Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Socjalizm w feministycznej odmianie....


Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko się zgadzam w opinii prawicowych publicystów, ale skoro w słusznej sprawie (w mojej opinii), to popieram. Choć oczywiście nie w każdej części dość złośliwego komentarza - tylko w zakresie ogólnego poglądu.

Zachęcam do zajrzenia do krótkiego artykułu Igora Janke TUTAJ

Drogie Panie, czy wg Was kobieta w Zarządzie firmy, po wprowadzeniu przepisu o parytecie w zarządach prywatnych firm, będzie się czuła pełnoprawnym członkiem zarządu? Czy nie pojawi się nowa kategoria "żeńskich słupów" (bo skoro trzeba, to trzeba kogoś wciagnąć, ale realnie będą to matki, żony i kochanki? :D), a kobieta, która swoją pracą i postawą zasłużyła i weszła do Zarządu odczuje tylko deprecjację opinii o "żeńskich członkach"?

Lub jeśli to juz wprowadzać, to czy nie tylko na np 10 lat, żeby "udrożnić kanał"?

Ciekaw jestem zwłaszcza opinii żeńskiej części Burgmanii - jak Wy to widzicie?

PS W mojej firmie jest kobieta w Zarządzie, również moja żona jest w Zarządzie swojej firmy - jestem za, ale nie na siłę...

Odnośnik do komentarza

Mam na ten temat mocno ugruntowane zdanie !vampire .

....

Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem :D .

Realnie matki, żony czy kochanki to będą w "firmach- wypierdkach" ;) ... W tych poważnych większą szansę będą miały kobiety, które nie chcą lub nie mogą ;) załatwiać "interesów handlowych" chlejąc wódę lub chodząc do burdelu... A tak niestety załatwia się "interesy" jeśli grono jest zdecydowanie męskie :D .

Ehmm, oczywiście mocno przerysowane, ... ale bardzo podobnie ;) ...

Ps. Czy np. w Skandynawii, parytet doprowadził do "rodzinnego" kumoterstwa? Czy do powstania "żeńskich słupów"?

No chyba że "polskie układy" są w stanie wypaczyć tą ideę...

Edit: Swoją drogą ten Janke wygląda na niezłego szowinistę :) ...

Odnośnik do komentarza

ambitne kobiety nie potrzebują parytetów

po prostu są lepsze od wielu mężczyzn !placz1

natomiast z punktu widzenia cech psychofizycznych każda z płci ma swoje wady i zalety

w kilku firmach gdzie pracowałem kobiety i mężczyźni byli traktowani jednakowo w awansach, wynagrodzeniu itd, chociaż w gronie dyrektorskim stanowiły mniejszość ;)

Odnośnik do komentarza

Czy np. w Skandynawii, parytet doprowadził do "rodzinnego" kumoterstwa? Czy do powstania "żeńskich słupów"?

No chyba że "polskie układy" są w stanie wypaczyć tą ideę...

No tak bym to widział - czy ktoś w Skandynawii ściąga tańsze angielskie auta z kierownicą z prawej strony, tylko dlatego, że trochę taniej? Czy też "safety first"? U nas spodziewałbym się znowu przekrętów. Ale może za mało wierzę w uczciwość naszego narodu.

Edit: Swoją drogą ten Janke wygląda na niezłego szowinistę :) ...

Przed wielu, wielu laty, w latach 90-ych XX wieku :pepsi: miałem okazję być na spotkaniu w Auditorium Maximum UW, na sali było dużo wielbicieli ówczesnej UPR bo bohaterem spotkania był J.Korwin-Mikke. I Korwin - Mikke wprost zapytał: dlaczego kobiety tutaj siedzą, zamiast gotować strawę dla swoich mężczyzn, względnie niańczyć dzieci?

Janke przy nim to totalny liberał, który wystąpił w obronie wolności gospodarczej.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie jak jest idea tych parytetow ?

Jesli jakas kobieta w ocenie akcjonariuszy przewyzsza meskiego czlonka rady nadzorczej to ok, niech rzadzi !

Ale jesli ma to byc tylko czysta arytmetyka, to ja juz sie z tym nie zgadzam !

Poprawnosc polityczna ? Czy jak ?

A w imie tej poprawnosci to wkrotce moze okazac sie, ze w radzie nadzorczej musi ustawowo znajdowac sie:tranwestyta, biseksualista, a nastepnie katolik, zyd, mahometanin i Bog wie kto jeszcze ?

Ludzie, do czego my zmierzamy ! Pamietajcie, ze nasz swiat zostawiamy dla swoich dzieci !

Odnośnik do komentarza

No tak bym to widział - czy ktoś w Skandynawii ściąga tańsze angielskie auta z kierownicą z prawej strony, tylko dlatego, że trochę taniej? Czy też "safety first"? U nas spodziewałbym się znowu przekrętów. Ale może za mało wierzę w uczciwość naszego narodu.

Więcej wiary w naród.

Przed wielu, wielu laty, w latach 90-ych XX wieku ;) miałem okazję być na spotkaniu w Auditorium Maximum UW, na sali było dużo wielbicieli ówczesnej UPR bo bohaterem spotkania był J.Korwin-Mikke. I Korwin - Mikke wprost zapytał: dlaczego kobiety tutaj siedzą, zamiast gotować strawę dla swoich mężczyzn, względnie niańczyć dzieci?

Janke przy nim to totalny liberał, który wystąpił w obronie wolności gospodarczej.

Wystarczy posłuchać niektórych wystąpień J.K-M, ten człowiek zdrowy nie jest. Ale czy ktoś przejmuje sie takimi "wynurzeniami" :) ?

Jak od lat podają sondaże, na całe szczęście, prawie NIKT :pepsi: .

W swoich przemowach Hitler też nawijał o 3xK dla kobiet -> czyli Kinder, Küche, Kirche (dzieci, kuchnia, kościół) :band: ...

Odmiana na dzisiejsze czasy ma brzmieć bardziej "powabnie" ;) -> Kinder, Küche, Karierre, ale jak to pogodzić :eat: ?

PS. Dobra, ja swoje zdanie napisałem :) i niniejszym wypinam się z tematu.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Rozumiem, że będzie to działać w obie strony, a właściceilka salonu kosmetycznego będzie musiała zatrudnić co najmniej 40% mężczyzn, mimo, że na ich miejscę będą czekały lepiej przygotowane kosmetyczki. A jeśli miało by o działać w jedną stronę to godzi w prawa i wolności człowieka, dyskryminacja i brak równouprawnienia...

A wogóle to należało by przydzielić parytety niepełnosprawnym (np. 10% w zarządzie) bo mają znacznie mniejsze szanse na zatrudninie. A także obcokrajowcom bo wiadomo, że borykają się z trudnościami w nowym środowisku. Nie wolno także zapominać o emerytach oraz kombatantach. Bardzo ważna grupa to byli więźniowie, którzy mimo posiadanych kwalifikacji są niechętnie zatrudniani (dyskryminowani) - proponuję 10% dla więźniów na stanowiskach unijnych w Brukseli !V

A wogóle to proponuję przyjżeć się bliżej osobom odpowiedzialnym zę przyznanie 30% miejsc kobietom. Na jakiej podstawie wyliczyli, że 30% jest OK i dlaczego nie 50% - wygląda na to że chcą prawnie zalegalizować dyskryminację kobiet. 30% kobiet i 70% mężczyzn to jest po równo?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Właśnie wprowadzenie parytetów jest najlepszym przykładem dyskryminacji kobiet. Poprzez taki przepis pokazujemy im, że są tak beznadziejne i głupie, że muszą dostać "punkty za płeć", żeby im cokolwiek wyszło. Już był taki idiotyczny przepis z "punktami za pochodzenie". Poza tym wielu kobietom wcale nie odpowiada ten pomysł i nie trzeba konserwatywnej prawicy. Przykładem jest posłanka PO Elżbieta Radziszewska

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Moim zdaniem, rzeczywiście kobietom jest trudniej osiągnąć sukces zawodowy i awansować w firmie. Często też na równorzędnych stanowiskach kobieta zarabia mniej. Niemniej jednak z roku na rok coraz więcej kobiet zasiada w zarządach firm lub zajmuje dyrektorskie/kierownicze stanowiska i doskonale sobie radzą, sądzę że to będzie powoli narastać . Składa się na to wiele czynników miedzy innymi, postęp technologii który zdecydowanie poprawił i ułatwił jakość codziennego życia, zmienia się też model rodziny obserwuje, że coraz więcej panów angażuje się w tak zwane prace domowe, czy wychowywanie dzieci. Nam kobietom obecnie jest zdecydowanie łatwiej pogodzić pracę zawodową z życiem rodzinnym.

Jednak proponowane parytetów jest jakimś nieporozumieniem. Taki pomysł dla mnie jest niedorzeczny, stawia nas z góry na przegranej pozycji. Dla mnie taki projekt jest co najmniej upokarzający i dyskryminujący.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie pomysł parytetów jest zwyczajnie nierozsądny żeby nie powiedzieć głupi. W każdej z firm w jakich pracowałem przez 15 lat tzw kariery zawodowej nie było dyskryminacji kobiet. Jeśli jakaś przedstawicielka płci pięknej była kompetentna na swoim stanowisku, konsekwentnie rozwijała się zawodowo to nie miała problemów z awansami i zarobkami na równi z mężczyznami na podobnych stanowiskach. W każdej z tych firm w zarządach zasiadały kobiety i były jak najbardziej odpowiednimi osobami na swoich stanowiskach. Idea przydzielania stanowisk % jest naprawdę idiotyczna. Gratuluję pomysłodawcom inwencji.

W dyskusji nie zabrała głosu jeszcze żadna zainteresowana. Jestem ciekaw zdania osoby będącej po drugiej stronie barykady, bo jak na razie to w kwestii kobiet gadają sami mężczyźni jak tradycja wielowiekowa nakazuje :)

Odnośnik do komentarza

Drogi "spike-u" :D

Absolutnie zgadzam sie z twoimi subiektywnymi odczuciami i spostrzeżeniami. Sama od wielu lat pracując na stanowisku kierowniczym w dużej korporacji, traktowana jestem równorzędnie z moimi kolegami. Pozycję zawodową osiągnełam ciężka pracą, nie układami. Wszystkie awanse były przyznawane w sposób przejrzysty, czasami wręcz były narzucane zdolnym, pracowitym (wyciśnijmy bardziej cytrynkę!). Parytety dla jakieś poprawności polityczno-społecznej dotyczące %ego udziału danej płci w jakiejkolwiek działalności, tylko nas kobiety osmiesza!!!

W środowisku motocyklowym znam koleżanki, które są sprawniejsze niż kilku kolegów na super ścigaczach i przyjemnie jest patrzyc jak ogarniają pewne kwestie drogowe lepiej niż oni. :)

Cyt.:

"W dyskusji nie zabrała głosu jeszcze żadna zainteresowana. Jestem ciekaw zdania osoby będącej po drugiej stronie barykady, bo jak na razie to w kwestii kobiet gadają sami mężczyźni jak tradycja wielowiekowa nakazuje "

Hm, no i nie wiem dlaczego deprecjonujesz komentarz koleżanki Ewik? Jest przecież kobietą. To żadna jest chyba przeoczeniem? :D

Pozdrawiam Renia

Odnośnik do komentarza

Hm, no i nie wiem dlaczego deprecjonujesz komentarz koleżanki Ewik? Jest przecież kobietą. To żadna jest chyba przeoczeniem? :)

Pozdrawiam Renia

Przeoczyłem to, prawda :D

Odnośnik do komentarza

(...) o parytecie w zarządach prywatnych firm (...)

Witam, uściślijmy :D ja miałem na myśli zarządy. Stanowiska kierownicze, dowódcy zespołów , oddziałów i pododziałów, "prezesi" pięter, pokoi lub biurek, chomiki w kole i inne klony czyli całą tłuszczę podgryzających się i tworzących koterie (czy jak nazwać tą cała "strukturę" firmy)- nie grały roli w mojej wypowiedzi :D .

PS. Nie rozdrabniajmy się :) .

Moją wypowiedź teraz i wcześniej, prosze traktować z przymrużeniem oka, żeby czasami komuś, kto za bardzo personalizuje sie z fimą dla której tylko pracuje, żyłka nie wyszła :D .

Odnośnik do komentarza

Kobiety są lepiej predysponowane do bycia w zarządzie (szczególnie: PR, Marketing, HR) firmy z uwagi na naturalne zdolności budowania relacji. Z mojego doświadczenia wynika, że mieszane zarządy są najbardziej efektywne.

Odnośnik do komentarza

Kobiety są lepiej predysponowane do bycia w zarządzie(...)

No i chyba o to chodzi :D . Zainteresowanym polecam zaznajomić się z procentowymi "obsadami" zarządów zagranicznych spółek w UE i poza nią :D .

Czy w Polsce kobieta mogłaby zostać Prezydentem lub Premierem :) ? Raczej nie. A dlaczego?

Bo opinii publicznej taka kandydatka by się nie spodobała :D .

PS. Każdy początek jest ciężki. Kiedyś, zwykły dzisiaj samochód był "diabelskim wynalazkiem"...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Premierem w Polsce byla Hanna Suchocka a ciekawostką jest Australia jest gdzie obecnie najwyższe stanowiska państwowe zajmują wyłącznie kobiety (królowa, gubernator generalna i premier). Wiec nie jest tak zle :) W Europie kobieta premier czy kanclerz mnie nie dziwi czy ogolnie mowiac w krajach o kulturze zachodnioeuropejskiej, ale sa kraje gdzie naprawde ciezko sie kobiecie przebic a mimo to staly tam na czele rzadow Indie, Pakistan, Turcja, Mongolia, Senegal, Kirgistan to raczej kraje gdzie kobieta sprowadzona jest do roli inkubatora i zmywarki

Ja osobiscie nie mam nic przeciwko temu zeby i prezydentem w Polsce była kobieta, dziele ludzi na mądrych i glupich a nie płciowo czy rasowo

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba szukać krajów islamskich czy hinduskich. Paradoksalnie, ale właśnie w demoludach wyzwolenie kobiet było tylko pozorne, bo "przez obowiazek i prawo do pracy przybyła jej dodatkowa robota. Gotuje obiad, sprząta i pierze, wciąż ruch pionowy: suszarka - podłoga".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...