Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jadę po Burga


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !tut

Jadę do Niemiec po upragnionego Burgiego... Trochę się naszukałem no i w końcu znalazłem. Burgi AN 400 K2 z przebiegiem 9000 km od pierwszego wła?ciciela. Stan "super gutem Zustand". Jestem trochę "napalony" na niego, ale postaram się przy ogl?daniu zachować zimn? krew !tut i podej?ć rzeczowo do tematu.

Odkopalem w?tek Meniosa i wiem na co zwrócić uwagę podczas transportu itp.

Mam jeszcze pytanie: ile kompletów kluczy powinien mi dać sprzedawca? No i co oprócz kluczy? Jaka? instrukcja obsługi? Je?li macie jakie? sugestie i uwagi - proszę podzielcie się ze mn?.

Nie mam również kasku. Czy opłaca się kupić kask w Niemczech, czy szkoda czasu na szukanie po tamtejszych sklepach i w Wawie kupię w podobnej cenie? (to trochę naiwne pytanie ale może kto? miał podobny dylemat)

Pozdrawiam serdecznie

Michał

(wkrótce wła?ciciel Burga)

Odnośnik do komentarza

2 klucze, dokumenty -> najczesciej "duzy" Fahrzeugbrief i wymeldowanie(Abmeldebescheinigung), jesli jest pierwszym wlascicielem to na 99% Serviceheft(ksiazka serwisowa-> sprawdz czy byl odpowiednio serwisowany i ma wszystkie wpisy) oraz Fahrerhandbuch(instrukcja obslugi skutera). Dodatkowo moze ma poprzednie zaswiadczenia z przegladow (TÜV Berichte) w ktorych za kazdym razem diagnosta wpisuje przebieg w dniu badania i mozliwosc manipulacji jest raczej znikoma. Dodatkowo moze ma rachunki z serwisowania skutera(Servicerechnungen) lub rachunki za opony albo np. osprzet kupiony do skutera.

Jesli bedziesz w okolicy Louisa lub POLO, to warto zajrzec i sprawdzic czy nie ma tam jakis przecen. Dodatkowo mozesz sobie wybrac i przymierzyc kask, zas pozniej zamowic u jednej z dzialajacych w PL firm. Ceny kaskow sa w tych sklepach z zasady nizsze niz w PL.

No i oczywiscie nie napalaj sie na sprzeta !tut !!! Chlodne podejscie wskazane...

PS. Bardzo wazne: Skuter musi byc wymeldowany tymczasowo(vorübergehend), a nie na stale(endgültig).

Odnośnik do komentarza

@Dr.Big:

Dzięki bardzo za odpowiedĽ.

To chyba już wiem wystarczaj?co dużo. Jutro załatwiam przyczepkę no i w drogę !tut. Mam nadzieję że na miejscu wszystko będzie OK i od przyszłego tygodnia będę mógł się cieszyć wiatrem we włosach i komarami w zębach !tut na swoich dwóch kółkach.

EDIT: wycięte fotki

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza

Skuter wyglada na bardzo zadbany i w idealnym stanie. Okolica tez ladnie utrzymana !scooter . Tacy ludzie zazwyczaj przechowuja wszystkie dokumenty oraz rachunki, wiec nie powinno byc problemow.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

|wieci sie jak psu jaja w ciemnej budzie !scooter . Ale oponka przednia oryginał i raczej potwierdza przebieg 9000 km. Jak wrócisz pochwal sie jak było i czy było warto ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie.

Byłem, zobaczyłem i ..... kupiłem :D

Przejechałem w obie strony ł?cznie 2500 km. Ale było warto. Burgi wygl?da jak nówka. Wła?ciciel dbał o niego bardziej niż o samochód. Powiedział że w ci?gu pięciu lat od kiedy go posiada tylko raz wyjechał w czasie deszczu na przejażdżkę. To co pokazane na zdjęciach odzwierciedla faktyczny stan skutera. Go?ć po każdej przejażdżce czy?cił Burgiego. Jak to Maximus napisał skuter ?wieci się jak psu jajca:)

Z ciekawo?ci w domu sci?gn?lem osłonę silnika - czy?ciutko. Ani ?ladu błota albo wogóle wody.

Skuter był serwisowany u dilera, ostatni przegl?d przy 6 kkm. Go?ć trzymał wszystkie rachunki, oprócz tego zapisywał sobie na kartce wszelkie wymiany, przegl?dy, nawet to że sprawdzał ci?nienie w oponach.

My?lę że dobrze trafiłem.

Zreszt? je?li uda mi się go zarejestować do czwartku to już w tym tyg. przyjadę do Starego Młyna.

Przy okazji pytam: czy zna kto? tłumacza przysięgłego w Warszawie, który szybko i za rozs?dn? cenę przetłumaczy brief? Skuter stoi a mnie serce boli że musze go ogl?dać a nie moge pojeĽdzić :lol: I korci strasznie

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Gość Darek F6C

No to witaj w "klubie" zadowolonych "importerów" :lol:

2500 tys. to gdzie Ty byłe?? Chyba już pod sam? granic? francusk? albo holendersk??Jak twoje wrażenia na granicy? Mnie Niemiachy sprawdzali numery i umowę. Były jajca bo nie wiedzieli, gdzie szukać numerów nadwozia...

Jak się uda to spotkamy się we czwartek. Tłumacza masz na Targowej przed wiaduktem kolejowym, prawa strona, jad?c w kierunku Grochowa. Taka stara, wysoka kamienica, w głębi podwórka. Jest szyld Agencja Tłumaczeń (cholera, nie pamiętam numeru ale jadę tam w poniedziałek to podam).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Gratuluje zakupu... Maszynka pikna i tylko pozazdro?cić.. :D

Do zobaczenia w realu napewno... :D

Pozdrawiam, Kuba :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No prosze kolejny maxi do zobaczenia w czwartek :blink: Milo ze jest nas coraz wiecej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Gratuluje,

Ciesze się, że coraz więcej zadbanych maszynek trafia w nasze ręce. Powodzenia na trasach i wiele rado?ci :blink: z Burgerka ...

Odnośnik do komentarza
Gość Darek F6C

Przy okazji pytam: czy zna kto? tłumacza przysięgłego w Warszawie, który szybko i za rozs?dn? cenę przetłumaczy brief?

Ja dałem dokumenty do trłumaczenia dzi? na Targowej 15m97. Drogo jest jak skurczysyn - brief+wymeldowanie+umowa=220pln. ale mam blisko i odbiór na jutro...Gorsza sprawa bo US na zwolnienie z VAT czeka się 7 dni...Chyba więc w ten czwartek nie dam rady na spotkanko... !OKK

Odnośnik do komentarza
..Gorsza sprawa bo US na zwolnienie z VAT czeka się 7 dni...Chyba więc w ten czwartek nie dam rady na spotkanko... !OKK

Z tego co pamiętam, to czeka się do 7 dni ..... musisz dzwonić i się dowiadywać - ja dostałam za?wiadczenie chyba po 3 dniach.

Je?li i Tobie pójdzie tak szybko to .... z czwartku już się nie wywiniesz .... !tut

Odnośnik do komentarza
Gość MirekBurgman

Gratulacje!!Również w 2005 roku sprowadziłem Burgmana 400 z Niemiec.Spisuje się fantastycznie. Za tłumaczenie tych dwóch dokumentów zapłaciłem-- uwaga! -50 złotych., w Gdańsku. Droga ta Warszawa strasznie! Szerokiej drogi!

Odnośnik do komentarza

Hejka. Ja również dzi? przeszedłem gehennę z procedurami urzędowymi No i też usłyszałem: "proszę przyj?ć we wtorek 16 maja" :) Ehhh - w Niemczech wymeldowanie trwało 10 minut i kosztowało 5,50 Ojro. No ale cóż - mam nadzieję że - tak jak mówi Dacja - da się to załatwić w 3 dni. Bo ten czwartek to już na pewno odpadnie :) no ale weekendu bez burga to chyba nie przeżyję :) Na razie stoi sobie grzecznie w garażu i czeka na numerki.

Ja za tłumaczenie zapłaciłem 67 zeta. Szukałem i ceny w biurach tłumaczeń były różne - od 120 do 160 zł. Ale znalazłem go?cia na Bielanach który przetłumaczył w ci?gu godziny za niecałe 7 dyszek. Z tym że tłumaczył sam brief bo umowę miałem dwujęzyczn?. No i nie miałem kwitu wymeldowania tylko stempel na briefie - w tym urzędzie gdzie Burg był zarejestrowany nie wydawali kwitu wymeldowania.

Czy procedura rejestracji w wydziale komunikacji też trwa? Czy blachy dostaje się od ręki? Czy do motocykla wydaj? naklejki rejestracyjne takie jak się przykleja w autach na szybę?

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza

Czy procedura rejestracji w wydziale komunikacji też trwa? Czy blachy dostaje się od ręki? Czy do motocykla wydaj? naklejki rejestracyjne takie jak się przykleja w autach na szybę?

Hejka,

Ja na blachy , z tego co pamiętam czekałam około godzinki :) - Przychodzisz , składasz papiery, opłaty i czekasz .... w tym czasie proponuje spacerek po Warszawie :) Ja odwiedziłam pare sklepów, zaliczyłam Hamburgera i najedzona wróciłamdo wydziału komunikacji i ..... wszystko było gotowe :)

Naklejek Ci nie wydadz? , bo bezsensem jest przyklejanie ich naszybe :)

życze szybkiej rejestracji....

Odnośnik do komentarza
Gość Darek F6C
Z tego co pamiętam, to czeka się do 7 dni ..... musisz dzwonić i się dowiadywać - ja dostałam za?wiadczenie chyba po 3 dniach.

Je?li i Tobie pójdzie tak szybko to .... z czwartku już się nie wywiniesz .... :)

No i DUPA KONIA ! :) Dzi? mnie pani z US odesłała z kwitkiem...Na jutro też nie mam co liczyć...Może poniedziałek... :):)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...