08.jpg

Odnośnik do komentarza

Miałem identycznego Simsona był to rocznik 1985, na tamte czasy była to nie spotykana super maszyna.

Jeździł u nas od nowości więc skutery zyskały w mojej rodzinie popularność od roku 1985 !OKK

O maxi skuterach w tamtych czasach pewnie mało kto słyszał.

Odnośnik do komentarza

jak byłem mały to królowały OSY - dwóch sąsiadów miało na podwórku a na ulicy było kilka sztuk

w szkole marzeniem była JAWA 50 ta blaszana nie pamiętam jaką miała nazwę

jawkę wyparły simsony ale to też nie MAXi

Odnośnik do komentarza

Ja wychowałem się w otoczeniu kilku skuterów i to raczej maxi.

W okolicy miałem Osę (chyba 150) kilka vesp i lambret. Fajne maszyny. Co niektóre super :)

Z małych skuterków nie było raczej nic. Dopiero później pajawiały się Jawki 50 w wersji skuter i Mustang.

Reasumując najpierw były maxi skutery choć nikt tak ich nie nazywał.

To były fajne czasy !wchair

Odnośnik do komentarza

Tak tak.. WFM OSA M 50 - 150 cm, była polskim maxi.. a to moja, której pstryknąłem parę fot w długi week. Stuknęło jej w kwietniu 50 lat.

Z ciekawostek te Osy miały zmianę biegów po prawej stronie - opiero w Osach 175 przeniesiono mechanizm na lewą stronę.

8c32bf2d564b30c2med.jpg

8fb1043eebb957c2med.jpg

f91f75b0ab539018med.jpg

633e70465421f11emed.jpg

!YES elektronika

Odnośnik do komentarza

W wieku 15 lat miałem na spółkę z kolegą Jawe 50 tak zwaną "kaczke".

No to był mój pierwszy skuter no ale niebył to maxi.

A tak wogóle to od jakiej pojemności można powiedzieć że mam Maxi-skuter?

Odnośnik do komentarza

A tak wogóle to od jakiej pojemności można powiedzieć że mam Maxi-skuter?

ciekawe co odpowiedzą ci co bardziej się na tym znają

moim zdaniem pojemność jest drugoplanowa - ważniejsza jest wielkość a co za tym idzie komfort jazdy we dwoje

wszystkie cuda typu wilga/qest kończą się tam gdzie mój burgman dopiero się zaczyna :)

no i wygląd , wprawdzie nie wszystkie z dużymi pojemnościami mają szybę na stałe z budą ale chyba te z szybą jako pierwsze zostały nazwane MAXi

po prostu masz mieć wielki komfort co akurat nie jest potrzebne w tych na których robi się 3km dojeżdżając do szkoły czy sklepu po gazetę

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No cóż.... bardzo ciekawy wątek. Ja zawsze uważałem że to własnie nie wielkość ma znaczenie a własnie pojemnośc. No bo w końcu już trzeba mieć na 125cm3 i na 650cm3 prawojazdy kat A. I to własnie wmoim skromnym zdaniem jest wyznacznik MAXI. Do 50cm3 skuter a powyżej 50cm3 czyli te które nazywają sie motorami - to MAXI Skutery.

Oczywiście jest cała grupa sprowadzonych MAXi w moim mniemaniu, które są nieprawnie zarejestrowane jako 49cm3.... no ale to juz nie jest normalne. Wielkość wpływa na komfort jazdy, ale ... żeby MAxi był na turystyke a mini do miasta... nie zgodze sie.

To oczywiście moje podejście do MAXI Skuterów. Oczywiście są takie MAXI max jak AN650... i własnie dlatemu (jak mawiał Czesio) jest królem. A taki AN200 czy 400.... różni je wiele, albo niewiele, a oba są MAXI.

Tyle co ja sobie myślę.... absolutnie nie mówię ze tak jest, tylko że to jest mój tok rozumowania.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że kiedyś doszliśmy do konkluzji, że maxi skuter to motocykl z nadwoziem skutera, czyli innymi słowy to skuter z silnikiem o pojemności większej od 49 cm3 lub z predkością maksymalną większą od 45 km/h.

Rzeczywiście najmniejsze maxiskutery na oko wyglądaja bardziej na skutery niż maxi, ale są maxiskuterami (np Honda Lead 100). No i mamy też skutery, które mimo wyglądu - maxiskutrerami nie są (Peugeot Elyseo itp)

Troszkę OT się zrobiło.Twioerdzenie, że maxiskutery są na topie, to jakaś pomyłka.

Odnośnik do komentarza

mam przykład czegoś co nie umia nazwać

201202115176.jpg

201202115177.jpg

201202115178.jpg

fotki zrobione na giełdzie w Mysłowicach więc pewnie mój wierny fan znowu będzie oburzony że ze Śląska :)

Odnośnik do komentarza

(...)A tak wogóle to od jakiej pojemności można powiedzieć że mam Maxi-skuter?

My ( inie tylko my) stosujemy granicę 125 ccm :) . Bez podzałów na gabaryty.

PS. Ja sam miałem kilka 125- ek, którymi np. jeździłem w trasy powyżej 300 km i miło to wspominam, pomimo, że w garażu zawsze stała jakaś większa pojemność :wink32: .

Z tego co pamiętam, to raz "wymiękłem" i zamiast Hexagonem 180, przyjechałem do Garbatki w 2004r. Suzuki 800...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...