Skocz do zawartości
Forum Burgmania

letnia podróż w Alpy


wojtazzz75

Rekomendowane odpowiedzi

W letnim urlopie zamierzam pojechać na swoim jednośladzie do pięknego królestwa Alp. Dokładnej daty wyjazdu jeszcze nie znam, bo u mnie w pracy jeszcze nie ustaliliśmy terminów urlopów. Ale najbardziej pewnym miesiącem jest sierpień. Jechałbym z Bydgoszczy do Pragi a dalej do małej austriackiej miejscowości Fusch aby wjechać na bodajże najpiękniejszą wysokogórską alpejską trasę - Grossglocknerstrasse. Na You Tube jest wiele filmików pokazujących tę bajecznie cudowną trasę. Wiem, że kolega zdun13m organizuje majowy wyjazd właśnie na Grossglocknerstrasse, chętnie bym z nim pojechał ale niestety w maju nie mam możliwości na urlop. Koledze zdun13m i innym co z nim w maju jadą w Alpy życzę udanej, wspaniałej wycieczki !scooter , aby pogoda Wam dopisała. Jeśliby w letnim terminie wyjazdu w Alpy pogoda była kiepska to pojechałbym do Paryża, o ile tam będzie lepsza aura. Coś na osłodę trzeba mieć !YES . Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej wycieczki.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witaj,

Masz już mniej więcej określony jakiś termin ?

Mam na myśli, która połowa sierpnia, liczbę dni do zarezerwowania ?

Nie wiem, czy uda mi się w tym roku gdzieś dalej wyrwać na !scooter , ale pomarzyć nie zaszkodzi !OKK

Odnośnik do komentarza

odpowiadam do kolegi Miętus-a Dokładnego terminu nie mam jeszcze określonego, napisałem najprawdopodobniej że wyjazd w sierpniu. Z kumplami w pracy wstępnie dogadałem się, że pierwsze tygodnie lata niech im się należą na urlopowanie ponieważ w minionym roku to ja pierwszy skorzystałem z urlopu -już od 13 czerwca. Wówczas popędziłem na Majesty 250 na tydzień do Zakopanego. Pierwszy raz w życiu widziałem góry i ponownie mnie do nich ciągnie, tylko, że trochę wyższych ;) . Wszystko jest jeszcze do ustalenia, do dogadania się. Nie jest jeszcze ustalona która połowa sierpnia, a co do liczby dni na tą wycieczkę to myślę, że ok. 7-8 dni. Jeśli ktoś z braci i sióstr na na tym portalu napisałby do mnie, że chce ze mną jechać w Alpy i podałby dokładny termin możliwy do wyruszenia z Polski chętnie zgodziłbym się. Trzeba być elastycznym. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

W letnim urlopie zamierzam pojechać na swoim jednośladzie do pięknego królestwa Alp. Dokładnej daty wyjazdu jeszcze nie znam, bo u mnie w pracy jeszcze nie ustaliliśmy terminów urlopów. Ale najbardziej pewnym miesiącem jest sierpień. Jechałbym z Bydgoszczy do Pragi a dalej do małej austriackiej miejscowości Fusch aby wjechać na bodajże najpiękniejszą wysokogórską alpejską trasę - Grossglocknerstrasse. Na You Tube jest wiele filmików pokazujących tę bajecznie cudowną trasę. Wiem, że kolega zdun13m organizuje majowy wyjazd właśnie na Grossglocknerstrasse, chętnie bym z nim pojechał ale niestety w maju nie mam możliwości na urlop. Koledze zdun13m i innym co z nim w maju jadą w Alpy życzę udanej, wspaniałej wycieczki !scooter , aby pogoda Wam dopisała. Jeśliby w letnim terminie wyjazdu w Alpy pogoda była kiepska to pojechałbym do Paryża, o ile tam będzie lepsza aura. Coś na osłodę trzeba mieć !YES . Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej wycieczki.

Wszystko z mojego wyjazdu spróbuje zapamiętać ( jeżeli uda nam się tam wjechać ) więc jak będę ci mógł pomóc ta z chęcią to zrobię.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kto z sióstr i braci jest zainteresowana wspólnym maxiskuterowym wyjazdem w Alpy to zapraszam. Wyjazd odbędzie się w połowie sierpnia. Dokładny termin wyjazdu będzie ustalony za kilka dni. Chciałbym być w Alpach 2 dni, przejechać piękną wysoko alpejską trasę Grosseglocknerstrasse którą pokonali majówkowicze z ekipy Zduna13m. Czas dojazdu w dwie strony -do, i -z byłby 4 dni czyli razem podróż trwałaby 6 dni. Zapraszam. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem w necie w bazie danych o noclegach, że dostępność tańszych miejsc noclegowych w rejonie Grosseglocknerstrasse szybko maleje. Nie ma się czemu dziwić, milion turystów corocznie ( a dokładnie to tylko wiosna i lato ) robi swoje. Prawdopodobnie w tym tygodniu chciałbym już coś zarezerwować. Chętnych do sierpniowego wyjazdu w Alpy proszę o skontaktowanie się ze mną . Jeszcze raz zapraszam wszystkich chętnych. Skład ekipy na wyjazd jest w budowie. Pozdrawiam

Jest już kilka ustaleń odnośnie tej wyprawy. Wyruszamy 13 sierpnia. Nocleg w trasie będzie przy granicy polsko-czeskiej. Drugiego dnia wyprawy pod wczesny wieczór docieramy na miejsce - w austriackie Alpy, w rejon słynnej i pięknej Grosseglocknerstrasse. Będziemy tam na miejscu 2 pełne dni aby w jeden dzień przejechać tę słynną, piękną trasę. W drugim dniu zamierzamy ogólnie pośmigać w tamtym rejonie Alp, nacieszyć oczy i serce bajecznymi widokami. Chcemy być tam na miejscu - 2 pełne dni, aby w razie czego mieć 2 dni czyli 2 szanse na zdobycie wysokogórskiej Grosseglocknerstrasse, wiadomo - z pogodą różnie bywa. I powrót do Polski będzie trwał również 2 dni, czyli cała wyprawa będzie trwała 6 dni, od 13 sierpnia do 18 sierpnia. Skład ekipy do końca jeszcze nie jest ustalony, więc kto chciałby z nami pojechać - to zapraszam. Z tańszymi noclegami w Alpach coraz to trudniej ale można jeszcze wyłapać za ok. 100 zł osobodoba. pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza

Polecam rozważyć też zjechanie z autostrady za Wiedniem i przejechanie przez niższe, acz wielkiego uroku pasma górskie w rejonie Mariazell. Nie jedna GGStr. w Austrii, walą tam tłumy i może się okazać, że będziecie jechali w sznurku kamperów 25 km/h. Osobiście jestem zakochany w drodze nr 21 - zjazd z autobahny na Wollersdorf, droga jest pusta, asfalt bardzo dobry, widoki pyszne. Samą GGStr. (gdzieś już o tym pisałem) najlepiej "zrobić" albo z samego rana, albo pod wieczór - my jechaliśmy nią w obie strony tego samego dnia, powrót tuż przed 20.00 i było pięknie, bo "TAM" jechaliśmy w tłumie.

Z noclegami nigdzie nie było najmniejszego problemu, spaliśmy w samym Bruck a/d Grossglocknerstrasse, nocleg był najtańszy na całej trasie, znaleziony po 20.00 po bezskutecznym poszukiwaniu jakiegoś "forumowego" namiaru. W Austrii jest fajne to, że standardem jest śniadanie, nie musi się człowiek kulać po miejscowych Biedronkach bladym świtem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...