Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Pomoc w wyborze


Kubo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Witam,

Mam taki "Problem", mianowicie za kilka dni sprzedaję swoj? Virago i będę miał "nagły" przypływa kasy. Do listopada powinienem uzbierać 15ty? zł.

W takim wyoadku chciałem się Was zapytać, na jak? maszynę w tym rzędzie cenowym mogę liczyć??

My?lałem o Burgmanie 400 K2 i zapytałem znajomego, który mi niedawno móił, zę moze swojego mi za tyle sprzeda. Czekam na Jego odpowiedĽ.

Je?li jednak nieudałoby mi się od Niego kupić, to co wtedy??

Patrz?c na allegro za 15ty?, nie kupię żadnego godnego uwagi Burgusia, a wersji K1 nie chcę, bo mi się po prostu NIEPODOBA.

Następny po Burgusiu PEWNY skuter, to mógłby być Phaeton 250, który kiedy.? nalezał do Rysia z Lublina. Cena fajna, skuterek pewny i wogóle, ale jednak to 250 i niewiem na ile zcasu mógóby mi starczyć...

I TU Wam użytkownikom Maxi skuterów chciałem zadać Pytanie:

Co Wy my?licie o tej sprawie?? Czy je?li z Burgusiem K2, niewypali, to szukać czego?, czy brać i zaliczkować phaetona Rysia??

Jak uważacie, czy mocy starczy wystarczaj?co na dalsze wypady?? Czy nie znudzi mi się zbyt szybko??

I najważniejsze pytanie: Na jaki psrzęt mogęliczyć maj?c 15ty??? w jakim stanie, jaki rocznik??

Klient po Virago powinien dojechać do tygodnia czasu, więc spoko.

Myslałem,nad jej sprzedaż? do?c długo, ale jednak zdecydowałem, ze skutery sa w moim życiu wyżej niż czopery i zrobiłem jak zrobiłem.

Czekam na Wasze odpowiedzi i pozdrawiam, Kuba

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

My?le, że ta cisza oznacza jedno... zadałe? zbyt trudne pytanie :)

Każdy ma inny gust, inne wymagania i jego etap jest w innym punkcie. Jakby? mnie zapytał pięc lat temu kiedy odpu?ciełem sobie ?cigacze, Chopery i zacz?łem jeĽdzić na maxi skuterach powiedziałbym Ci ze 250 to monstrum i że osi?gi s? wystarczaj?ce do dalszej turystyki. Dzi? powiem tyle>>> 250 po załadowaniu i z pasażerem jest zbyt słaba żeby bezpiecznie i komfortowo przemierzać setki kilometrów. Uważam, że 400 ccm jest znacznie lepszym wyborem tym bardziej je?li myslisz o turystyce.

Teraz ceny... je?li masz 15.ooo Pln to ciężko Ci będzie kupić ładn? K2... w ogóle ciężko będzie znaleĽć jak?kolwiek K2 400. Je?li już to licz się z kwot? ok 17-18 ty?. zł. Jednak i ta kwota nie wiele gwarantuje bo bo podaż 400- tki K2 jest bardzo mała. Ostatnio ogl?dałem trzy K2 do których przymierzał się Ryszard z Lublina i powiem krótko... dwie były szrothami a trzecia była taka sobie... napewno żadnej z nich nie poleciłbym z czystym sumieniem.

Ostanio zauważyłem na alegro T-maxa 2001 z uszkodzon? szyb? i niezarejestrowanego w PL w bardzo atrakcyjnej cenie...16.000 PLN. Szyba + koszty rejestracji to ok. 1200 zł. Faktem jest, że nie wiem co ów T-max sob? reprezentował... podobno był OK.

Kolejnym była Aprilia Atlantic 500 za 20.000 Pln jednak tutaj wiadomo... włoszczyzna i to jeszcze nie znana w PL :)

Może warto rozejrzeć się również za innymi maxi... w końcu nie same Burgery na ?wiecie :)

Odnośnik do komentarza

Witam.

Postanowiłem co? napisać bo wcze?niejsze posty dotycz? mojej osoby.

Kubo -rzeczywi?cie z zakupem Burgmana k-2 w dobrej cenie bedziesz miał problem. Przekonałem się o tym kiedy sam chciałem co? kupić dla siebie.

W rozmowie telefonicznej wła?ciciel zachwalał burgusia- wszystko miało być Ok itd. gdy ogl?dał go Mariusz okazało sie że nie jest tak wesoło. Drugi: cena w komisie 18,9 tys, na allegro kup teraz 18,5. Jak dzwoniłemn i powiedziałem, że mam max 17,5 to powiedzieli aby przyjeżdz?ć to napewno się dogadamy. No i znowu obejrzał go Mariusz i okazało się , że zdjęcie jest z prawej strony a z lewej ma pewne braki. Dzieki niemu zaoszczędziłem czasu i benzyny na wyjazdy a przede wszystkim nerwów.

Dlatego Kubo je?li k-2 będzie sprzedawał Twój kolega ( chyba wiem o kim piszesz) to taki pojazd warto brać. Znasz własciciela i widziałe? sprzęt.

Co do Twojego drugiego typu to musze trochę sprostować.

FES 250 to oznaczenie Hondy Foresight ( Pantheon ma 125 ccm poj.)

Widziałe? ten skuter- wiesz jak wygl?da i wiesz kto nim jeĽdził do 22 czerwca 2004.

Nie namawiam bo ja juz ten sprzęt sprzedałem- ale gwarantuje, że nic do niego nie trzeba dokładać- ja uzupełniłem to co mi sie nie podobało. Obecnie ma 10700km przebiegu, jak na 250 to niewiele.

Pozdrawiam-Ryszard.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi.

Oczywi?cie na 100% niekupię jakiego? niepewnego burgmana, a "Atrakcyjnej" cenie bo wiem czego można się po takim spodziewać.

Po wczorajszych przemy?leniach postanowiłem, że je?li Burgman K2, którego miałem upatrzonego nie będzie do sprze4dania w tym roku(wtajemniczeni wiedz? o którego chodzi :) ) to chyba zdecyduje się na Burgiego 250ccm, takze od znajomego(był w Lęborku, więc wiem, ze poż?dny sprzęt).

Nieprzeczę, ze 250ccm, jest słaby, gdyż wiem że niejest to maszyna która dorówna takiemu T-Maxowi czy nawet B400 na trasie, lecz bior?c pod uwagę, zę na wyjazdy będę jeĽdził sam z bagażem, to B250 nie osłabnie zbytnio, a być może, je?li to z Wami miałbym jewĽdzić, to by?cie na mnie czekali...

Jeszcze zobaczymy co będzie. Je?li Jurek mi odpisze, że sprzeda burgera za t? cenę o której rozmawiali?my, to już teraz połowę kasy Mu wpłacam a w listiopadzie drug?(na teraz mam 13ty?, a zeby mieć 15, muszę czekać do 18'stki).

Je?li otrzymam od Jurka odpowiedĽ, ze jednak zadecydował, zę niesprzedaje, to wtedy czekam na odpowiedĽ Seby...(my?lę, zę jak zejdzie do 12ty?, to wezmę).

JEsli nie burger, to wtedy pewnie skończy się na FES'ie...

Napewno bardzo bym chciał B400, ale je?li Jurek nie sprzeda, to niewidzi mi się szukanie, ponieważ mój tata już teraz jest BARDZO nie zadowolony ze sprzedaję Virago i rozmawiać z Nim nawet niemogę, więc niewidzę faktu, zeby mój tata jechał ze mn? za granicę po skuter, poprostu uraziłęm Jego dumę odrzucaj?c czopery i musze to odcierpieć...

Dlatego liczę na sprzęty znajomych z kraju i zobaczymy jak sprawy się potocz?.

Wiem, ze mógłbym także kupić B400 K1, ale w to nie chcę się pchać(250 to też K1, ale tu mam pewny sprzęt), bo wiem jak skończyło się to u Żaby i jak się kończy u innych, więc chcę sobie zaoszczędzić takich "przyjemno?ci".

Dlatego je?li B400, to TYLKO K2...

Tego T-Max'a ogl?dałem na allegro, ale nie chcę sprzęta niepewnego(bo taki jest) a pozatym niewiem, czy T-Max by mi pasował...

(A tak wogóle to BARDZO bym chciał w końcu miec BURGMANA i być w klubie :) )

To chyba narazie tyle.Je?li kto? ma jeszcze jakie? sugestie, czy co?, to chętnie przeczytam...

Pozdrowionko, Kuba

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Wiem, ze mógłbym także kupić B400 K1, ale w to nie chcę się pchać(250 to też K1, ale tu mam pewny sprzęt), bo wiem jak skończyło się to u Żaby i jak się kończy u innych, więc chcę sobie zaoszczędzić takich "przyjemno?ci".

Wiesz>>> Żaba K1-ke kupił w bardzo atrakcyjnej cenie i był ?wiadomy, że przy silniku było co? grzebane. Napewno nie s?dził, że aż tak jednak to jest wła?nie to o czym zawsze mówie... je?li skuter w DE kosztował połowę tego co w cenniku i handlarz który go przywozi (niby bezwypadkowy) jeszcze na tym zarabia a cena w PL jest do tego atrakcyjna to sprzęt musiał mieć jakie? przygody... zawsze mówiłem że ?w. mikołajów nie ma!!!

Ja w zeszłym roku latałem K1-k? z 1999 rok ale sprzedan? w salonie w 2001. Skuter miał 5000 km, był przed drugim serwisem i co najważniejsze dla mnie::: Sztuka była BEZWYPADKOWA. Człowiek od którego go brałem nie budził moich obaw, jednak cena była zbliżona do 400- K2... (w zeszłym roku marzec ok. 17.000 brutto). Skuterem zrobiłem kolejne 6000 km bez najmniejszych problemów a jedyne co to ze względu że miał jeszcze gwarancje wymieniełem w nim wydech na nowy.

Teraz kupił go mój kolega który lata nim już rok i nie ma żadnych problemów.

JAk z tego widać K1-ke też można trafić dobr? jednak jest to bardzo trudne i wymaga znajomo?ci tematu.

Teraz jeszcze trochę o różnych ofertach (okazjach) z PL stron netowo- ogłoszeniowych.

Od bodajże marca na allegro cały czas stoi Silver Wing 600 z Abs'em 2003 rok i z symbolicznym przebiegiem. Jak był jeszcze w DE wiedziałem już że zakupił go Polak i poznałem jego przeszło?ć (nie będę tu tego opisywał :) ). Jego pierwotna cena w marcu była 33.500 pln. co było do?ć atrakcyjn? cen? zważywszy na rok itp. Po miesi?cu cena zjechała na 30.000 i nadal sprzęt nie znalazł wła?ciciela. Kolejna obniżka była na 27.500 PLN!!! i nadal nic. Ostatni preis jaki widziałem był 26.500 za zaznaczam praktycznie nowego Silvera 600 !!!! Skuter który nowy kosztuje ponad 40.000 pln. Moje pytanie >>> sprzedaj?cy zjechał z ceny 7000 pln i nadal musi mieć na nim zarobek!!! ILE MUSIAŁ TEN SILVER KOSZTOWAĆ W DE ??? Każdy logicznie my?l?cy człowiek powinien się domy?leć, że taka cena musiała wzi??ć się z poważnych przej?ć powypadkowych jakim musiał być dotknięty ten konkretnie egzemplarz. Uwierzcie mi, że Niemcy też potrafi? naprawiać delikatnie uszkodzone motocykle a je?li sprzedaj? je w atrakcyjnej cenie to znaczy że uszkodzona jest rama, lagi lub silnik!!! TAKIEGO SKUTERA TAM NIKT NIE CHCE NAWET ZA 1000 EUR!!! Ale Polak to co innego... kupi wszystko byle tanio!!

Dokładnie podobna sytuacja jest aktualnie z nagminnie jad?cym do nas złomem samochodowym. Polacy kupuj? w DE różne samochody (10,15 letnie) i nie ważny jest ich stan... Ważne żeby cena była na poziomie 1000 EUR. Potem taki złom sie przywozi i sprzedaje w Polsce jako idealny i jeżdżony po niemieckich autostradach piękny wóz... Oczywi?cie w tym złomie który jedzie do nas można znaleĽć dobry samochód jednak jest to przysłowiowe szukanie igły w stogu siana :) .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...