Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Midi/Maxi Skuter dla wysokiego faceta (125-250ccm)


Karooluss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!:P to moj pierwszy i mam nadzieje ze nie ostatni post na forum skuterow, jakiego wlasnie szukam:) mam 194 cm wzrostu, mieszkanie w kamienicy z wlasna klatka schodowa i tam bede trzymal skuter. Do klatki prowadza standardowej wielkosci drzwi wejsciowe na poziomie gruntu z 8 cm progiem. Ogladalem Honde Pantheon 150 ale wydaje sie byc mi zbyt ciezka i szeroka do takich manewrow. Skuter potrzebuje wygodny i w miare dynamiczny i oszczedny. Rowniez na trase i do jazdy z pasazerem. Co Panowie myslicie o Malaguti Madison 150. Podoba mi sie tez Elyseo/Elystar i Kymco Bet & Win 250. Ten ostatni tes bardzo biore pod uwage... Wszelkie sugestie przyjme z entuzjazmem:) pozdrawiam

edit: Biorąc pod uwagę te kryteria, chyba bardziej w grę wchodzi skuter MIDI ! Coś Ala Malaguti Madison / Piaggio X7

Odnośnik do komentarza

Witam,

Co do skutera to ja raczej Ci nie pomogę ( 8cm - może lepiej wykombinować prowizoryczny podjazd - klocek drewniany w kształcie trójkąta prostokątnego ?)...

klocek.jpg

Pomijam kwestię prawną trzymania pojazdu ZATANKOWANEGO w budynku mieszkalnym. Moim skromnym zdaniem jest to zabronione... Ale mogę się mylić !!

Odnośnik do komentarza

Masz rację nie wolno. (Rozporzadzenie MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów Dz.U nr 109, poz. 719)

Par. 4.1 pkt. 3 o tym mówi.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem. że zagadnienie brzmi tak: jaki maxi da radę pokonać ośmiocentymetrowy próg i zmieści się w drzwiach do domu.

Moim zdaniem KAŻDY bez bocznych sztywnych sakw. Przyjmuję, że przed drzwiami za drzwiami jest na szerokosć więcej miejsca. Bo wąski korytarz moze być nie do przejscia. Ale wąskie drzwi - da rade pokonać skręcając kierownicę 2 razy. Tylko, że przez drzwi trzeba będzie wjeżdżać siedząc, ewentualnie wchodząc okrakiem, czyli raczej z włączonym silnikiem. Trochę spalin naleci.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam!:ph34r: to moj pierwszy i mam nadzieje ze nie ostatni post na forum skuterow, jakiego wlasnie szukam:) mam 194 cm wzrostu, mieszkanie w kamienicy z wlasna klatka schodowa i tam bede trzymal skuter. Do klatki prowadza standardowej wielkosci drzwi wejsciowe na poziomie gruntu z 8 cm progiem. Ogladalem Honde Pantheon 150 ale wydaje sie byc mi zbyt ciezka i szeroka do takich manewrow. Skuter potrzebuje wygodny i w miare dynamiczny i oszczedny. Rowniez na trase i do jazdy z pasazerem. Co Panowie myslicie o Malaguti Madison 150. Podoba mi sie tez Elyseo/Elystar i Kymco Bet & Win 250. Ten ostatni tes bardzo biore pod uwage... Wszelkie sugestie przyjme z entuzjazmem:) pozdrawiam

Mam dodatkowe pytanie do Ciebie - Jakie masz doświadczenie w użytkowaniu jednoślada !scooter ?

Odnośnik do komentarza

Mam dodatkowe pytanie do Ciebie - Jakie masz doświadczenie w użytkowaniu jednoślada !scooter ?

Hmm dobre pytanie :ph34r: Swego czasu fruwałem (większość czasu w naprawie) Rometem Typ-50, swoją drogą unikatowym, ale to było dobrych pare lat wstecz. Rozumiem zagrożenie, ale proszę powiedzcie, czy komuś z was przy normalnym użytkowaniu zapalił się sam od się skuter? Wiem że przepisy przepisami ale nie będe go tam reperował tylko zwyczajnie przechowywał, a kamienica jest moja i zamieszkiwana tylko przez moją rodzinę , aklatka wyłożona ceramicznymi płytkami,ale z resztą... pomińmy ten fakt. Bardziej skupiam się nad dobraniem odpowiedniego pojazdu. Wybój progu, chciałem tak jak kolega wcześniej napisał, zniwelować poprzez dorobienie klocków.

Domyślam się również że na szerokość każdy skuter się przeciśnie, ale dodam że wyprowadzając go, będę musiał stać obok. Stojąc obok Pantheona kolegi jakoś nie specjalnie wyobrażałem sobie częste wyciąganie wkładanie skutera, ale o biedy dałoby radę. Czyli - wedle moich oczekiwań, skupmy się na skuterach ciut mniejszych niż ww Honda Pantheon 150.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jaki budżet?

Np. Piaggio Hexagon po 98 roku (lift)... Skuter może niedzisiejszy optycznie ale z silnikiem 250 ccm posiada:

- Dobre osiągi

- Super ekonomię

- Perfekcyjną zwrotność

- Bardzo dobre wyważenie

- Ciut mniejszy i węższy od Pantheona (o to chodziło)

- Ma dużo miejsca na nogi, co przy Twoich kryteriach będzie !OK

Jest tylko jeden problem: znalezienie odpowiedniego egzemplarza w odpowiednim stanie.

Kolejna sugestia: Majesty 125/150/180.

Z maxi aktualnie produkowanych spełniających powyższe kryteria: np. Kymco Dink 200i.

Odnośnik do komentarza

Jaki budżet?

No właśnie, zapomniałem dodać że mam na ten cel max 4000 zł. Apropo Kymco, co myslicie o wspomnianym przeze mnie Kymco B&W 250

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Odezwij się do Pablos'a. Śmiga od dość dawna B&W 125 i na pewno sporo może powiedzieć o tym modelu.

Odnośnik do komentarza

Witam krajana ja mam Majke 250 polecam z czystym sumieniem , syn ma kymco vitality 50 i też sprzęt bez zastrzeżeń mu chodzi . Test majki był na burgmani polecam artykuł .Pozdrawiam. ;) Szerokości dla wszystkich i lewa w górę :D

Odnośnik do komentarza

Witaj Timix ;) Muszę przyjrzeć się na ulicy na Twoje cacuszko;)Ja póki co tylko na 4kołach (saab) ale mam nadzieję że to wkrótce się zmieni !! Patrząc na Twój digart widze ze lubimy podobne miejscówki :D

Odnośnik do komentarza

Osobiście radze poszukać skuter na większych kołach, coś w stylu Hondy SH (może to być Kymco lub Piaggio ważne aby koła były mniej więcej 16) ale do 4 tyś. może być problem. Skutery tego typu są z reguły "smuklejsze" - łatwiej przeciśniesz się w drzwiach, większe koła lepiej pokonają próg. Nie wiem tylko jak z nogami pod kierownicą przy Twoim wzroście.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witam krajana ja mam Majke 250 polecam z czystym sumieniem , syn ma kymco vitality 50 ...

Kolego Karooluss, ja mam 190 cm wzrostu i na Majkę się nie mieszczę - mało miejsca między kolanami a kierownicą.

Sądzę, że przy Twoim dylemacie, jedynym wyjściem jest poczytanie zamieszczanych tu opinii i bezwzględna przymiarka do sprzętu.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że skupiłeś się bardzo mocno na klatce schodowej .

Zapomniałeś o najważniejszym.

Według mnie nie zmieścisz się przede wszystkim na skutery, o których piszesz.

Przy Twoim wzroście to będzie problem ( też mam 194 cm !sciana ).

Będiesz haczył kolanami o kierownicę podczas manewrów ( jeśli stopy zostaną na płozach ).

Chyba, że stopy podczas manewrów będą zwisały nad ziemią co jest złym nawykiem.....

Poza tym będziesz na takich małych skuterach wyglądał jak na przysłowiowym bobiku.

Odnośnik do komentarza

Kolego Karooluss, ja mam 190 cm wzrostu i na Majkę się nie mieszczę - mało miejsca między kolanami a kierownicą.

Sądzę, że przy Twoim dylemacie, jedynym wyjściem jest poczytanie zamieszczanych tu opinii i bezwzględna przymiarka do sprzętu.

Haha! No tak, dziura w scianie jest pewnym ograniczeniem ale ogolnie rzecz biorac, pomysl zakupu skutera zaczalem od szukania jakiejs w miare duzej i mocnej 50, azeby mogla sie na nim poruszac rowniez moja przyszla zona, w razie potrzeby. Potem apetyt rosnal w miare przeszukiwania internetu, i zaczalem szukac wiekszych rzeczy ale nie chcialbym sie meczyc non sto z tym wkladaniem iwykladaniem hulajnogi. Pierwsza cecha pojazdu jaki mam nabyc ma byc jej porecznosc i wygoda, ale ja chce za duzo cech w jednej maszynie i zawsze mam problem;) wiem ze sie bede troche dusił na takich małych pojazdach ale taki problem mam nie od dzis, ze wszystkim, a zwlaszcza z ciuchami (z reszta chyba kolego cos wiesz na ten temat;))

Szukam i szukam....

Co powiecie na temat Aprilli Leonardo 250? Z tego co czytam jej osiagniecia zaspokoja moje potrzeby. Do tego wydaje sie byc dosc wygodna i. Zczesciami tez raczej nie ma problemu. Nie wiem jakby spisywala sie na wiekszych odleglosciach. Moze ktos na forum dysponuje takim sprzetem??

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Karooluss, wejdz tutaj:

http://cycle-ergo.com/

Da Ci to jakoś pogląd o tym czy się zmieścisz na wybrany sprzęt, czy nie.

Dalej będę się upierał przy twierdzeniu, że nic nie zastapi przymiarki "organoleptycznej"

Odnośnik do komentarza

nawet największy niedźwiedź zmieści się na vespę

a vespa zmieści się wszędzie !OKK

no i mimo kół 12 naprawdę super komfortowa !OK

no co... musiałem pochwalić swój ogonek :)

Odnośnik do komentarza

...mam 194 cm wzrostu... Co Panowie myslicie o Malaguti Madison 150...Rowniez na trase i do jazdy z pasazerem

Mierzę podobnie jak ty i z mojego ubogiego doświadczenia odradzam skuter o pojemności 150 dla dwóch osób za miasto. O ile moja majka o podobnej mocy fajnie radzi sobie w mieście i nawet znośnie poza nim, o tyle dla dwóch osób z których jedna trochę mirzy i waży jest za słaba. Będziesz umierał pod jakie kolwiek wzniesienie, a kierowcy tirów albo będą trąbić albo spychać cie na pobeczę a wtedy jazda już robi się nie ciekawa. Takie mini maxi za miasto dla dwóch osób to jak jazda maluchem w 4-osobową rodziną z bagażami po krętych i stromych drogach w Alpach.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy grono uzytkowników się ze mną zgodzi, ale chyba znalazłem wybór dla siebie idealny:) Ale podkreślam, chyba. Yamaha Versity XC 300. Model rzadki, bo krótko produkowany ale chyba ma to co czego chciałem. Wysoki, wygodny, niezbyt rozłożysty itd itp :) W sam raz dla mnie ?

Odnośnik do komentarza

A Kolego myślałeś może o Gilerze Runner 125/180?

Gabaryty 50tki, komfort 250...

Faktem jest, że nie ma tego za dużo, ale moim zdaniem warto by było porozglądać się za takim bzykiem.

Odnośnik do komentarza

To byl jeden z moich pierwszych pomyslow, ale obawiam sie ze na tym skuterku przy moim wzroscie moglbym nie do konca dobrze wygladac... Ale swoja droga moze ktos wysoki nim jezdzil... Ale na trase to nie wiem czy sie nada (300 km)?

Odnośnik do komentarza

Generalnie powiem ci, że przy tym wzroście zadowala tylko AN650 :D

Na każdym innym brakuje tych paru centymetrów by rozprostować nogi do pozycji spoczynku, choć na Versity XC 300 nawet nie siedziałem.

No ale w małych pieniądzach to chyba faktycznie najlepiej popatrzeć na Malaguti Madisona.

Odnośnik do komentarza

Mnie nie wiem czemu, ale strasznie urzekł Versity 300. Szkoda że jest to rzadki pojazd i mało ludzi może się na jego temat wypowiedzieć, ale pasuje mi w nim to że jest bardziej wysoki , niż szeroki. a dla mnie wygląda to dość poręcznie. Mam już nawet jeden egzemplarz na oku, ale jako że będzie to mój pierwszy skuter, nie wiem na co zwracać uwagę. Może ktoś z forumowiczów, będzie w stanie mi powiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie i ew, pooglądać dokładne zdjęcia, które niebawem dostanę? jeśli tak to proszę o PW :) z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...