Skocz do zawartości
Forum Burgmania

ŚLADAMI MAZURSKICH BUDOWLI III RZESZY


avanturnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomysł zrodził się podczas sobotniego spotkania w Augustowie - inicjatywa Kolegi Moplika z Ełku.

Z racji tego iż Gierłoż była już tematem wycieczek skuterowców, proponuję jednodniową wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem mniej znanych budowli niemieckich z okresu II wojny.

Startujemy z Giżycka ok. godziny 10.00 (konkretna godzina do ustalenia między uczestnikami wycieczki)

Wcześniej ok. 9.00 planowane jest uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego w Giżycku.

W planach wycieczki:

-zwiedzanie Kwatery Głównej Niemieckich Wojsk Lądowych OKH w miejscowości Mamerki LINK

-Kanał Mazurski 1) wyjście z Jeziora Mamry w okolicy miejscowości Przystań, 2) nieukończone monumentalne śluzy w okolicach miejscowości Leśniewo, oraz 3) w pełni funkcjonalne oddane do użytku śluzy i przepusty w miejscowości Guja LINK

Wycieczkę proponuję zakończyć wspólnym popołudniowym obiadkiem w wybranym przez uczestników lokalu, ew. mogę zarezerwować coś wcześniej, np.w Starym Młynie w Upałtach (Tawerna z serialu "Przystań" TVP) LINK

Proszę chętnych o dopisywanie się w wątku (będę wiedział na ile osób zrobić rezerwację) i ew. modyfikacje planu "majówki"

1) Wanda i Maciek

2) Leszek i Magda (???)

3) Ada i Czarek

4) Piotr i Karolina

Odnośnik do komentarza

Pomysł fajny !OKK , możemy z Adą spotkać się z Wami przy moście obrotowym..Popatrzeć na otwarcie sezonu żeglarskiego, potem niestety nie pojedziemy z Wami :rolleyes: - mamy już plany

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich serdecznie!

Maciek mimo wcześniejszego mojego pesymizmu piszę się na zwiedzanie naszej okolicy 1 maja! Muszę wrócić tylko do Ełku gdzieś na 17:00. Proponowane godziny są ok. Ja przyjadę przed 9:00 do Portu, bo to chyba tam będzie otwarcie. Myślę , że nie ma sensu rezerwacji miejsca na obiad. Jak by co, to damy radę gdzieś się wcisnąć.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jestem uziemiony przez Elę bo wyjechała. Ja siedzę z psem i mogę uczestniczy w spotkaniach max do 150km od Olsztyna (1 dniowych). 1 maja gram w Olsztynku na jakimś festynie. Ale zapraszam !!!

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za brak określenia terminu. Został w głowie w domyśle !sciana !pomidor . Wycieczkę !scooter planuję na 1-go maja.

Leszek - nie ma problemu - myślę że spokojnie na 17.00 do Ełku się wyrobisz. Cała trasa jaką zaplanowałem (Giżycko-Giżycko) to ok.100 km.

Odnośnik do komentarza

Czarek - jeśli chodzi o Adę to w miejscowości Mamerki jest bar i stoliczki przy parkingu leśnym, Przystań - zero chodzenia- wszystko można zobaczyć z mostu (Mamry i kanał), Leśniewo - tu trzeba kawałek przejść, ale warto żeby zrobić pamiątkowe zdjęcia przy monumentalnej śluzie (Ada - nikt tam biegiem leciał nie będzie - pełen relaks - tempo dostosujemy), miejscowość Guja - tam nie byłem ale z tego co słyszałem można dojechać pod śluzy.

Odnośnik do komentarza

Panowie i Panie - mała zmiana planów...

O 9.00 w Giżycku jest otwarcie sezonu regatowego... Jeśli chodzi o imprezę główną to oficjalna strona Giżycka podaje:

12.30: uroczyste otwarcie mostu obrotowego

PARADA JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH i "Konkurs na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę"

Myślę że jeśli naszą wycieczkę zaczniemy o 9.00 to do 12.30 wrócimy w okolice Niegocina i załapiemy się na paradę "sprzętów pływających". Proszę o sugestie

Odnośnik do komentarza

Dobrym miejscem na spotkanie będzie parking przy Delikatesach u Teresy. Sklep znajduje się bezpośrednio przy obwodnicy Giżycka przy I rondzie po prawej dla jadących od strony Orzysza, oraz przy II rondzie po lewej dla jadących od strony Olsztyna. Budynek z żółtą elewacją i dużym czerwonym napisem nad wejściem - "Delikatesy u Teresy".

Godzina wstępnie 9.00, pod warunkiem że wszyscy chętni zdążą dojechać.

PS. Może jeszcze ktoś się skusi - Roman, Rafał, Krzysiek???

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałem, że tam takie ciekawostki można jeszcze pozwiedzac - fajny program wymyśliłeś, Maciek. Żałuję, ale w dniu Święta Pracy, zamiast świętowac - będę służył :) całą dobę społeczeństwu suwalskiemu :ph34r: oraz gościom, no a po służbie ... !scooter WELCOME to LITWA!!!! !scooter

Życzę Wam mile spędzonego czasu - oraz czekam potem na foto - relację.

P.S. Maciek, zdjęcia z Augustowa przesyłac, czy wystarczy link do picasa???

Odnośnik do komentarza

Witam!

Maciek dziękujemy Ci bardzo za organizację wypadu. Wielkie ukłony wszystkim uczestnikom. Parę zdjęć, tym którzy nie byli.

Depnij

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Meldujemy z Wandą przybycie do domu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestnictwo w tej małej objazdówce !scooter po okolicy. Dziękujemy Bożenie i Sylwkowi oraz Rafałowi za "niespodziewankę" !tut .

Oby więcej mili Państwo takich spotkań w tak miłym towarzystwie i w tak "sprzyjających okolicznościach przyrody" !OKK

Lechu - wielki szacun za błyskawiczne zapodanie fotorelacji z wypadu.

Pozdrawiamy serdecznie Wanda i Maciek

Odnośnik do komentarza

My również jesteśmy już w domku.

Dziękujemy wszystkim za super spotkanie, szczególne ukłony dla Sylwka, Bożeny i Rafała - było nam bardzo miło.... !OKK !OKK

Pozdrawiamy wszystkich !OKK

20644731.jpg

20644751.jpg

20644769.jpg

20645821.jpg

Odnośnik do komentarza

Noooooo pięknie, pięknie... super wycieczka !OKK , superfajne zdjęcia !OK i zaje szybko umieszczone !w00t - tylko brać przykład z Lecha :)

Tak sobie patrzę i widzę, że sporo Was tam zjechało...czy mnie wzrok myli, czy TRANSALPA ujrzałem w Waszym towarzystwie...?

Ciekawostka - kto wziął ze sobą statyw do aparatu???

Bardzo interesujące i malownicze miejsca Avanturnik wynalazł !YES, czy to wszystko oryginały pamiętające jeszcze - tego z grzywką i wąsikiem :)???

Na zdjęciu Czaro69 - przed wejściem do bunkra, wyglądacie w barwach W-M, jak grupa szturmowa komandosów !USA, tylko kolory trochę mało maskujące :lol::lol::lol:

POZDRAWIAMY WAS WSZYSTKICH - aga+boochos

Odnośnik do komentarza

Dobrze widzisz Szymon, był i statyw do aparatu i była honda transalp !scooter

wszystkie budowle, które dziś widzieliśmy to oryginały !OKK

Odnośnik do komentarza

Czarku a kto był trampikem? jesli to nie tajemnica? znam ten moto i jestem ciekawski kto to był !YES Zdjęcia superanckie,widac że bawiliscie się świetnie,i tak trzymac,pozdrawiam was z chlodnego,łosiowatego kraju :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...