Skocz do zawartości
Forum Burgmania

x8 400, x-evo400


Gość p0lish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z forum!

Po wnikliwej analizie oferty skuterów i kilku jazdach próbnych jestem prawie pewien, czego chcę :D

Do tej pory jeździłem na motocyklach, ale kontuzja pleców zmusza mnie na przesiadkę na coś spokojniejszego.

Udało mi się testować X-city 250, Atlantica 500, Burgmana 400, People GT 300i

Z powyższych modeli najfajniej jeździł Atlantic jednak kierownica w tym modelu jest tak niefortunnie umieszczona i zawadza mi o kolona przy max skręcie a mam raptem 184 wzrostu. Skuter idealnie przyspiesza, dobrze hamuje, jest przewidywalny w zakręcie.

Teraz do sedna - szukam skutera głównie do miasta - ok 20km dziennie Bielany - Centrum. Od czasu do czasu fajnie byłoby gdzie pojeździć rekreacyjnie. Nie chce uprawiać turystyki skuterowej.

Zarówno x-city jak i People GT są super maszynami do miasta, ale pozycja krzesełkowa jest zbyt męcząca na dłuższej trasie, skutery mniej chronią przed wiatrem.

Burgman 400 - b. fajny sprzęt. Pasuje mi pozycja, dobre wyczucie sprzętu. Niestety jest on dla mnie zbyt mułowaty

A teraz do sedna - moją uwagę przykuł Piaggio x8 400 zwany później xevo. Niestety nie miałem możliwości testować sprzętu. W Warszawie, skąd jestem, stoją 2-3 "na oko" ciekawe egzemplarze. Czy ktoś z Was ma jakiekolwiek doświadczenia z tym sprzętem? Jak sprawuje się w mieście? Czy jest szerszy od Burka? Jak z awaryjnościa i dostępnością części? Tak się składa, że często bywam w Cafe 66 w czwartki ok 20 na spotach Celica Club. Bywa jakieś x8 na Waszych spotach? Chętnie podjechałbym w jakiś ładny wieczór i czegoś dowiedział się o tym sprzęcie lub ew. alternatywie pasującej do moich wygórowanych wymagań. Mój budżet to max 12k na sam skuter. Ciuchów mam sporo.

z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Mam X8 400 prawie dwa lata, przejeździłem ponad 20000km praktycznie tylko w mieście, do pracy i z pracy po 20km w jedną stronę. Żadnych awarii, tylko paliwo, olej, filtry, pasek i jazda. Choć to włoszczyzna, to mogę polecić sprzęt z czystym sumieniem.

Zacznę od tego, na co zwróciłeś uwagę przy Burku, a więc wg mnie czterysetki są w ogóle dość mułowate na starcie. Piaggio też. Jeśli chcesz coś żwawszego, to pewnie będziesz musiał szukać pięćsetki, która w X8 i Xevo nie występowała.

W korkach sprawdza się znakomicie, lusterka są na idealnej wysokości. Nie jest tak zwrotny jak mniejsze skutery, oczywiście. Jeśli planujesz przeciskać się wąskimi ulicami w bardzo ciasnych korkach (np. Bitwy Warszawskiej 1920r.), to wybierz coś mniejszego.

Jeśli masz ochotę, to możesz obejrzeć i przymierzyć się do mojego.

Dane odnośnie spalania znajdziesz pod linkiem w mojej stopce.

Odnośnik do komentarza

o to mi chodziło

wielkie dzięki za informacje

zamierzam w najbliższym miesiącu dołączyć do maxiskuterowców

zależy mi głownie na tym żeby był bezawaryjny i w miarę uniwersalny

przez poprzednie 3 lata jeździłem w korku KTM 640 i DL650

mam nadzieje, że skuter chociaż trochę wypełni lukę po moto

bardzo chętnie przymierzę się do Twojego X8 na jakimś spocie czwartkowym

pzdr!

Odnośnik do komentarza

oglądałem 2 sprzęty

1. na górczewskiej w Mopedzie - skuter jak nowy, wymieniona czasza po delikatnym przetarciu. wróce na jazdę próbną bo potrzeba zostawić równowartość w gotówce. plastiki jak nowe, wszystko działa, przepastny bagażnik pod kanapą

2. czarne x8 w Starej Iwicznej - poobijany, nieprzygotowany do jazdy, padnięty aku, dobijanie z okolic główki ramy nawet na małych nierównościach. po 400m jazdy zgasł. można dać max 9-10k za skuter w stanie obecnym

w tyg obejrze tego z uhma bike. przy okazji śmignę też ich t-maxem

ogólnie przy moich gabarytach - 184/97kg to idealnie spasowany sprzęt

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...