Skocz do zawartości
Forum Burgmania

transport skutera


Gość p0lish

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie będę kupował skuter w Poznaniu.

Nie bardzo uśmiecha mi się jazda 300km na krześle bez szybki.

Znacie może jakieś pewny sposób transportu skutera? Jest to People 300Gti

W najgorszym przypadku przydmucham do wwa jakimiś bocznymi drogami żeby nie umrzeć z nudów na głównych....

z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Przyczepka, albo paka dostawczaka i przymocować pasami. 300km na takim sprzęcie faktycznie średnia przyjemność, ale bocznymi nie będzie tragedii. Ja na swoim Beverly jeździłem w mikro trasy po 1XX km. i było spoko

Odnośnik do komentarza

Jeśli skuter używany – powinieneś dać radę na kołach (chyba, że nastąpi załamanie pogody a ty nie będziesz na to przygotowany…)

Jeśli skuter nowy – na kołach masakra, z uwagi na wymogi docierania nowego silnika… !sciana

Odnośnik do komentarza

1200 km - można uznać, że dotarty. :)

Swoją drogą, to rzeczywiście ciekawe, że silników samochodowych docierać obecnie nie trzeba a motocyklowe jednak tak.

O dziwo nie jest to kwestia stosunku mocy do pojemności skokowej, czyli ilości KM z litra...

Nadal nie pochwaliłeś się, jakie masz zaplecze w postaci ubioru na taka trasę.

Odnośnik do komentarza

Witam, alternatywą jest usługa transpotowa firmy CAT. Z tego co pamiętam na terenie kraju kosztuje to 360 zł, mają specjalne boxy do transportu motocykli.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy sposób to chyba przyczepka do transportu moto. Wypozyczenie na dobe ok 35 zł, a i tak jedzie się po maszyne, więc nie robi się spowrotem pustego przelotu. Warunkiem jest oczywiście posiadanie haka hol.

Odnośnik do komentarza

p0lish, przestań się mazać, bądź mężczyzną. Weź ze sobą telefon, najlepiej komórkowy, i w razie hecy się kontaktuj. Pogoda ma być super, 300cc to piękna pojemność. Jedź sobie spokojnie 80-90 km/h, uważaj na muchy i się melduj.

Jak Ci się coś popsuje, to już będziesz wiedział, że zakup był nie do końca udany. Miłych widoków. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja dokładnie rok temu prowadziłem Burka 650 na moto p -pie z za Bydgoszczy do Ełku tj. 420 km . i nie było żadnych problemów .

Po 1 -- dobrze umocować scooter.gif na p-pie tzn. -jeden pas spinający o dolną półkę przy lagach , drugi pas za kanapę przez bok moto (oczywiście dobrze by było ażeby scooter.gif stał w rynnie motocyklowej ).

Po 2--Jechać spokojnie bez szarpnięć i gwałtownych skrętów lub wyprzedzań (zresztą przepisy ruchu drogowego zezwalają ciągnąć p-pę z prędkością max. do 70 km/h poza terenem zabudowanym )

Po 3-- co jakiś czas tzn. w zależności od nawierzchni (wyboje , koleiny itd. ) , zatrzymać się i sprawdzić zamocowanie scooter.gif

A teraz koszty transportu :

- transport z p-pą 420 km + 420km z moto =840 km ( paliwo 840 x 7 l/ON =ok.60 L /ON )

-60 L x 5,20 zł =312 zł

- P-pka na 1 dobę 40 zł

- posiłki w czasie jazdy

-po transporcie oblanie cheers.gif moto z kolegą który mi towarzyszył i pomagał przy transporcie

RAZEM : ok .450 zł.

Jeśli się zdecydujesz to życzę miłego kupowania i szerokości thumbup.gif

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie będę kupował skuter w Poznaniu.

...

Widze, ze juz koledzy pomogli.

Ja tez ciagnalem swoj sprzet z Gdanska do Wawy. Tylko wtedy byl marzec, i troche chlodno.

Pojechalem z kuzynem busem. Wjechalem sprzetem do srodka i tam przymocowalismy go pasami. Stal normalnie na centralce (z przednim kolem zapartym o przednia przegrode)

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Złapałem kapcia na tyle 30 km od domu szybki tel do mojego młodego -własny Opel z hakiem własna przyczepka, pasy transportowe i no problem

Odnośnik do komentarza

Kolega z autem z hakiem i przyczepka

To jest to

Na szczęście narazie zero awarii w moim sprzęcie

W poprzednich też zero

Ale kupowaliśmy z kolegami już dwa scooty i woziliśmy na przyczepce po 200 i 300 km

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...